piektdiena, 2017. gada 6. janvāris

Ieradumi, kas ieved mūs parādsaistībās

Šodien ir pieejami ļoti daudzi veidi, kā rast palīdzību finansiālu grūtību gadījumos. To veicinājusi finanšu rīku attīstība, socializācijas plašās iespējas, produkti, kas radīti kredītu kultūras attīstīšanai pircējos.

Tomēr šajā iespēju daudzveidībā jāprot izšķirt piedāvājums, kas vajadzīgs tieši Tev. Ar to es vēlos sacīt, ka ne viss, kas ir pieejams, ir arī nepieciešams.

Manuprāt, pieradums, ka vienmēr būs kāds partneris (kolēģis, dzīvesbiedrs, uzņēmuma vadītājs), uz kuru paļauties, ir svarīgs iemesls, kādēļ cilvēki nokļūst parādsaistībās. Cits jautājums, cik viegli šīs saistības ir panesamas. Taču fakts ir pārdomu vērts.

Vēl viens ieradums, kas veicina aizņemšanos un līdz ar to kredītsaistību rašanos, ir viegli iegūstamie aizņēmumi pie nebanku kreditoriem jeb tā saucamie distances kredīti. Shēma ir ļoti vienkārša: Tu atver piecu ātro kredītu devēju vietnes, salīdzini procentu likmes, izvēlies zemāko, reģistrācijas anketā ieraksti savu vārdu, uzvārdu, personas kodu, mobilā telefona numuru, pats savu ikmēneša ienākumu un izdevumu apjomu, konta numuru, uz kuru pārskaitīt naudu un – lūk! Līdzekļi Tavā kontā jau piecpadsmit minūšu laikā no brīža, kad pieņemts pozitīvs kredīta izsniegšanas lēmums. Piemēram, lai izveidotu lietotāja profilu un pēc brīža saņemtu naudu, Viasms aizdevumu vietnē nepieciešams vienīgi reģistrēties, izvēlēties kredīta summu un termiņu un apstiprināt profilu. Tiesa, aizdevējs ir tiesīgs izskatīt pieejamo kredītņēmēja vēsturi attiecīgos reģistros un vajadzības gadījumā lūgt pierādīt aizņēmēja maksātspēju. Taču, lai pieteiktos, prasības iespējams izpildīt piecu minūšu laikā. Daudzi diemžēl parādsaistību sloga apmērus izjūt vien tad, kad kredīta maksājuma termiņa izpildes brīdī nav iespējams iemaksāt līgumā norādīto summu. Lai tā nenotiktu, skat. FKTK vietni, nodaļu Klientu skola.

 

  © 2009 Deal 24 - Virszemes digitālā televīzija