svētdiena, 2016. gada 4. decembris

Kas ir iztikas minimums?

Aizvien biežāk dzirdam dažādas ziņas par to, ka iztikas minimumu plāno palielināt, taču patiesībā notiek pretēji, iztikas minimums var tikt samazināts uz mazāku naudas summu. Tomēr būtu jāsāk ar to, kas tad īsti ir iztikas minimums un kā tas ietekmē mūs un citus cilvēkus?

Iztikas minimums tiek atspoguļots ar minimālo naudas apjomu, ar kuru tad cilvēks varētu izdzīvot, jāņem vērā, ka šis naudas apjoms var mainīties un tas galvenokārt ir atkarīgs no patēriņa cenu izmaiņām. Tādējādi tiek aprēķināts, kas un cik daudz vajadzīgs cilvēkam, tikai minimālā līmenī, lai cilvēks varētu nevis dzīvot, bet izdzīvot – tieši tā mēs varat atspoguļot iztikas minimuma jēdzienu.

Lai būtu kāda lielāka skaidrība, tad varam iztēloties pavisam vienkāršu ainu – mēs katru dienu strādājam un par to saņemam konkrētu atalgojumu, kāds vairāk, kāds mazāk, taču katrs saņemt kādu konkrētu naudu. Iztikas minimumu varētu pielīdzināt minimālajai algai, kura katrā valstī ir noteikta, tomēr jāņem vērā ka no šīs minimālās algas vēl tiek noskaitīti nodokļi, un beigu beigās reālā un Jums pieejamā alga ir vēl mazāka. Latvijā minimālā alga pēc nodokļu nomaksas ir aptuveni 280 Eiro, tad nu mēs varam spriest, ka lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju ir jāizdzīvo ar šādu naudu. Taču ir tikai viens jautājums – vai par šādu naudu ir iespējams dzīvot, vai tomēr par šādu naudu ir nepieciešams izdzīvot, jo šādu naudas summu pavisam reāli var uzskatīt par vismazāko iztikas minimumu.

Ja paskatāmies no citas puses, tad pavisam skaidrs ir viens – ar šādu algu, cilvēks nevar viens pats nomaksāt dzīves vietu, kā arī visu mēnesi atļauties paēst, kur nu vēl maksāt par rēķiniem, ja tādi ir. Kā viens cilvēks spēj ar šādu algu izdzīvot, pat ja ņemam vērā, ka šī būtu iztikas minimuma summa. Protams, ka ir cilvēki, kas dzīvo dienu dienā no šādas naudas summas, taču tā ir izdzīvošana nevis dzīvošana, tāpēc lieki atcerēties, ka minimālā alga mūsdienās tiek uzskatīta par iztikas minimumu.
--> Read more...

piektdiena, 2016. gada 25. novembris

Kā dzīvot bez kredītkartes?

Swedbank akcija šobrīd aicina izmantot norēķinu kartes, kas tiek sekmēts ar loterijas palīdzību. Būtībā divu veidu maksāšanas līdzekļi – skaidra nauda un norēķinu karte – rada atvieglojumu ikdienas izdevumu veikšanā, jo ne vienmēr makā var būt skaidra nauda, vai arī – ne visur tiek pieņemtas elektroniskās norēķinu kartes.

Tomēr – ir gadījumi, kad kredītkaršu izmantošana vienkārši tiek liegta, piemēram, kā maksātnespējas pasludināšanas sekas (fiziskā persona bez administratora piekrišanas nedrīkst uzņemties jaunas parādsaistības), vai cilvēks vēlas uzsākt „jaunu” dzīvi, pilnīgi izslēdzot no tās aizņemšanos. Mūs interesē tieši otrais gadījums, pirmkārt, tāpēc, ka šāds lēmums ir ļoti apsveicams un vienkāršs līdzeklis, ja „gribas visu mainīt”, un tādēļ, ka tas noteiktās devās disciplinē un dara stiprāku mūsu gribu un sajūtu, ka valdām pār savu dzīvi. Bet pirms tam parunāsim par to, kas tad īsti ir kredīts.
Kredīts, no vienas puses, ir instruments, kas padara dzīvi vieglāku, un zināma saistību nasta no otras puses. Piemēram, man pilnīgi pietiek ar to, ka es apzinos savas iespējas un to, ka vajadzības gadījumā es varētu iegūt kredītu. Taču savas spējas man nav obligāti jārealizē dzīvē, jo man nevienam nekas ar to nav jāpierāda. Es varētu nodzīvot arī pēc man atvēlētā pensijas vecuma, diendienā strādājot (gan ar sevi, gan cilvēkiem darba sfērā) un nopelnot iztikai un patīkamākām nodarbēm. Taču mans viedoklis ir veidojies, redzot šādus piemērus praksē.

Vēl no citu pieredzes esmu mācījusies veidot iekrājumus. Pieņemu, ka daudziem, kuri arī neizmanto kredītus un aizņēmumus no citiem, ir nepieciešams kaut psiholoģisks atbalsts, kas rodas, esot pārliecinātam par savām finanšu spējām. Tāda pārliecība ir vajadzīga, ja atgadās neplānotas lietas.
--> Read more...

ceturtdiena, 2016. gada 3. novembris

Investīciju idejas

Ar katru jaunu dienu pasaulē rodas daudz un jaunas idejas, taču lielākajai daļai no šīm idejām nav nepieciešamā naudas summu, lai ideju realizētu un pārvērstu to par reālu biznesu. Šādās situācijās parasti cilvēki lūdz ģimenes locekļus vai paziņas, lai tie investē viņu idejā, taču ne vienmēr tā notiek, tāpēc bieži vien ideju autori, vai jau esoši biznesā esošie cilvēki lūdz pēc palīdzības citviet, lai tikai piesaistītu investīcijas jaunai idejai.

Mūsdienās ir tik daudz jaunu un pārsteidzošu ideju, ka ļoti grūti tās visas atlasīt un salikt visas vienkopus. Taču nekādu raižu! Internetā ir atrodas daudz interneta lapas, kurās var apskatīt dažādu jaunu un inovatīvu ideju realizācijas prototipu vai biznesa plānu, tomēr tā realizācijai nepieciešama konkrēta naudas summu, vai kāds cits pakalpojums, kas sniegtu visu nepieciešamo, lai ideja tiktu realizēta. Šādos gadījumos ir daudz un dažādi interneta portālu, kas piedāvā spožākos projektus attiecīgā kategorijā, bet kāpēc tas ir vajadzīgs? Pasaulē ir desmitiem tūkstošu cilvēku, kas meklē jaunas un inovatīvas idejas, kurā varētu investēt savu laiku, darbu un naudu, tieši šī nolūka ietvaros visapkārt pasaulei bieži vien notiek dažādi pasākumi, it īpaši tehnoloģiju jomā, kur ideju autori parāda idejas prototipu vēloties atrast sev investīciju cilvēku, kas varētu realizēt projektu globāli. Tieši tas pats attiecas uz dažādām biznesa lietām.

Taču jāatzīst, ka arvien biežāk cilvēki izveido dažādus plānus, projektus un skices, ar cerību, ka tās sasniegs viņu iedomāto realizāciju, taču tā notiek reti un šādos gadījumos, cilvēki, kuri izstrādājuši nepilnīgus prototipus, nepilnīgas biznesa idejas u.c., šādos gadījumos ir ļoti maza iespēja, ka viņi iegūs kādu personu, kas investēs šo cilvēku idejās. Varbūt ideja ir pārsteidzoša un šokējoša, paskatoties uz plānojuma var redzēt gaišu nākotni un naudas peļņu, taču dēļ nepilnīga prototipa vai projekta, investīciju persona visticamāk no šādām investīciju idejām atteiksies, jo nav nekādas garantijas, ka bizness, aizies tieši tajā virzienā, kā to paredz ideju autors.
--> Read more...

trešdiena, 2016. gada 26. oktobris

Kas ir termiņuzturēšanās atļauja?

Latvijā aizvien biežāk ieplūst dažādu tautību cilvēki, kuri šeit ieradušies ar nodomu palikt. Tomēr, lai viņi šeit varētu palikt ilgstoši un dzīvot, viņiem nepieciešams noformēt dažādas uzturēšānas atļaujas. Šis process tiek ievērots ļoti daudzās pasaules valstīs, šī rīcība tiek pamatota ar drošību par savu valsti.

Termiņuzturēšanās atļaujas Latvijā izsniedz Pilsonības un Migrācijas lietu pārvalde (PMLP). Pirms 2012. gada 2. aprīļa, konkrētā uzturēšanās atļauja tika ielīmēta ārzemnieka pasē, vai citā ceļošanas dokumentā, taču tagad, jau sen, ir ieviesta plastikāta karte. Šodien vairs nav nepieciešams veikt ielīmi pasē, jo pats galvenais dokuments uzturēšanās atļaujai ir tieši plastikāta karte. Šī iespēja, jeb izveidotā karte dod lielisku iespēju jebkurā brīdī pārbaudīt konkrētā ārzemnieka identitāti, jo pārbaudīt to var tiešsaistē.

Bet, kas tad īsti ir termiņuzturēšanās atļauja un kā tā tiek iegūta? Jāsāk ar to, ja uz mūsu valsti atbrauc kāds ārzemnieks, viņš šeit vēlas, piemēram dzīvot. Pirmais, kas šim cilvēkam būs jādara – jāiesniedz dokumenti par termiņuzturēšanās atļauju kā arī jāizpilda šīs konkrētās atļaujas pieteikumu. Pēc tam ieteicams doties uz vēstniecību, kura sazināsies ar Pilsonības un Migrācijas lietu pārvaldi, kur kopā tiks izskatīts konkrētais pieteikums. Ja viss noticis gludi, tad viss, kas Jums jāizdara – jānoformē pieteikums uzturēšanās atļaujas noformēšanai, ja vien tas jau nav noformēts iesniegšanas brīdī. Kad tas ir izdarīts, atliek gaidīt uzturēšanās atļaujas saņemšanu.

Lielākajā daļā gadījumu Pilsonības un Migrācijas lietu pārvaldē ārzemniekam bija jāierodas divas reizes, taču tagad konkrētajai personai ir iespēja izvēlēties ierasties Pilsonības un Migrācijas lietu pārvaldē divas vai trīs reizes, tas atkarīgs no tā vai pieteikums uzturēšanās atļaujas noformēšanai ir iesniegts tieši un konkrēti dokumentu iesniegšanas brīdī vai tikai pēc Pilsonības un Migrācijas lietu pārvaldes pieņemtā lēmuma saņemšanas. Kad visi dokumenti tiek nokārtoti, Pilsonības un Migrācijas lietu pārvalde aicina konkrēto ārzemnieku ierasties pie viņiem, lai tie iepazītos ar viņu iekšējiem noteikumiem, kā arī par tieši viņu specifisko uzturēšanās atļaujas nodaļas lēmumu, kas ir ļoti būtiski katram ārzemniekam, kas vēlas iegūt termiņuzturēšanās atļauju.
--> Read more...

piektdiena, 2016. gada 14. oktobris

Lietas, ko turīgi cilvēki dara atšķirīgi no pārējiem

Katrs cilvēks kurš nav īsti turīgs uzskata, ka tie kas ir, dzīvo pavisam citu dzīvi. Šiem cilvēkiem nav jākaro ar ikdienišķām problēmām, kas ir daudzu ikdiena. Ir uzskats ka šādi cilvēki dzīvo savu dzivi vienos priekos. Protams, tam ir zināms pamatojums, bet gluži tā tas arī nav. Ikdienas ķibeles un likstas piemeklē visus neskatoties uz to, cik naudas kontā.

Lai arī daudz ir kopīga, ir arī lietas ko turīgi cilvēki patiešām dara atšķirīgi no pārējiem. Lielisks piemērs ir ar pašu naudu. Ja naudas ir maz, tad ir jācenšas to ekonomēt un pelnīt vairāk, bet ja nauda jau ir, tā ir jāizmanto pareizi. Tieši tāpēc daudzi turīgākie cilvēki nevis vienkārši pelna un krāj, bet viņi šo naudu iegulda, viņi liek pašai naudai pelnīt vēl. Šī ir ļoti nozīmīga lieta, kas ne tik turīgiem cilvēkiem var šķist neizprotama, bet tērēt naudu pareizi ir daudz grūtāk kā tērēt to tikai tur kur vajag.
Turīgāki cilvēki izbauda dzīvi pilnvērtīgāk. Tas nenozīmē ka nauda nosaka to, kā varat baudīt dzīvi, bet ja naudas ir mazāk, pat tad ja var to atļauties, cilvēki izvēlas ietaupīt jo ir pie tā pieraduši. Turīgi cilvēki novērtē naudu, bet nebaidās to arī tērēt.

Turīgi cilvēki arī uzņemas lielākus riskus. Cilvēks kurš jau ir nopelnījis naudu, ir guvis pieredzi un zināšanas kā to darīt, mazāk baidās no jauniem izaicinājumiem. Ja naudas ir maz, mēs baidāmies to zaudēt, bet ja tās ir daudz, mēs arī baidāmies to zaudēt, bet, vairumā gadījumu, zinām ka nav iespējams uzvarēt neriskējot.

Turīgi cilvēki saskaras ar visām tām pašām vajadzībām, nepieciešamībām un problēmām kā jebkurš cits, atšķirība ir tur, ka turīgākiem cilvēkiem paveras daudzas citas iespējas kā to visu risināt un ko darīt. Atšķirības nav nemaz tik lielas un uzskats ka turīgi cilvēki dzīvo kardināli atšķirīgu dzīvi no pārējiem ir nedaudz maldīgs.
--> Read more...

Ko var nopirkt par 10 eiro?

Jautājums aktuāls gan tiem, kam ir ierobežoti līdzekļi pārtikas iegādei, gan tiem, kam jādodas ciemos, gan gadījumos, kad mēneša beigās daži eiro patiešām ir zelta vērti.

Sāksim ar pārtiku. Viens litrs piena maksā aptuveni 0,69 EUR līdz 0,85 EUR. Ģimenes baltmaize apmēram 0,36 EUR. Viena paciņa biezpiena izmaksā 0,80 EUR, pus litrs sveramā krējuma - aptuveni 1,20 EUR. Kilograms maltās gaļas maksā 3,55-4 EUR, konfektes „Vētrasputns” - 6 EUR kilogramā. 10 olas maksā aptuveni 1,55 EUR, mednieku desiņas - vidēji 4 EUR kilogramā. Kilograms kartupeļu maksā 0,40 EUR, tomāti - 3 EUR kilogramā, bet mīkstais siers „Sniega bumbas” -3,49 EUR. Tā, sastādot vienas dienas vienkāršu ēdienkarti četriem cilvēkiem, mēs samaksātu

brokastīs:

6 olas (6 x 0,16 = 0,96 EUR), mednieku desiņas 600 g (2,40 EUR);
pusdienās:

maltās gaļas kotletes 500 g (2 EUR), 1 ola kotlešu masai (0,16 EUR), ar mizu vārīti kartupeļi (0,35 EUR), tomātu salāti (1 EUR);

vakariņās:

baltmaizes grauzdiņi (0,36 EUR) ar mīksto sieru (2,50 EUR) un konfektes Vētrasputns (0,60 EUR).
Kopējā summa: 10,33 EUR. Jā, plānotais pirkums mums ir izdevies, bet, vadoties pēc šīs ēdienkartes, diez ko paēdis vēders nu gan nejutīsies. Nāksies palikt pie trim cilvēkiem, kurus var paēdināt par 10 EUR dienā mājas apstākļos, vai arī ēst vakariņās baltmaizi ar mājās gatavotu ievārījumu :).
Par 10 EUR varam iegādāties dažādas dāvanu kartes, piemēram, dāvanu karti grāmatnīcā.

Apciemojot Vārda dienas gaviļnieku, niecīgs, tomēr patīkams pārsteigums. Ziedus - no vecmāmiņas dārza vai paštaisītas papīra puķes no bērniem paredzētā aplikāciju papīra.

Aptuveni 10 EUR vērtībā varam nopirkt arī dāvanu kinomīļiem. Mazliet piemaksājot (ietaupot uz saldumiem šodien :)),ForumCinemas apmeklējums vienai personai SCAPE auditorijā (bet ar šo karti iespējams apmeklēt arī jebkuru citu auditoriju) piektdienās un brīvdienās uz visiem seansiem maksā 10,20 EUR. Bērnu kino biļete (bērnam līdz 12 gadu vecumam uz bērnu un ģimenes filmām ar vecumam atbilstošu ierobežojumu) maksā 2,99 EUR. Tātad droši varat sūtīt savus trīs mazos ķiparus uz kopīgi skatāmu kino mākslas izrādi, bet paši doties nelielā pastaigā pa rudenīgo Vērmanes dārzu.
--> Read more...

trešdiena, 2016. gada 28. septembris

Kā pareizi apieties ar naudu?

Kā pareizi apieties ar naudu var būt sākumā liekās vienkārši un lielākajai daļai cilvēkiem, šķiet, ka viņi ir spējīgi pareizi apieties ar naudu. Tomēr tas nebūt nav tik vienkārši, kā šķiet. Jo, lai pareizi apietos ar naudu, ir jāsaprot tas, ko katrs no mums spēj un vēlas iegūt savā dzīves laika posmā.

Pareiza apiešanās ar naudu nav tad, kad tu esi spējīgs izdzīvot no algas līdz algai un laicīgi veikt īres, komunālos, siltuma un citus maksājumus. Pavisam vienkāršs jautājums tiem, kuriem šķiet, ka viņi pareizi rīkojas ar naudu. Vai esi kādreiz padomājis, kāpēc tu joprojām īrē dzīvokli? Tā vietā, lai īrētu, tu taču varētu dzīvot pats savā dzīvoklī. Tātad, ja tu joprojām domā, ka pareizi rīkojies ar naudu, tad tagad ir mazliet jāpadomā vai tā tiešām ir?

Tie, kas spēj kontrolēt savus ienākumus, domāt uz priekšu un ļoti pareizi rīkoties ar savu naudu, dažu gadu laikā var tikt paši pie sava dzīvokļa vai nedaudz ilgāka laika posmā arī mājas. Tas, protams, prasītu lielu disciplīnu un pacietību, taču viss ir iespējams.

Saksim ar to kā tad pareizi vajadzētu rīkoties ar naudu. Visiem ir skaidrs, ka dzīvošana no algas līdz algai nevienu no mums dzīvē nekur tālu nenovedīs. Tomēr ja nav citas izvēles, tad diemžēl nāksies kādu laiku tā padzīvot. Iesākumā būtu prātīgi veidot nelielu naudas uzkrājumu. Protams, tas nebūs viegli, bet tāpēc jau ne visi ir uz to spējīgi. Ja dzīvo kopā ar partneri un vēlies tikt pie savas dzīvesvietas, tad viss ir iespējams. Un kopā tas ir krietni vien vieglāk, jo pat tad, kad kādam no partneriem zūd motivācija, tad otrs vienmēr būs līdzās, lai atbalstītu un palīdzētu izturēt.
--> Read more...

otrdiena, 2016. gada 20. septembris

Vai ir vērts aizņemties, lai varētu izbaudīt vasaru?

Nesen jau rakstīju par aizņemšanos festivāla apmeklējumam.

Ko vērts ir aizņēmums, kas vajadzīgs, lai aizbrauktu vasarīgā ceļojumā? Ko vērts ir iegādāties vasaras sporta inventāru uz kredīta? Pieņemt aizdevumu vienmēr nozīmē izaicināt sevi ar gribasspēka un pacietības piepūli. Bet, pirms to darīt, ir jāapzinās aizņēmuma saimnieciskā nepieciešamība un savas iespējas.

Ja Tavu izdevumu saraksta galvgalī nav pirmās nepieciešamības preces, tad, tērējot naudu izklaidēm, lai izrādītos kāda priekšā, Tu riskē par kredītu iegādāties maizi, un tas izklausās mazliet nenopietni, piekrīti? Vai arī, ja kredīts nav izsvērts pirkums, procenti maksimāli, tad atmaksa var būt tik sāpīga, ka aizēno prieku par iegūto. Būtu jau labi, ja mēs vienmēr aizņemtos, tikai pozitīvu emociju vadīti, un atdotu arī – ar prieku vai vismaz gaumīgi nopūzdamies par lielajiem procentiem.
Atliek meklēt, kas mums patīk aizņēmumā.

Aizņemties un atmaksāt


Vienam patīk aizņemties, salīdzināt, citam – atmaksāt. Cits priecīgs, ka iegādāts pirkums, kas atvieglo ikdienu. Ja Tu vari apvienot visus patīkamos faktorus, Tev paredzams jauks process un rezultāts. Tādā gadījumā ir vērts aizņemties arī vasaras izklaidēm.

Vēlme kaut kā īpaši pavadīt vasaru varētu rasties sliktu laika prognožu ietekmē. Ja tiek solīta auksta un lietaina sezona, bet atvaļinājums iekrīt tieši pēc vienīgā karstuma viļņa, dažs labs sabozīsies un nolems „atmaksāt” tai ar īpaši izdevušos ceļojumu siltāka klimata joslā. Dažreiz spējš lēmums un tai sekojoša aktīva rīcība dod atzīstamus panākumus – atvaļinājums izdodas.

Taču varbūt nevajadzētu uzreiz noniecināt atvaļinājuma iespējas un to, kas ir pieejams bez maksas. „The best things are for free”, vēstī apdruka uz manas paziņas T-krekla. Un ja nu Tu ievilktu elpu un nolemtu pagaidīt. Vēl viss var mainīties. Ja nu kredīta ņemšana liekas kā skrējiens ar pieri sienā (jau kuru reizi), tad tiešām ir vērts padomāt. Iespējams, vasara tomēr pienāks. To var pat pasteidzināt – ar plandošiem brunčiem (meitenēm – valkāt, puišiem – viņām dāvināt), saldējumu, pikniku pludmalē, atklāt sauļošanās sezonu vai iemācīties jaunas aktīvas atpūtas iemaņas. Ja kaits vai vindsērfings ir gana dārgs pasākums, tad atsvaidzināt atmiņā badmintona spēli var bez maksas.

Par aizņemšanos vasarā

Parunāsim vēl visbeidzot par ekipējuma aizņēmumiem. Kāpēc neaizņemties no māsas Briseles mežģīņu saulessargu un nedoties pastaigā pa Vērmanīti? Kāpēc vienu dienu neizlikties, ka gaidi savu mīļoto nākam no operas, kamēr pats pētī afišu stabu un vēro garām ejošās meitenes? Instrumenti vasaras gaidīšanai un pievilināšanai arī ir kredīts, turklāt tos es izsniedzu par brīvu. Uzcel bērniem štābiņu mežā vai māju kokā un rūdies jūras peldēs. Kāpēc neaizņemties no brāļa velosipēdu un neaizbraukt līdz darbam? Tu izbaudīsi, kā vējš svilpo gar ausīm, ka’ zi’ – iepatiksies. Vari darīt jebko, ko Tu vēlies, lai saprastu, kas Tev vasarā vislabāk patīk. Varbūt Tev nav nepieciešams koncerts, bet pietiek ar dabas skaņām. Varbūt mūzika ir saklausāma arī Rīgas ielās, ja nekā savādāk. Varbūt tikšanās, varbūt Tava sapņu meitene nāk pa bruģi tieši tai dienā, kad viss ir līdz kaklam un gribas prom, tikai prom? Ja aizņemties, tad tikai, lai aktivizētu miera stāvokli, nekad ne lai bēgtu – vai piekrīti? Pamēģini, aizņemies nūjošanas piederumus, skrituļslidas, zemūdens peldēšanas rīkus. Tu sapratīsi, ka jebkurš aizņēmums ir jāatdod tādā kārtībā, kādā paņemts, un vēl labākā. Tad jau varēsi domāt arī par sava aprīkojuma iegādi.

http://www.zuz.lv/
--> Read more...

piektdiena, 2016. gada 2. septembris

Kredīts festivālu apmeklējumam?

Vai Jūs bījāt sastopami festivālā Summer Sound? Es tur biju! Es krāju naudu, lai varētu tur nokļūt. Vai es ņemtu kredītu šim nolūkam? Iespējams, jā - vienu reizi. Iespējams, ka šo vienu reizi aizņemoties, es nevarēšu atmaksāt aizdevumu un man nāksies uzsākt darbu kreditētāja uzņēmumā. Iespējams, ka tā būs laba pieredze. Es aizņemtos.

Bet ir cilvēki, kuri ir principā pret kredītiem. Ir cilvēki, kuri domā, ka nespētu kredītu atdot. Ir cilvēki, kuri nesaskata kredīta jēgu paši un nespēj arī piemēroties partnera vēlmei attīstīties. Ar šo cilvēku kādam būtu jāstrādā, tad tiktu saglabātas daudzas partnerattiecības.

Iemesli, kāpēc ņemt (un kāpēc – neņemt) kredītu ir daudz un dažādi. Kāpēc to nenoformēt festivāla apmeklējumam? Pieminētais Summer Sound ir divu dienu ilgs festivāls, kurā piedalās skatuves mākslinieki gan no Latvijas, gan pasaules skatuvēm. 40,- EUR par biļeti un nelieli transporta un nakšņošanas izdevumi papildus kosmopolītiskajai brīvdienu garšai, no vienas puses, nav daudz, no otras – tikai nedaudzi jauni cilvēki var šādu ceļojumu atļauties no savas kabatas un uzreiz. Bet – kāpēc lai pirmais neatkarīgais ceļojums nebūtu tepat – pašmāju produkts, turklāt sasniedzamā attālumā no mājām, ja bažīga mamma vai tētis gaida ziņas divreiz dienā? Tāpēc – ja gribi nosvinēt izlaidumu, Tev ir 18 un labi draugi, apņēmība strādāt, pamatoti naudas līdzekļi un gribasspēks atmaksāt kredītu laikā un pilnā apmērā, attapība un drosme atzīt kļūdas, ja vajadzēs, tad – uz priekšu!
--> Read more...

otrdiena, 2016. gada 30. augusts

Kreditors Kredits365.lv

Distances kredīts izskatās ļoti viegli iegūstams aizņēmums, kas tā arī ir. Jūs reģistrējaties internetā, saņemat elektroniskajā pastā paroli, un SMS ziņu ar klienta ID numuru. Ar tiem Jūs varat piekļūt varat piekļūt savam klienta profilam, no kura pieteiksiet kredītu. Uzrādot ienākumus un izdevumus, kā arī izvēloties pareizo aizņēmuma summu, ja Jūsu kredītvēsture ir pozitīva, jau pēc pusstundas kopš reģistrēšanās Jūs varat saņemt naudu savā kontā. Tomēr ir daži nosacījumi, kurus vērts iegaumēt, lai Jūsu acumirklīgais prieks par naudas summu nepārvērstos ilgtermiņa parāda atmaksā.

 1. Ātrais kredīts domāts tikai neilgu finanšu problēmu risināšanai. Tās var būt negaidīti Jūsu tēriņu limitu pārsniedzis rēķins, neparedzēti dažas dienas pirms algas izbeigušies līdzekļi, laika ziņā noteikts starpposms darba maiņas procesā un tamlīdzīgas situācijas. Vajadzības, kuras var atrisināt tikai ilgtermiņā, nesedz ātrie kredīti.
 2. Neizmantojiet Kredits365.lv ātro kredītu citu kredītu atmaksai. Ja Jums ir problēmas ar kāda kredīta maksājuma termiņu un apjomu, vispirms sazinieties ar iepriekšējā kredīta devēju. Gluži tāpat Jums vajadzētu rīkoties, ja Jums rastos problēmas ar Kredits365.lv kredīta atmaksu.
 3. Ātrais kredīts nav paredzēts spontānu un impulsīvu pirkumu apmaksai, ekskluzīvu un dārgu lietu iegādei, kuras neatbilst Jūsu ienākumu līmenim. Ja plānojat kādu pirkumu, kas nav bijis iecerēts, apdomājiet šo vajadzību, ja gribat šim nolūkam izmantot ātro kredītu.

Kredits365.lv pieņem Jūsu kredīta pieteikumus katru darbdienu, kā arī brīvdienās. Taču pieteikumi, kas nosūtīti pēc darba laika beigām, tiek izskatīti nākamās darbdienas sākumā. Patērētāju tiesību aizsardzības likuma grozījumos pieņemts, ka kredīti Latvijā netiek noformēti no 23 līdz 11.
Tas noteikti ir labākais brīdis šajā sadarbībā, jo pilnīgi neatkarīgi no citiem vari apskatīt un uzzināt visu par sev interesējošiem kredītu piedāvājumiem. Varēsi arī atrast visu zibenīgā ātrumā, izmantojot īpašus filtrus un meklēšanas rīkus, jo šie kredītu sniedzēji vienmēr domā par to, lai jūties ērti un patīkami. Arī, ja kāda nianse nav līdz galam saprotama un ir nepieciešama konsultācija, vari to saņemt, esot mājās, dārzā vai darbā, galvenais, lai Tev ir pieeja internetam, kaut vai no mobilā telefona!

Kredits365.lv pieņem Jūsu atteikumu 14 dienu laikā no brīža, kad nauda ieskaitīta Jūsu kontā. Šīs tiesības nosaka Patērētāju tiesību aizsardzības likums. Līgums ar SIA Delta Capital piedāvā vēl citus nosacījumus. Proti, tajā minēti soda procenti par laikā nenomaksātu kredīta maksājumu, kreditora un kredīta ņēmēja pienākumi un tiesības. Lai Jūs nesagaidītu nepatīkami pārsteigumi, rūpīgi izlasiet līguma noteikumus, apsveriet nepieciešamību pēc kredīta vispār, pārliecinieties, ka tas atbilst visām ātrā kredīta prasībām. Tas vajadzīgs tādēļ, lai kredīta priekšrocības izmantotu pilnībā.
--> Read more...

pirmdiena, 2016. gada 15. augusts

Investoru piesaiste

Investors ir persona, kas ir gatava savus personīgos finanšu līdzekļus ieguldīt, kādā idejā, uzņēmumā ar mērķi ilgtermiņā gūt peļņu. Atšķirībā no uzņēmuma vērtības un investoru ieguldītās naudas, parasti šis investors nopērk daļu no uzņēmuma, līdz ar to tā arī tiek gūta peļņa. Tai pašā laika pats uzņēmums turpina darboties tāpat kā līdz šim ar tiem pašiem darbiniekiem un priekšnieku. Investors var piedalīties svarīgos lēmumos par uzņēmuma turpmāko attīstību.

Lai veiksmīgi piesaistītu investorus, tev ir mazliet jāizpēta, kāds tad ir investoru klāsts. Piemēram, ja tavs uzņēmums ražo dabīgo alu, tad būtu tikai prātīgi meklēt investorus, kuri ir alus cienītāji, tas noteikti viņus ieinteresēs un visdrīzāk arī gūs tev vajadzīgos resursus, lai veiksmīgi ražot šo alu. Tomēr, ja tu esi gatera vadītājs un vēlies paplašināties, noteikti neaicini uz sapulci investorus, kuri ir dabai draudzīgi, meklē alternatīvo enerģiju vai kā citādi cenšas pasargāt dabu. Par cik, tavs uzņēmums jau izcērt kokus un pārstrādā tos, tad diez vai kāds no dabai draudzīgiem investoriem vēlēsies ieguldīt savus personīgos līdzekļus tava uzņēmuma paplašināšanai.

Cerams, ka ar šiem diviem piemēriem, tika labi parādīts, kā pareizāk piesaistīt investorus savam uzņēmumam. Tomēr, kur tad meklēt cilvēkus, kas ir gatavi ieguldīt naudu? Mūsdienās ar modernā interneta palīdzību ir iespējams atrast investorus internetā. Ir dažādas mājaslapas, kurās var apskatīt un izvēlēties, kuri investori tev simpatizē. Tomēr, lai ievāktu smalkāku informāciju par katru individuāli, būs nepieciešams mazliet "pasērfot" internetā, lai noskaidrotu šī te investora plusus un mīnusus. Lielākā daļa no privātajiem investoriem ir ļoti izdevīgi, jo tie tev neprasīs ķīlu vai kaut kāda veida garantiju, par savu uzņēmumu. Tie vienkārši investēs ar mērķi gūt maksimāli lielu peļņu ar savu investīcijas palīdzību.
--> Read more...

otrdiena, 2016. gada 2. augusts

Crediton.lv kredītlīnija

Crediton.lv kredītlīnija ir moderns un izdevīgs pakalpojums, kas pēdējo gadu laikā ir pieejams arī pie Crediton.lv kredītu kompānijas. Crediton.lv piedāvā saņemt dažādus aizdevuma veidus, taču pēdējo gadu pieprasītākais ir kredītlīnija.

Kredītlīnija internetā

Kredītlīnija ir elastīgs aizdevumus, kuru iespējams izmantot tieši tad, kad nauda ir nepieciešama. Pat tad, kad Jūsu bankas konta bilance ir pilnīgi tukša, pateicoties kredītlīnijai, Jūs joprojām varat iepirkties un tērēt naudu tik, cik tas ir nepieciešams. Kredītlīnija ir labs veids kā nodrošināt sevi neparedzētām situācijām, jo ir iespēja saņemt naudu tad, kad tas visvairāk ir nepieciešams. Izmantojot kredītlīnijas pakalpojumu pie Crediton.lv nebanku kreditora, Jums ir iespēja aizņemties vairākas reizes, bez komisijas maksas. Pieslēdzot kredītlīnijas pakalpojumu, Jums būs jāveic ikmēneša pakalpojuma maksa, kas ir individuāla katram klientam, jo var mainīties atkarībā no kredītlīnijas noteiktā kredītlimita.

Kredītlīnijas kredītlimits

Kredītlimits ir maksimālā pieļaujamā naudas summa, kādu Crediton.lv kompānija Jums piedāvās. Kredītlimits palielinās ar katru reizi, kad Jūs esat veicis veiksmīgu sadarbību ar Crediton.lv kredītlīniju. Ikmēneša ienākumi spēlē nozīmīgu lomu tad, kad jālemj par kredītlimita lielumu. Jo lielāki ikmēneša ienākumi Jums būs, jo lielāks kredītlimits Jums tiks piešķirts. Kredītlīniju var izvēlēties, ja Tev ir nepieciešami papildus naudas līdzekļi un zini, ka nevarēsi atmaksāt visu aizdevumu tuvākajā laikā.

Par kredītlīniju internetā

Kredītlīnija ir vienkāršs, ērts un ātrs veids, kā saņemt naudu līdz EUR 1000 uz 6 mēnešiem. Atmaksājot aizdevumu ātrāk, Jūs samazināsiet kopējo aizdevuma summu, jo īsākā laika posmā, aizdevuma procenti būs mazāki.

Arī kredītlīnija ir kredīta veids, kuru nepieciešams aizņemties atbildīgi. Tikai tad drīkst aizņemties. Ir svarīgi izvērtēt visus plusus un mīnusus, lai saprasti, kad kredītlīnija ir piemērotākais risinājums. Aizņemieties atbildīgi, bet kopā ar nebanku kredītlīniju, jo ir pieejami lieliski piedāvājumi.
--> Read more...

svētdiena, 2016. gada 31. jūlijs

Kur vislabāk glabāt naudu

Uz jautājumu, kur vislabāk glabāt naudu, cilvēkiem ir dažādi viedokļi un atbildes. Citiem šķiet, ka naudu labāk ir noguldīt bankā, taču daudzi vairs neuzticas bankām un labprātāk glabā savus uzkrātos līdzekļus personīgā seifā vai kādā drošā slēptuvē. Taču tam ir arī negatīvā puse. Piemēram, ja kāds uzzina par to, ka tev varētu būt diezgan pievilcīga naudas summa tavās mājās, tad pastāv iespēja, ka kāds tevi var aplaupīt.

Lai no tā izvairītos, drošāk tomēr ir noglabāt naudu bankā. Otra negatīvā puse glabājot naudu mājās, ir tāda, ka tās vērtība nemitīgi krītas un ar katru dienu tava uzkrātā naudas summa patiesībā kļūst arvien mazāka.

Tas ir tikai tāpēc, ka jebkura valstī notiek neliela ekonomikas veicināšana ar inflāciju, kas tikai atsevišķos izņēmumos un krīzes situācijās nepastāv. Tāpēc bankā noguldīt arī būtu prātīgāk, jo banka tomēr tev par noguldītajiem līdzekļiem maksās procentus, kurus tu ik mēnesi vari izņemt, vai arī pievienot pie pamatsummas tādējādi saņemot arvien vairāk katru nākamo mēnesi.
Tomēr šādā veidā jebkurš cilvēks, kas nogulda naudu bankā, zaudē savus līdzekļus, jo bankas noguldījumu gada procentu likme ir mazāka par gada inflācijas procentu likmi. Tātad šajā gadījumā arī tiek zaudēta nauda. Pat tad, kad mums tā lēnām uzkrājās.

Tātad, ja nauda tiek glabāta mājās, tā pamazām paliek arvien nevērtīgāka. No otras puses bankas noguldījums, lēnām aug, taču tajā pašā laikā sarūk mazliet ātrāk. Tātad, glabājot naudu bankā, cilvēki vienā laika posmā, zaudēs mazāk naudu, nekā turot to mājās.
--> Read more...

sestdiena, 2016. gada 16. jūlijs

Kredītsaistību nepatīkamie ieradumi

Ieradums atlikt ieplānoto arī ir viens no bīstamajiem zemūdens akmeņiem kredītu ņemšanas procesā. Tas neveidojas vienā dienā – nelāgais paradums izstrādājas visas dzīves laikā. Ja salīdzinātu mācības skolā un kredīta atmaksu, abi procesi ir saistīti ar zināmu termiņu ievērošanu. Skolas darbu neizpildes gadījumā mēs saņēmām pagarinājumu, taču tas ietekmēja vērtējumu. Arī distances kredīta atmaksas termiņa kavējums var tikt pagarināts – par maksu. Ja mājasdarbi netika pildīti uzreiz pirmajā iespējamajā brīdī pēc to saņemšanas, riskējām veikt tos naktī, par ko maksājām ar nogurumu nākamajā dienā. Ja, izsverot kredīta maksājuma nozīmību pret citiem izdevumiem, svarīgāks izrādās izklaides pasākums, kredīta termiņa kavējums tiek izteikts soda naudās. Būtiski tātad ir veikt kredīta maksājumu saskaņā ar grafiku, nenovirzoties un tādējādi gūstot drošības sajūtu par vienmēr laikā veiktiem maksājumiem, saglabājot stabilus savu finanšu pamatus.

Ieradums ņemt kredītu par lietām, kas izrādās mazāk svarīgas, nekā bijusi sākotnējā prasība pēc kredīta (iepriekšējā piemērā – izklaide ņem virsroku pār kārtējo kredīta maksājumu), padara atmaksas procesu smagnēju un katru atmaksas termiņu nākas izsvērt vērtības no jauna. Mana pieredze liecina, ka cilvēks, kurš jau reizi ir atlicis kredīta maksājumu kādu svarīgāku izdevumu dēļ, darīs to vēl vismaz piecas reizes.

Runājot ģeogrāfiskos terminos, galvenais ir izpētīt pašam savu teritoriju, kurā var justies ērti, gan ievērojot savu finanšu disciplīnu, gan veidojot attiecības ar aizdevēju. Nāksies arī dažreiz pamest šo teritoriju – attīstības un pieredzes nolūkos (tikai būtu labi zināt šīs rīcības sekas). Ja runā psiholoģijas terminiem – „iziet no savas komforta zonas” arī reizēm ir veselīgi un pat nepieciešami.
--> Read more...

ceturtdiena, 2016. gada 9. jūnijs

Kredīti internetā un ne tikai

Izdevīgs ātrais kredīts auto, nekustamā īpašuma iegādei un Tavu sapņu realizēšanai pāris stundu laikā? Ir tik laba izjūta - atļauties piepildīt savus sapņus un uzlabot dzīves kvalitāti: iegādāties kāroto automašīnu, savu personīgo ģimenes mājokli vai izremontēt un labiekārtot savu dzīvesvietu! Izdevīgs ātrais kredīts ir gudra izvēle Tavu sapņu piepildīšanai un mērķu sasniegšanai. Savukārt, ja Tev jau pieder auto vai nekustamais īpašums, kredīts pret ķīlu kļūst pieejams pāris stundu laikā.

Aizdevums auto iegādei līdz 20 000 eiro, un Tavs vecais auto – ķīla jauna auto iegādei/

Auto līzings ir viens no populārākajiem, ātrākajiem un efektīvākajiem veidiem, kā piepildīt savu sapni par jaunu automašīnu. Ja Tev jau ir sava automašīna, vari to izmantot jauna auto iegādei, noformējot kredītu pret auto ķīlu un iegūstot pat 100% finansējumu.

Individuāla pieeja katram klientam un līzinga pieteikuma izskatīšanai, izdevīgi nosacījumi, kā arī ātra kredīta līguma noformēšana nosaka apmierinātību ar aizdevuma kompānijas servisu. Turklāt – visu līzinga laiku auto paliks pie Tevis.

Kreditēšanas kompānija SIA “VITA CREDIT” piešķir ātros kredītus, finansējot gan fiziskas, gan juridiskas personas. Galvenie noteikumi SIA „VITA CREDIT” auto līzingam:

 • Finansējums līdz 90% no auto vērtības (100% ja tiek formēta auto ķīla);
 • Līzinga termiņš līdz 72 mēnešiem;
 • Kopējais finansējums līdz 4999 eiro (bez KASKO apdrošināšanas) un no 5000 eiro līdz 20000 eiro (ar KASKO apdrošināšanas);
 • Kredīta ņēmēja vecums: no 18 līdz 65 gadiem.

Aizdevums mājokļa labiekārtošanai un remontam

Vēlies izremontēt bērnistabu mazā rakara neviltotam priekam? Iekārtot virtuvi tā, lai laiks tajā pazūd, eksperimentējot ar pavārmākslas iespējām un sagādājot ģimenei gardus pārsteigumus? Pabeigt iesāktos vasaras mājas būvniecības darbus?

Uzlabojot dzīves telpu, Tu uzlabosi savas dzīves kvalitāti! SIA „VITA CREDIT” piešķir tieši šim mērķim paredzētus aizdevumus - mājokļa uzlabošanai un būvniecības darbu pabeigšanai. SIA „VITA CREDIT” - izdevīgs ātrais kredīts Tavai labsajūtai un mērķu realizēšanai!
Hipotekārais kredīts Tava sapņu mājokļa iegādei

Tavs mājoklis – Tava pils! Lēmums par mājokļa iegādi ir viens no nopietnākajiem Tavā dzīvē. Ir labi, ja šajā procesā ir blakus uzticams palīgs un padomdevējs.

Pieņemot pārdomātu lēmumu, hipotekārais kredīts kļūst par gudrāko izvēli Tavai un Tavas ģimenes labklājībai. Vienlaikus kompānija piešķir kredītu nekustamā īpašuma pārdošanas laikā, kā arī izskata iespējas izsniegt aizdevumu pret nekustamā īpašuma ķīlu, kas kalpo par stabilu aizdevuma nodrošinājumu.

Piepildi savus sapņus un lielos dzīves projektus atbildīgi!
--> Read more...

pirmdiena, 2016. gada 6. jūnijs

Kas notiek, kad tu neatdod parādu?

Kas ir parāds? Wikipedia avoti raksta, ka parāds ir kaut kas, kas ir jāatmaksā vai kam ir pienācis atmaksas termiņš.

Lai labāk izprastu parāda neatdošanas sekas, ir jāpalūkojas uz parāda nozīmi mūsu dzīvēs plašākā skatījumā.

Kādi iemesli veicināja parāda rašanos? Kāds ir bijis Tavs mērķis, aizņemoties? Atbilžu var būt simtiem. Uz šiem jautājumiem Tev jāatbild pašam.

Pieņemu, ka Tu esi saprātīgs cilvēks (vairs ne bērns) bez attīstības traucējumiem. Kas notiek, ja Tu pats nesazinies ar parāda devēju, kad Tev radušās problēmas ar atmaksu? Parāda devējs, domājams, centīsies sastapties ar Tevi. Ja Tu turpini izvairīties, sākas spēle, kuru bērnībā zinājām kā „salkas”, tagad bērni šo pašu spēli spēlē, saucot to par „ķerenēm”. Kurš uzvar? Tas, kurš notver bēgošo. Kurš turpina dzīties pakaļ? Iepriekšējās spēles zaudētājs. Vai Tu vēlies atrasties ķērāja lomā? Ja Tu kādreiz aizdosi – vai Tu vēlētos tvarstīt parādnieku?

Kad Tu neatdod parādu oficiālu komercdarbību reģistrējušam uzņēmumam, iestājas atbildība. Aug soda naudas uzkrājums, bet tas vēl nav viss. Ar katru dienu tuvojies parādnieka statusam, kurš var tikt fiksēts Latvijas Bankas kredītu reģistrā un dzēsts tikai piecus gadus pēc pilnībā atmaksāta kredīta. Vai Tu vēlies dzirdēt „nē” no nākamā kreditora?

Bet Tevi jau nav iespējams izmācīt, vienīgi izklaidēt ar manu pieredzi un dažreiz – fantāziju :).
--> Read more...

Kredīts līgo svētkiem

Daudzi no mums grib labi nosvinēt līgo svētkus, tādēļ netaupa naudu un grib nopirkt visu pēc iespējas labāku un izdevīgāku, tā lai nekā uz galda netrūktu un būtu labs un izdevies vakars. Bet, ja vēlas, lai visa ir daudz un gana, tad naudu arī nedrīkst žēlot, naudu vajag daudz, jo izdevumi noteikti nebūs tie mazākie. Draugu ir daudz, gribas pasaukt visus draugus un kārtīgi nosvinēt līgo svētkus.

Tomēr, lai labi nosvinētu vajag daudz naudas, bet tomēr katrai naudai ir limits, un iespējams, pat saliekot naudu kopā ar draugiem var nepietikt un naudas būs par maz, tad jau atliek aizņemties no kāda drauga vai kolēģiem, bet viņiem arī nav liekas naudas, jo tomēr līgo svētki, naudu katrs mēģina iekrāt šiem svētkiem un pavadīt tos labāk nekā iepriekšējo gadu, tad nu beigu beigās naudas ir par maz un pirkumu saraksts ir vēl tikai pusē, tad laikam atliek vien aizņemties kredītu.

Tad jau jāizdomā, cik daudz naudas vajag aizņemties un cik ilgā laikā sanāks to atdot, variantu ir maz, kur vēl aizņemties naudu, lai ir pietiekoši daudz visa un ir rezerves nauda neparedzētiem izdevumiem, ja nu tomēr ir nepieciešams vēl kaut kas. Tad nu kredīts ir visizdevīgākais un pārdomātākais lēmums pašlaik, jo atdot kredītu varēsim, jo darbs ir un alga arī, jāizvēlas atmaksas datums, to var pavilkt garumā. Ja nebūtu kredītu, tad laikam būtu tukšāks galds un mazāk iespējas kaut ko iesākt līgo vakarā. Tad nu jāizvēlas vien labākais aizdevējs un tad var sākt rīkot lielās svinības. Līgo svētkos daudz naudas aiziet uz vainagiem, ja tomēr nav laika viņus pīt, tad ir jāpērk, bet skaists vainadziņš arī labi maksā, ir nepieciešami daudz dzērieni un ēdieni uz galda ,lai visas nakts garumā ir ko ēst un dzert, tomēr lecot pāri ugunskuram spēku vajadzēs.
--> Read more...

otrdiena, 2016. gada 24. maijs

Izvēlies kredītu cīņā pret negaidīti lieliem rēķiniem

Kurš gan pats vai ar draugu pieredzi nav sastapies ar kādu nevēlamu situāciju, kad komunālo rēķinu summas ir lielākas par iespējām tās apmaksāt? Termiņš apmaksai mūždien nekontrolējami tuvojas beigām, tomēr vienmēr ir iespēja saņemt šo ātrā kredīta veidu, lai visu atrisinātu vienkāršā ceļā.

Pāris klikšķi, lai reģistrētu sevi kādā mājaslapā, turpmāk tas nebūs vajadzīgs, jo pietiks tikai ar īsziņu.  Tas ir tikpat vienkārši kā pagatavot tēju un izbaudīt to rīta agrumā. Kredītu sniedzēji bez šaubām sniedz iespēju saņemt pievilcīgas procentu likmes, komisijas maksu un citus nosacījumus, lai nepazaudētu savus esošos klientus un piesaistītu jaunus, turpinātu viņus iepriecināt ar dažādām akcijām, atlaidēm vai cita veida priekšrocībām gan pastāvīgajiem, gan jaunajiem klientiem. Lai pieteiktos kredītam, vajadzīgs līgumā noteiktais vecums, kas pārsvarā ir no 20 gadiem, kas ir atšķirīgi dažādās kompānijās, kā arī jābūt aktīvam bankas kontam un, protams, ka ir ļoti svarīgi, ka ir regulāri ikmēneša ienākumi. Summu jāizraugās tā, lai būtu mazāka par ienākumiem, garantējot, ka nebūs problēmu to atmaksāt. Ņemot vērā, ka šī summa katrā ziņā nav pārāk liela, tad nav vērts arī doties uz banku, kas lieki patērētu gan klienta, gan bankas speciālistu laiku. Vajadzīgas vien dažas minūtes, lai noskaidrotu kredīta sniedzēja lēmumu, kā arī pozitīva lēmuma gadījumā – saņemtu naudu savā kontā! Nevar nepamanīt, cik viss ir ātri, efektīvi un patīkami visiem klientiem!

Šāda veida aizdevumi standartā ir uz laiku, kas ir no 1 nedēļas līdz 30 dienām, tomēr, ņemot vērā, ka dažbrīd maksājumos nākas iztērēt krietni vairāk, tad iespējams pagarināt to par 7, 14 vai 30 dienām, lai nebūtu tā, ka visa nauda kaut kur iztērēta. Ziniet, kas ir pavisam burvīgi? Tas, ka šādam aizdevumam var sevi pieteikt jebkurā mirklī, kad vien pašam ir izdevīgi – gan naktī, gan dienā, gan svētkos, gan brīvdienās. Bankas šajā laikā nestrādā, tāpēc ir šāds rezerves variants, jo arī draugi ne vienmēr spēs palīdzēt un atbalstīt. Nav jākārto dažādas formalitātes, kā tas ir citur, turklāt nav nepieciešama ne ķīla, ne galvojums, kas arī būtiski saīsina visu sadarbības laiku.

Klientam jābūt drošam par to, ka viņa kredītvēsture ir laba, lai negadītos liekas problēmas, ievērojot arī to, ka iekavēti vai pēkšņi maksājumi var būt par iemeslu tam, ka var rasties sarežģījumi, kas traucētu atmaksāt aizdevumu.
--> Read more...

otrdiena, 2016. gada 17. maijs

Nauda un ezotērika

Līdz ezotēriskam skatījumam uz finansēm nonācu ar jautājumu mātei Gūglei: „Kas interesants biznesa sfērā?”. Numerologi un astrologi, izrādās, piedāvā visai daudzpusīgu un populāru veidu, kā tulkot mūsu attiecības ar naudu. Tiem, kas grib noskaidrot naudas pelnīšanas veiksmes atslēgas ezotēriskā garā, google.lv atrodami divi desmiti tūkstoši virsrakstu. Naudas noslēpumi, bagātības un nabadzības cipars, veiksmes skaitļi, simboli, skaitļu maģija ir tikai daži no atslēgas vārdiem, kurus min plašā digitālā bibliotēka.

Naudas pārvaldīšanas mākslā simboliem esot raksturīgas dažādas nozīmes, kuras nevarot neņemt vērā ceļā uz bagātību. Un taisnība jau vien ir – jebkura māka jāapgūst, un kādēļ neapgūt zināšanas par naudu, sākot ar šo jomu? Ja ir vēlēšanās padarīt savu „naudas dzīvi” plašāku, ir vērts uzsākt meklējumus starp ezotēriskas dabas padomdevējiem. Pārāk nopietni šo jomu gan nevajadzētu uztvert. Kaut gan - katram ieteikumam var atrast skaidrojumu. Piemēram, tam, ka naudas čeki ir jāsadedzina. Idejiski padoms ir labs – būtībā čeki ir lieks materiāls, kas aizņem dzīves telpu. Ja nav domāti deklarācijām un glabāti finanšu uzskaitei, informāciju var uzreiz apkopot, bet čekus likvidēt. Padoms sakopt savu apkārtni ir ļoti noderīgs, un patiesībā ir vienalga, kāda iemesla dēļ tas radies vai tiek pildīts.

Man patika ieteikums turēt tīru savu māju, īpaši apkarojot putekļus un netīrumus neaizsniedzamās vietās. Vai nav jauki saņemt ar naudas daudzumu motivētu norādi kārtībai un tīrībai mājās, pat ja naudu par šo darbiņu neviens nemaksā? Var gan rīkoties arī šādi: kādas mājsaimnieces vīrs, gādīgi rūpējoties par sievas pašapziņu, izrēķina, cik ģimene ietaupa, neizmantojot profesionālus pavāra un mājkalpotājas pakalpojumus, un uzskata to par sievas ieguldījumu ģimenes ienākumos.
--> Read more...

otrdiena, 2016. gada 10. maijs

Aizņemties no savējiem

Gandrīz katram no mums tuvi cilvēki, par kuriem zināms – viņi būs kā drošības tīkls, kas neļaus mums krist lielu grūtību gadījumā. Varbūt šāds cilvēks ir laulātais draugs, varbūt vecāki, brāļi un māsas, bet varbūt „trīs musketieri” no studiju gadiem. Šie cilvēki svinēs jūsu uzvaras un kopīgi sēros par zaudējumiem, bet kā ir ar brīžiem kad pietrūkst naudas? Protams, apstākļi, cilvēki un ģimenes situācijas ir dažādas, tomēr lēmumu aizņemties vai aizdot, abām privātpersonām būtu rūpīgi jāpārdomā.

Ja ģimenē valda tuvas, uzticības pilnas attiecības, pirmā izvēle grūtību vai lielu ieceru gadījumā ir mamma un tētis. Kuri vecāki gan savu iespēju robežas negribētu palīdzēt jaunā pāra ligzdiņas vīšanai, bērna studijām vai jaunajam, daudzsološajam biznesa projektam? Tāpat neviens nespēs mierīgi noskatīties ka viņa mazbērni badojas vai dzīvo bez elektrības nesamaksāta rēķina dēļ. Viss, protams, ir atkarīgs no parādnieka godaprāta un vecāku sirds mīkstības, bet parasti šādi aizdevumi attiecības nesabojā. Vecāki par bērniem stāv un krīt, mums vien atliek šo resursu neizmantot ļaunprātīgi.

Ar draugiem situācija ir citāda. Lai cik pārliecināti mēs viens par otru būtu, nauda attiecībās ienes citu dimensiju. Ja aizņemamies vairakkārt un mēdzam par parādu aizmirst, tad riskējam draudzību pazaudēt. Savstarpējā saskarsme vairs nebūs brīva un vienlīdzīga, iekšā rūgs aizvainojums…
Aizņemšanās no privātpersonām bija ļoti izplatīta pirms ātro kredītu ēras Latvijā. Toreiz bankas neizsniedza nelielus patēriņa kredītus, tāpēc nebija citas iespējas, kā saņemt aizņēmumu no kāda tuvinieka, paziņas, vai pat internetā atrasta cilvēka. Nevēlamais blakusefekts bija konfidencialitātes trūkums – radinieki vai draugi noteikti vēlēsies zināt, kāpēc nauda nepieciešama, pie tam pirms naudas aizdošanas noteikti izmantos izdevību kritizēt jūsu dzīvesveidu, nosodīt paradumus un dot nevēlamus padomus. Ātro kredītu uzņēmums, protams, neko tādu nedara, aizņēmumu iespējams noformēt.

Ātro kredītu naudas atmaksa

Naudas atmaksa ir tikpat vienkārša, kā iegūšana. Ja kreditors ir apmierināts ar Jūsu pieteikumu, jau pēc pāris minūtēm nauda būs Jūsu kontā un uzreiz varēsiet sākt to tērēt pēc saviem uzskatiem. Līdz ar šo aizdevumu Jums nosūtīs arī rēķinu, kurā norādīta precīza summa un datums, līdz kuram jāveic atmaksa, bet, protams, ka to var darīt arī pirms termiņa beigām. Lūk, naudas atmaksa arī ir ļoti parocīga, varat izvēlēties, vai doties uz tuvāko bankas filiāli vai izmantot aizdevēja piedāvāto bankas kontu, uz kuru veikt pārskaitījumu. Tas viss ir pilnīgi pretēji tam, kā tas ir bankās, jo šeit nav jāsēž garās rindās, nav jāgaida bankas darbinieka atbilde par to, vai kredītu vispār saņemsiet, turklāt pieteikumā nav jānorāda konkrēts tā mērķis.
--> Read more...

trešdiena, 2016. gada 27. aprīlis

Ko Tu personīgi vari darīt, lai iegūtu labklājību?

Tēma, kas sasaucas arī ar vienu no šāgada PEF tēmām, ir izglītības iegūšana. Tas nozīmē, mācīties no visa un visur, pat ja tā nav akadēmiskā izglītība. Kādēļ šī tēma skar arī Pasaules ekonomikas līderu prātus? Atbilde ir ceturtās industriālās revolūcijas tuvošanās, kuras rezultātā darbaspēks bez izglītības (un ne tikai neizglītots, bet arī bez darba tirgū pieprasītas izglītības) var palikt bez nodarbošanās sakarā ar pieaugošo darbu robotizāciju, piemēram, ierēdniecības tā saucamo balto apkaklīšu vidū. Vadošie ekonomisti rosina uzdot sev jautājumu: vai manu darbu varētu veikt robots? Ja atbilde ir – jā, tad nāktos padomāt par rītdienu, ieguldot savā attīstībā un izglītības daudzveidošanā. Tāpat industriālās revolūcijas tuvošanās dod iespējas jaunām darbavietām. IT augošā nozīme visdažādākajos uzņēmējdarbības veidos jau patlaban ir izmainījusi to, kā Tu izmanto produktus un pakalpojumus ikdienas dzīvē, turpinot to darīt aizvien straujāk. Varbūt palūkošanās šajā virzienā kādam var dot jaunu nākotnes perspektīvu.
--> Read more...

pirmdiena, 2016. gada 25. aprīlis

Kā nopelnīt vairāk, ieklausoties Davosas Ekonomikas foruma idejās

Pasaules ekonomikas forums Davosā ir starptautiska bezpeļņas organizācija, dibināta Šveices paspārnē, kas apņēmusies, darbodamās sabiedrības un indivīda labā, uzlabot situāciju pasaulē. Pirms četrām dienām Mikols Luči, komunikāciju daļas administratīvais vadītājs, publicēja rakstu, kurā runā par jaunu Pasaules Ekonomikas foruma pētījumu, kas pierāda, kā sociāla rakstura inovācijas arvien vairāk iesaistās biznesa vidē. Ar sociālajām inovācijām lielas multinacionālas un vadošas reģionālās kompānijas, sākot ar veselības aprūpi, farmāciju, beidzot ar finanšu pakalpojumiem, IT, lauksaimniecību, tirdzniecību un nekustamo īpašumu, ķīmisko rūpniecību, enerģijas ražošanu un telekomunikācijām, spēj ietekmēt biznesa vidi un Tavu naudu. Pirmkārt, pasaules kompānijas, kas pievērš uzmanību sociālajam faktoram, var uzlabot ekonomisko apriti, iesaistot tajā arī sociāli attālinātas personas. Kā piemērs tiek minēts MasterCard, kas patlaban piesaista miljoniem ēģiptiešu finanšu sistēmām. Firmas, kas stiprina savas piegādes ķēdes, palielina arī savu piegādātāju ienākumus, tai skaitā mazo fermeru ienākumus. Kompānijas, kuras iegulda izglītības pieejamības sekmēšanā un nodarbinātības palielināšanā, nodrošina miljoniem studentu dzīvi, palīdzot attīstīties jauniem talantiem un nodrošināt to daudzveidību.

Šie piemēri varētu šķist tālu no Latvijas (un visas pasaules) realitātes, kur pārsvarā cilvēki cenšas nodrošināt ar iztiku savu ģimeni. Tomēr, lai arī neliela, tomēr tā sabiedrības daļa, kas nodarbojas ar biznesu, tātad, nodrošina mājsaimniecības ar preču un pakalpojumu klāstu, tāpat, kā patērētāji, meklē labākas iespējas saviem ieņēmumiem. Jo augstāks ieņēmumu līmenis pakalpojumu un preču ražošanas sfērā, jo nodarbinātība ir augstāka, sabiedrība spēj vairāk atļauties pirkt, un ekonomika tiek paātrināta. Un kādēļ gan neieklausīties pasaules vadošo ekonomistu un politiķu viedoklī, ja to sarunās apkopotas galvenās un vadošās tendences pasaulē? Naudas vairošanas sapratnes radošā puse ir daudzveidīgās informācijas, ko sniedz mūsdienu sakaru līdzekļi, izmantošanas prasme. Ja esi neliela biznesa īpašnieks – vari padomāt par labajiem darbiem, kas veicami Tavā biznesā, tādējādi iegūstot pieejamākas, cilvēciskākas kompānijas tēlu, vienlaikus gūstot plašāku biznesa auditoriju. Jauniešu vecāki, kam jāpalīdz saviem bērniem izvēlēties nākotnes profesiju, var gūt iedvesmu no foruma rakstiem, viedokļiem un sarunām, saprotot, kādas tendences šobrīd valda ekonomikā. Ja arī Davosas Ekonomikas forums, šķiet, brīžiem pievērš lielāku uzmanību attīstības valstu problēmām, nevar noliegt, ka veselības un izglītības problēmas pastāv arī mūsu valstī, tāpat, kā ziņu virsrakstos bieži minēta nabadzība un tās apkarošana, runājot par minimālajām darba algām un ģimeņu ienākumiem Latvijā.
--> Read more...

piektdiena, 2016. gada 22. aprīlis

Banknote.lv ātrais kredīts

Banknote.lv ir viens no uzņēmumiem kuri izsniedz ātros kredītus Latvijas teritorijā. Šis uzņēmums piedāvā plašu pakalpojumu klāstu, ne tikai naudas aizdevumus. Uzņēmums piedāvā arī naudas pārvedumu un lombarda pakalpojumus. Naudas aizdevumu ziņā, uzņēmums piedāvā iespēju saņemt gan mazākas summas uz laiku līdz vienam mēnesim gan jau lielākas summas uz laiki līdz 36 mēnešiem. Šis uzņēmums piedāvā saņemt aizdevumu bez ķīlas un bez galvotāja.Lai saņemtu aizdevumu šajā uzņēmumā, jums ir jāatbilst dažiem, aizdevēja izvirzītiem, noteikumiem:

 • Latvijas Republikas rezidents.
 • Vecumā no 20 līdz 60 gadiem.
 • Jums ir personu apliecinošs dokuments.
 • Jūs neesat iekļauts parādnieku sarakstā.

Protams, jums ir jābūt stabiliem, ikmēneša ienākumiem no kuriem plānojat veikt aizdevuma atmaksu. Pie aizdevuma izsniegšanas tiks vērtēta jūsu maksātspēja. Izvērtējot jūsu maksātspēju kā arī citus faktorus tiks pieņemts lēmums par aizdevuma izsniegšanu vai jūsu pieteikuma atteikšanu.

Uzņēmums piedāvā aizņemties summas līdz pat 1600 eiro ar atmaksas termiņu līdz 36 mēnešiem. Ja jūs aizņematies naudas summu līdz 400 eiro ar atmaksu līdz vienam mēnesim, jums nebūs jāmaksā aizdevuma komisijas maksa. Šis piedāvājums attiecas tikai uz pirmo, īstermiņa aizdevumu. Atšķirībā no citiem aizdevējiem, šis aizdevējs jums izsniegs aizdevuma summu skaidrā naudā. Lai saņemtu aizdevumu jūs varat doties uz kādu no uzņēmuma filiālēm vai aizpildīt pieteikumu uzņēmuma mājas lapā. Tomēr pēc aizdevuma apstiprinājuma saņemšanas jums būs jādodas uz kādu no filiālēm jāparaksta aizdevuma līgums un jāsaņem jūsu nauda. Aizdevuma atmaksa notiek līdzīgi, jūs varat to atgriezt skaidrā naudā, kādā no uzņēmuma filiālēm vai ar bankas pārskaitījumu.
--> Read more...

trešdiena, 2016. gada 20. aprīlis

Kā sakrāt naudu brīvdienām?

Ir jābūt pietiekoši spēcīgai argumentācijai kaut ko pasākt, pirms rodas lēmums krāt, teiksim, brīvdienu ceļojumam. Bez argumentiem šajā spēlē iesaistītas arī vēlmes, kuras var būt neierobežotas – no atpūtas Latvijas laukos līdz ceļojumam uz, piemēram, Tobago. Kā argumentēt šīs vēlmes savam partnerim? Kā tās saskaņot ar iespējām? Kā saņemties un savilkt jostu, krājot pašu spēkiem, un tad - kā rodas lēmums aizņemties naudu ceļojumam?

Argumentācija brīvdienu iekrājjumiem

Ik dienas veicot rutinētas darbības, atrodoties ceļā no mājam uz darbu un atpakaļ, var pat neaizdomāties līdz vajadzībai iekrāsot savu dzīves ritmu. Šādiem cilvēkiem vajadzīgs draudzīgs grūdiens, lai izmestu tos no ierastās orbītas. Jārēķinās, ka tas var būt gana sāpīgi un tikt uztverts kā personīgs apvainojums. Tādā gadījumā spēcīga argumentācija ir vajadzīga jo īpaši. Vai tā būs apelēšana pie kopdzīves satura kvalitātes, kautrs lūgums kaut ko mainīt ikdienā – jāizmanto viss, ja ir sajūta, ka tas varētu palīdzēt veidot labāku dzīvi.

Brīvdienu vēlmes

Kad argumentācija izsmelta, cerams, ka nu kontā ir vienošanās par brīvdienu nepieciešamību. Tālāk jāņem talkā reālie līdzekļi, kas pieejami pasākuma īstenošanai. Tā nav tikai nauda, bet arī ģimenes vai pāra spēja atrasties konkrētos apstākļos. Ir cilvēki, kuri par nokļūšanu galamērķī gatavi izdot lielu naudu un uz vietas dzīvot, ēdot rupju maizi un konservus. Ir ļaudis, kuri, pazīstot savu komforta līmeni, izlems šo pašu naudu ieguldīt īsākā, tuvākā, taču dažādām dzīves baudām piepildītā maršrutā. Ja pazīsti sevi, spēsi vienoties par kopsaucēju un neiekulsies sev nepieņemamā kompromisā.

Jostas savilkšana pirms brīvdienām

Patiesībā taupības režīms ir izpildāms vieglāk, kā pati lēmuma pieņemšana. Ja ir noteikts mērķis, tad viegli tam sekot, līdzīgi kā uzstādot kruīza kontroli savam auto – vari atlaisties sēdeklī, turot stūri savās rokās un ievērojot ceļu satiksmes noteikumus. Kāds izvēlēsies atteikties no neveselīga ēdiena – saldumiem, kafijas, alkohola, miltu izstrādājumiem, taukvielām bagātas pārtikas. Tādējādi ietaupījums būs vērā ņemams. Samazinot cigarešu skaitu, paejoties ar kājām sabiedriskā transporta izmantošanas vietā, rezultāts būs vēl patīkamāks. Ja iecerēts atpūsties pludmalē, ar vienu šāvienu tiks nošauti divi zaķi.
Kredīts ceļojumam
Vēlme ir nepanesama. Sieva draud pārskatīt laulību līgumu, ja tuvākajā laikā netiks panākta vienošanās atpūsties Dienvidu salās. Ko nu? Atliek meklēt zemākos kredītu procentus un lūkot, cik ilga laikā aizņēmums var tikt atmaksāts. Kas zina, varbūt pārkāpjot komforta zonas slieksnim, šis solis ved pie nākamā kredīta, ko nu jau būs vieglāk pieņemt. Jo nereti laiks, kas nepieciešams, lai sakrātu dzīves telpas absolūti vajadzīgajiem uzlabojumiem – siltinātam dzīvoklim vai jaunam jumtam, kuri jau sen prasa veikt energoefektivitātes pasākumus – paredz pārāk ilgu periodu, lai tam varētu sagatavoties, vienkārši krājot.
--> Read more...

otrdiena, 2016. gada 19. aprīlis

Kā likt naudai strādāt Tavā labā?

Mūžīgi kaujoties ar naudas problēmām, meklējot veidus, kā nopelnīt vairāk, Tu šķied enerģiju, jo pārāk izmisīgi tiecies pēc kaut kā. Šāda attieksme noved pie tā, ka nauda it kā visu laiku attālinās, rāda Tev garu degunu, nemitīgi rūpējoties palikt nesasniedzama, lai cik sirsnīgi Tu censtos tai tuvoties. Tas tāpēc, ka cītīgi loki muguru, izrādi savas pūles un sviedrus, nemitīgi kalpojot tai. Bet kā būtu, ja Tu pagrieztu procesu uz otru pusi un liktu naudai kalpot Tev? Kā būtu, ja Tu nevis cīnītos, bet censtos pievilināt, iekārdināt naudu tuvoties pašai? Tikai nedaudz radošās iztēles, un... Tu esi iegriezis naudas pelnīšanu ceļā pretī labklājībai ar mierīgu, pašcieņas pilnu rīcību. Mazliet mistiskas ievirzes skatījums uz naudu kā personu, turklāt tādu cilvēku, kuru Tu vēlētos iegūt sev tuvāk.

Naudai patīk būt mērķim. Tā nevēlas būt viegli sasniedzama – ne velti tautā ir teiciens: „Kas viegli nācis, tas viegli aiziet”. Nauda vēlas palikt, nauda vēlas, lai par to parūpētos, un, lai to iegūtu, ir jāstrādā. Sanāk it kā pretruna, bet neviens nevar sagaidīt rozi bez cītīgas dārza kopšanas. Tāpat nauda vēlas, lai Tu būtu pārliecināts iekarotājs. Domājot, ka nekas nesanāks, nevienu mērķi nav iespējams iegūt. Naudai patīk, ka to uztver nopietni. Naudai patīk, ka Tu dari savu darbu, un tā var Tev lieti var noderēt kā alga, maksāšanas līdzeklis un atbalsts dzīvē. Nauda nevēlas, lai Tu domātu, ka tā atrisinās visas Tavas problēmas, padarīs Tevi laimīgu. Nauda vēlas palīdzēt, un – kā Tu vari atraidīt kādu, kurš pats piedāvā savu palīdzību, turklāt brīdī, kad tas patiešām nepieciešams? Protams, atšķirībā no cilvēka, nauda ir tikai līdzeklis, kuru iegūstot vari īstenot savus sapņus. Nauda nodrošina paņēmienu kopumu, kas palīdz nonākt pie vēlamā rezultāta, un nauda grib to darīt.

Kā tad nokļūt pie šiem līdzekļiem? Jebkuru nodomu īstenojot, jābūt vīzijai, kā tas sasniedzams. Labi, ja ir plāns vienam no laimīgas dzīves priekšnosacījumiem – vēlmei kaut ko sasniegt. No šī viedokļa nauda kā mērķis nav nekas nepareizs. Jebkurš mērķis stimulē nākotnes notikumus. Mērķis ir kā tramplīns, no kura var lēkt un brīdi pat lidot, turklāt daudz tālāk, kā no tāllēkšanas dēlīša. Lai tā būtu nauda – tas nav nekas slikts. Lai nesanāk naudai lepni paiet garām, kad dzīve to piedāvā pati. Atceroties Abrahamu Maslovu un padomju bērnu pirmo dzīves gudrību (sociālo zinību, sabiedrisko attiecību, psiholoģijas) stundas, te īstais laiks pieminēt viņa vajadzību piramīdu. Pakāpieni tajā seko cits citam. Tā nesola atrast paša realizācijas augsto līmeni, pirms nav sasniegts materiālais un fiziskais nodrošinājums. Sākotnējais darbošanās mērķis ir dzīvības saglabāšana – pirmatnēja cilvēka vēlme kļūt fiziskā izteiksmē stabilam: ir labi, ja jauns cilvēks nopelna tik daudz, lai dzīve varētu funkcionēt. Nav dzirdēts par gudrajiem, kuri jau no bērna kājas būtu sēdējuši kalna galā, meditējot – šajā virsotnē nonāk tikai, izejot cauri pārējām (redzamajām) nepieciešamībām. Tāpat arī dzīves ceļojums nenorit tikai tādēļ, lai Tu meklētu labākus peļņas avotus. Ar laiku prasība nopelnīt pārvēršas vajadzībā izteikt sevi, atrast savu patieso aicinājumu, dzīvot interesantu un radošu dzīvi. Tad pats no sevis pienāk brīdis, kad nauda strādā Tavā labā, un Tevi priecē gan darbs, gan augļi, ko par to saņem. Dzīvo radoši un topi bagāts!
--> Read more...

ceturtdiena, 2016. gada 14. aprīlis

Jauna iespēja siltināt arī savu daudzdzīvokļu māju


 • Valdība pieņēma likumu, kas paredz, ka 2014. līdz 2020. gadam tiks izsniegti 315 miljoni eiro, kas paredzēti tieši daudzdzīvokļu māju siltināšanas pasākumu veikšanai;
 • Tas nozīmē, ka jau esošajiem projektiem varēs pievienoties vēl simtiem māju, kas turpmāko gadu gaitā varēs ietaupīt apsaimniekošanas naudu, jo siltuma noplūdes no mājas sienām ,caurulēm, logiem un durvīm, kas neatrodas pašos dzīvokļos būs samazinājušās, kā arī pašu dzīvokļu siltuma izolācija parasti tiek uzlabota.

Pašvaldību finansējums daudzdzīvokļu māju siltināšanai – izmanto pašvaldību piedāvātās iespējas.

Svarīgi minēt, ka pašvaldības var sniegt savā teritorijā esošām daudzdzīvokļu ēkām līdzfinansējumu energoefektivitātes aicināšanai, kā arī citu remontdarbu veikšanai, ja tie uzlabo kopējo ēkas stāvokli un ietaupa siltumu vai enerģiju;

Jāpiebilst, ka Latvijā visplašāk zināmās pašvaldību atbalsta programmas ir pieejamas Valmierā un Rēzeknē, bet ik pa laikam arī citas pašvaldības piešķir šāda veida palīdzības savā teritorijā esošo daudzdzīvokļu māju iemītniekiem.

Vai daudzdzīvokļu māju renovācijas projekti ir izdevīgi mājas iemītniekiem?


 • Viss atkarīgs no katra īpašuma patreizējās situācijas. Taču visbiežāk ir iespējams samazināt ziemas apkures rēķinu pat uz pusi, kas nozīmē tikai to, ka pat ar visa aizdevuma atmaksu ziemā rēķins par dzīvokli samazināsies;
 • Tomēr jāuzsver, ka vasaras mēnešos aizdevums būs jāmaksā un rēķina kopējā summa būs augstāka, un šādu projektu patiesā izdevība ir ļoti grūti aprēķināma, jo precīzi nekad nav iespējams noteikt, cik siltuma būs iespējams paturēt pašā mājā, un par cik būs iespējams samazināt apkures rēķinus.

Esi zinošs un parūpējies par savas daudzdzīvokļu mājas siltināšanu jau laikus.
--> Read more...

otrdiena, 2016. gada 12. aprīlis

Kredīti vairāk par vienu mēnesi

Vai Jums ir nepieciešams kredīts ar iespējamu ilgtermiņa atmaksas periodu? Vai Jums ir apnicis iesniegt kaudzēm dokumentu kredītu apstrādei? Izvēlēties ātros kredītus. Šie lieliskie kredītu piedāvājumi ļaus Jums izvēlēties ilgāku atmaksas termiņu ar vairākiem ikmēneša maksājumiem vai vienu maksājumu nākamajā mēnesī. Šiem kredītiem nav nepieciešama nekāda veida dokumentācija, tāpēc Jums nav vajadzības sūtīt nekādus dokumentus aizdevējam, iesniedzot pieteikumu.

Sakarā ar finanšu problēmām, ko rada tradicionālie kredīti, cilvēki bieži vēlas iegūt kredītu, kas prasa mazāk dokumentu. Tas ir iemesls milzīgās ātro kredītu popularitātes pieaugumam, jo to iegūšana ir ļoti vienkārša. Viss notiek ātri un dažu minūšu vai pat sekunžu laikā dažos gadījumos. Īstermiņa kredīti ir viegli pieejami internetā un sniegs Jums vairākas priekšrocības. Jums vienkārši nepieciešams apmeklēt oficiālo aizdevēja mājas lapu un ievadīt nepieciešamo informāciju. Nav nepieciešams nosūtīt dokumentus pa pastu un iegūt finansiālu atbalstu būs daudz vieglāk.

Pēc pieteikuma nosūtīšanas, aizdevēji nekavējoties sāks analizēt Jūsu pieteikuma veidlapu. Aizdevēji sazināsies ar Jums, izmantojot e-pastu, lai paziņotu Jums savu lēmumu. Tā kā tie ir ātrie kredīti, apstrādes ātrums ir ļoti liels. Tas nozīmē, ka Jums nevajadzētu uztraukties, bet vajadzētu būt pārliecinātiem, ka Jūsu nauda ir patiešām ceļā. Liela daļa aizdevēju pat nesazināsies, bet jau pēc dažām minūtēm veiks pārskaitījumu uz norādīto bankas kontu.
--> Read more...

Grieķijas parāds

Grieķijas parāds ir ļoti liels. Kā tikt galā ar parādu un atdot kredītus? Labs jautājums. Šodien un tagad neaudz par Grieķijas parādu.

Grieķijai ir jāveic dažādi pasākumi, lai atrisinātu parādu problēmu. Vies no primārajiem Grieķijas uzdevumiem, lai atrisinātu parāda vēl lielāku palielināšanos, ir atdzīvināt ekonomiku. To var panākt, veicot reformas un saglabājot iespēju saņemt finansējumu. Taču reformām ir jābūt nopietnām, jo ar kaut kādu knapināšanos un vāju politiķu darbību, no Grieķijas situācijas ārā netiks. Grieķijas svarīgākais uzdevums būtu attīstīt medicīnu, izglītību un rūpniecību. Ja valstī nekas netiek ražots, tad tā ir lemta parādiem, iznīcībai un bankrotam. Katrai valstij ir jāsaražo pietiekoši daudz resursu, lai varētu izdzīvot.

Otra iespēja ir parādu restrukturizācija, kas nozīmē to norakstīšanu. Šis scenārijs, formāli skatoties, nav saistāms ar iespēju saglabāt dalību eiro zonā, tomēr patlaban dalībvalsts statuss nav mainījies, lai gan daļēja parādu restrukturizācija jau ir veikta. Maksātnespējas fakts vēl nenozīmē automātisku eiro zonas pamešanu, turklāt izstāšanās scenārijs aktualizē arī jautājumu par Grieķijas atrašanos ES. Precīzu nosacījumu, kā rīkoties šādos apstākļos, nav, tādēļ iznākums izrietēs no politiskajām likmēm un uzstādījumiem. Tomēr ir skaidrs, ka tiks darīts viss, lai Grieķija saglabātu dalību ES.

Pie jebkura iznākuma, tostarp, ja tiks panākta vienošanās par aizdevuma daļas izmaksu, Grieķijas parādu krīze un ar to saistītā nenoteiktība vilksies ļoti ilgi. Diemžēl Grieķijas situācija ir ļoti nelāga un, lai to uzlabotu ir nepieciešami spēcīgi līderi, kas zina, ko dara, nevis pašreizējie pa straumi peldētāji, kuri vienkārši ir Grieķu valdībā, tikai tāpēc, ka tur, kādam ir jābūt.

Ir nepieciešamas reformas, tās ir vajadzīgas pēc iespējas ātrāk. Pretējā gadījumā Grieķija iegrims vēl dziļākos parādos un būs spiesta izstāties no Eiropas Savienības. Tas savukārt valsti pakļauj citiem riskiem un lielvalstu ietekmei un iespējamo militāro agresiju, kas tiek izrādīta ne vienai vien patstāvīgai valstij ar mērķi iegūt vairāk resursus. Cerams, ka Grieķijai izdosies atkopties, jo ES valstis taču ir investējušas tik daudz savu nodokļu maksātāju līdzekļus Grieķijā.
--> Read more...

ceturtdiena, 2016. gada 7. aprīlis

Aizņēmums kā labs palīgs finansiālu nebūšanu gadījumā

Nereti kredīts internetā vai bankas aizdevums ir vienīgā iespēja gūt finanses redzesloka paplašināšanai, jaunu zināšanu un ideju gūšanai, kas pēc kāda laika ļauj pretendēt uz lielākiem ienākumiem, piemēram, izvēloties labāk apmaksātu darba vietu vai attīstot savu biznesa ideju;
Jāuzsver, ka lai saņemtais aizdevums nestu labumu un tā atmaksa nesagādātu problēmas, jāaizņemas gudri un atbildīgi.

Pirms aizņemies, rūpīgi izvērtē šos riskus un godīgi atbildi uz šiem jautājumiem


 • Kādu labumu konkrētais aizdevums sniegs un kādam mērķim paredzēta nauda;
 • Kas notiks tad, ja neaizņemšos, vai ir citas alternatīvas, kur aizņemties nepieciešamos līdzekļus;
 • Aizdevuma atmaksas iespējas - būtu jāparedz vismaz vairākas alternatīvas kā atmaksāt paņemto kredītu;
 • Vai aizdevuma atmaksa neradīs pārlieku lielu slogu Tavam ikmēneša budžetam. 

Ļoti svarīgi, lai Tev būtu brīvie līdzekļi vai papildus ienākumi, ar ko aizdevumu veiksmīgi un paredzētajā laikā atmaksāt.

Izvēloties aizdevēju, vienmēr rūpīgi salīdzini dažādu kredītu izsniedzēju piedāvājumus un izmanto to, kas visvairāk atbilst Tavām vajadzībām un konkrētajā situācijā ir visizdevīgākais. Protams, aizdevējus iespējams mainīt arī tad, kad aizdevums jau noformēts, pārkreditēšanas process prasa papildus izdevumus un ir izdevīgs vienīgi tad, ja iegūtais labums no šī procesa ir patiesi ievērojams.

Aizdevēju piedāvājumu salīdzināšanu vari ērti un vienkārši veikt, izmantojot salīdzināšanas tabulu, kurā apkopoti populārāko aizdevēju piedāvājumi, norādot to procentu likmes, maksimālas aizdevumu summas un citu svarīgu informāciju.
--> Read more...

KĀPĒC CILVĒKI AIZŅEMAS NEVIS KRĀJ NAUDU?

Vienmēr naudas krāšanas iecere liekas aizraujoša, tāpēc, ka nauda pieder tikai tev, un nevienam neesi parādā, un pienāks diena, kad nopirkšu to un to. Dzīves netaisnība – pienāk diena, ka pacietībai agri vai vēlu pienāk gals, un gribas kaut ko jaunu tu ej un pērc „kā sakās dzīvo tikai vienreiz”, ne reti tas neattaisno nosprausto mērķi, par ko tu ilgu laiku biji sapņojis.

Arī tavs darbs, ko dari tev patīk, tas aizrauj, un alga arī atbilstoša, kuru tu rēķinies saņemt katru mēnesi, bet ne visi izdevumi katru reizi ir vienādi, un gadās gadījumi neparedzami, kad līdz algai var nepietikt, tad nākas aizņemties no vecākiem, draugiem vai paziņām, vai saviem uzkrājumiem, ja tādi ir, un, ja rodas bezizejas situācija, tad atliek izvēlēties, kādu no kredītiestāžu iespēju piedāvājumiem.

Lai, kā mēs skatoties TV un klausoties, radio dusmotos, ka reklāma ir lieka, ka tā traucē filmu vai raidījumu vērošanu, vai radio ēterā baudīt mūziku bez apstājas, bieži reklāma mums aicina pērc tūlīt, jo, tagad visu ir izdevīgāk pirkt, un līdz ar to jūs uzlabojat savu ikdienu padarot ērtāku un vieglāku. Visbiežāk, cilvēkus piesaista elektropreces, mobilās iekārtas – telefoni, planšetes un datori, sadzīves tehnika, remontam nepieciešamās preces. Šīs preces cilvēki pērk no gada uz gadu.

Cilvēki, kam ir stabili ienākumi bieži sper šo soli, par pirkumu tūlīt un tagad, ja nauda to atļauj. Bet, ja pietrūkst, tad der izmantot veikala piedāvāto pirkumu uz nomaksu. Vilina arī fakts, ka pirmās iemaksas nav, ka var sākt maksāt no nākamā mēneša, vai pat no ceturtā, un viegli piekrītam ņemt uz nomaksu par pirkumu par, kuru uzreiz nav jāizdod nauda, un no veikala izejam ar jaunām mantām ar laimes eiforiju. Pirkumi priecēs sirdi visai ģimenei, kas jau domās zīmēs kā mājās rīkosies ar jauniegūtām precēm un labs garastāvoklis garantēts visai dienai, visai saimei.Kā jebkurš aizdevums tas ir naudas līdzekļu piešķiršana, un veikalā piedāvātajām līzinga kompānijām ir tiesības pārbaudīt jūsu kredītvēsturi, vai tā ir pozitīva, un jūs godīgi apņematies izmaksāt kredītu ar pilnu atbildību.

Aizņemties var arī kļūt par slimību, ka tev neinteresē dzīves parastās lietas – daba, kultūras pasākumi, sports utt., ka nav dienas, kad neesi, ko nopircis, un to uzreiz apjaust pašam ir ļoti grūti.

Vecāki no paaudzes uz paaudzi bieži vien iekļūst neērtā situācijās, kad ģimenē ir bērni - pusaudži, kuri mācās skolā un grib līdzināties turībā ar citiem vienaudžiem, kuru vecāki var atļauties modernus telefonus, planšetes savām atvasēm, bet citi vecāki ne. Meitenēm tās ir dārgas kleitas, aksesuāri pie tām, ar ko viņas savā starpā sacenšas. Zēni atkal grib kalnu velosipēdus, skrituļdēļus un „BMX” riteņus, un citus populārus atribūtus, arī apģērbs nav mazsvarīgs, lai nebūtu garlaicīgs un nonēsāts. Un uz šo prasību apmierināšanu vairums vecākiem naudas var nepietikt, tad nākas izmantot aizdevumus - līzinga, patēriņa vai ātrā kredīta pakalpojuma iespējas, bet ar prātu.

Mūsdienu cilvēks dzīvo šodienai, un, labprāt, neuztrauksies par to, kas būs pēc tam, ja to var atlikt, tas ir kā skatīties izrādi, tu par to samaksāji, tad tev šī iespēja baudīt pienākas tagad un tūlīt. Tāpat maksājumus veiksi pēc tam, ne šodien. Tā ir ilūzija, gan jau pēc tam dzīvošu taupīgāk un zaudējumus, trūkumus necietīšu. Ir ļoti stipri jāizvērtē, savus izdevumu griestus, pirms veic naudas darījumu.
--> Read more...

Ātrais kredīts no 20 gadiem

No 20 gadu vecuma jūsu iespējas saņemt aizdevumu, lielā mērā, ir atkarīgas tikai no jūsu spējas to atmaksāt. Liela daļa aizdevēju šo vecumu uzskata par to brīdi, kad var paļauties, ka esat guvuši gana lielu dzīves pieredzi, briedumu un atbildības sajūtu, lai spētu rīkoties atbildīgi un godprātīgi. Šajā laika aizdevuma saņemšana ir izvēles un iespēju jautājums.

Jums, joprojām, var tikt piemērota īpaša prasības izvērtēšana, bet tā nav kā tad, ja vēlaties saņemt aizdevumu 18 vai 19 gadu vecumā. Šajā vecumā jūsu iespējas strādāt un būt patstāvīgam tiek vērtētas kā krietni lielākas.Visi īstermiņa aizdevēji, kas apvienojušies LAFPA (Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācija) ir vienojušies neizsniegt aizdevumus personām, kas jaunākas par 20 gadu vecumu.
Šāda politika var tikt apšaubīta, jo Latvijā pilngadība iestājas no 18 gadu vecuma, bet tāda tā ir un aizdevumi jaunākām personām ir grūti atrodami. Bet, ja esat sasniedzis šo vecumu, tad aizdevumu saņemt varat kamēr atbilstat pārējiem aizdevēja izvirzītajiem noteikumiem:

 • Jūs neesat kavējis citu aizdevumu atmaksu.
 • Neesat iekļauts parādnieku sarakstā.
 • Jums ir bankas konts kādā no Latvijas bankām.
 • Jums ir e-pasts un mobilais telefons.
 • Jums ir pastāvīgi ienākumi.

Šīs ir dažas prasības, ko var izvirzīt aizdevējs. Atkarībā no uzņēmuma var būt arī citas prasības. Svarīgākais noteikums, kuru aizdevējs nevar pārbaudīt, ir jūsu gatavība veikt aizdevuma atmaksu laikā un pilnīgi. Ja neesat pārliecināts par savām spējām, bet aizdevumu saņemt varat, labāk būtu vēlreiz apdomāties par tā nepieciešamību.
--> Read more...

piektdiena, 2016. gada 1. aprīlis

Ātrais kredīts no 18 gadiem

Ja jūs esat 18 gadus vecs un vēlaties saņemt ātro kredītu, jums nāksies pameklēt aizdevēju, kurš būs gatavs jums to izsniegt. Tādu nav daudz. Jums var nākties samierināties ar neērtībām, lai saņemtu aizdevumu kādas nenākas piedzīvot, ja esat sasniedzis savu 21 dzimšanas dienu. Bet ja ir pieprasījums ,tad ir arī piedāvājums un arī jūs varat saņemt ātro kredītu. Lielākā daļa Latvijas ātro kredītu iestāžu piedāvā saņemt aizdevumu personām vecumā no 20 vai 21 gada vecuma.

Šāda, vecuma ierobežošana, ir sava veida diskriminācija, jo, Latvijas Republikā, sasniedzot astoņpadsmit gadu vecumu jūs esat sasniedzis pilngadību. Šādā gadījumā aizdevējam nebūtu tiesību ierobežot jūsu tiesības saņemt aizdevumu tieši tāpat kā tiem cilvēkiem, kam ir pilni 21 gadi. Bet, ja aizdevējs ir izvirzījis šādu ierobežojumu, mēs neko īpašu darīt nevaram. Pat atceļot šo ierobežojumu, aizdevējam ir tiesības atteikt aizdevumu pēc saviem ieskatiem.

Bieži, 18 gadu vecumā, cilvēki ir patstāvīgi un pelnoši, viņu maksātspēja var būt tik pat droša ka citiem, ņemot vērā parādnieku skaitu Latvijā, pat labāka. Bet tiek uzskatīts, ka šādā vecumā vēl nav stabilitātes un aizdevējs nav pārliecināts par to ka aizdevums tiks atmaksāts un tas tiks darīts attiecīgajā laikā. Ir palikuši tikai daži aizdevēji, kuri izsniedz aizdevumus no 18 gadu vecuma.

SMS KREDĪTI - NAUDA VIENAS ĪSZIŅAS ATTĀLUMĀ

Kredītņēmēju ērtībām tiek piedāvāti arī SMS kredīti no 18 gadiem. SMS kredīts ir izdevība noformēt sev vēlamo aizdevumu tikai ar vienas īsziņas starpniecību. Lai būtu pieejams SMS kredīts, vispirms jāreģistrējas aizdevēja mājaslapā, norādot visu vajadzīgo informāciju. SMS kredīts īpaši noderīgs brīžos, kad nav pieejams dators ar interneta pieslēgumu. Vienkārši nosūti īsziņu uz aizdevēja norādīto telefona numuru un jau pavisam drīz saņem naudu savā bankas kontā. SMS kredīts - nauda tikai vienas īsziņas attālumā!
--> Read more...

ceturtdiena, 2016. gada 31. marts

Ko darīt, ja uz kakla ir vairāki kredīti?

Izvēloties aizdevēju kredītu apvienošanai ir jāpievērš uzmanība vai piedāvātais pakalpojums patiesām ir pārkreditācija vai tas ir patēriņa kredīts. Bieži, meklējot kredītu apvienošanu tiek piedāvāts patēriņa kredīts. Protams, arī šāds aizdevums ir noderīgs, jo varat izmantot naudu kredītu segšanai, bet saņemšanas noteikumi var būt pavisam savādāki. Patēriņa kredītā varat saņemt summu uz laiku, piemēram, trīs gadi, bet kredītu apvienošanā varat saņemt šādu pašu summu uz laiku līdz pat 15 gadiem.

Izvēle starp aizdevējiem ir ļoti svarīga, jo jūs jau esat saņēmis vairākus kredītus un, ja aizdevējs nepiedāvā tieši kredītu apvienošanas aizdevumu, jūsu pieteikums var tikt noraidīts tieši šo aizdevumu dēļ. Veicot kredītu apvienošanu ir jāatrod uzņēmums kurš piedāvā tieši šo pakalpojumu, šādi jūs varat izvairīties no liekas laika izniekošanas.

Izvērtējot aizdevēja atbilstību jūsu nepieciešamībai, jāpārliecinās ka aizdevējs piedāvā veikt kredītu apvienošanu tik kredītiem cik jums ir. Kāds mazāks uzņēmums var piedāvāt apvienošanu tikai noteiktam, mazākam skaitam kredītu. Lielāki uzņēmumi var piedāvāt apvienot līdz septiņiem aizdevumiem. Ja jums ir seši aizdevumi, jums būtu jāapskata vai šis aizdevējs jums izsniegtu aizdevumu balstoties tikai no informācijas ko varat iegūt internetā. Ja aizdevējs nepiedāvā apvienot sešus aizdevumus tad jums nav jātērē laiks piesakoties uz šo aizdevumu, bet varat meklēt piemērotāko. Ir gadījumi kad aizdevēju norādītie noteikumi ir tikai vadlīnijas un katrs lēmums tiek pieņemts balstoties uz konkrētās lietas faktiem. Šādā gadījumā jūs varat mēģināt šajā uzņēmumā.

Katram no mums ir jāsaprot, ka nonākot situācijā kad redzam iespēju uz maksātnespēju, cīnāmies, lai veiktu šos maksājumus, nespējam veikt ikdienas maksājumus kredītu dēļ, mēs esam atbildīgi meklēt izeju. Mēs esam uzņēmušies saistības un kaut kas ir noticis, kas ietekmē mūsu spēju atmaksāt aizdevumus. No mūsu rīcības šādā situācijā ir atkarīgs kas ar mums notiks nākotnē.
--> Read more...

otrdiena, 2016. gada 29. marts

Īrēt vai noformēt hipotekāro kredītu?

Jūs dzīvojat savā mājā vai īrējat? Ja jūs īrējat, jūs noteikti esat domājuši par iespēju iegūt mitekli savā īpašumā. Bet tas ir sarežģīti un dārgi. Nopirkt māju vai dzīvokli nav pa spēkam katram, bet ir iespējas kā to izdarīt arī tad ja nepelnāt vairākus tūkstošus mēnesī.

Kredīts. Visi esam par to dzirdējuši. Miljoniem cilvēku ir iegādājušies savas mājas pateicoties šim aizdevumam. Vai tas ir izdevīgi? Tas ir kredīts un saprotam, ka par to ir jāmaksā. Šāda veida aizdevums ir uz daudziem gadiem, tāpēc saprotam, ka aizdevuma komisija būs lielāka par dažiem desmitiem eiro. tās ir saistības uz ilgu laiku. Ar to ir jārēķinās.

Bet kas ir dzīvokļa īrēšana? Vai tas arī nav kredīts? Jūs veicat maksājumus katru mēnesi. Atšķirība ir tur, ka pēc maksājumu beigām jums ir jāizvācas, bet kad beidzas hipotēkas maksājumi jums, joprojām, paliek jūsu miteklis. Jūs maksāsiet īres maksu 10, 15 gadus, bet tad viss būs beidzies un atlikušo mūžu jūs dzīvosiet savā, personīgajā īpašumā. Jūs varēsiet to atstāt saviem bērniem.
Lielākais šķērslis hipotēkas saņemšanai ir pirmā iemaksa, kas var būt gana liela un noteikumi ar kādiem banka izsniedz šos aizdevumus. Bieži, tieši bankas noteikumi ir vienīgais šķērslis sava mājokļa iegādei. Bet, ja jums ir iespēja saņemt šādu aizdevumu no tā nevajadzētu baidīties. Īrējot dzīvokli, jūs maksājat kādam citam par iespēju dzīvot šajā vietā. Ar hipotēku jūs maksājat par savu īpašumu un kad samaksājat, tas ir jūsu.

Ja nopietni plānojat savu un savas ģimenes nākotni, noteikti, esat apsvēris iespēju par hipotekāro kredītu. Protams, ja varat iegādāties savu mitekli bez aizdevumu palīdzības, tad to neesat apsvēris. Bet, ja apsverat domu, tad noteikti ir vērts iedziļināties šajā jautājumā, atrast labākos piedāvājumus, izvērtēt dažādu piedāvājumu noteikumus. Šīs ir lielas un ilglaicīgas saistības. Neapdomīgi to nedrīkst darīt. Daudz un dažādi faktori ir jāņem vērā pieņemot lēmumu par to vai ņemt un kur ņemt.
--> Read more...

pirmdiena, 2016. gada 28. marts

Kā samaksāt negaidītus rēķinus

Ja Jūs vēlaties ātri iegūt papildus naudu, lai samaksātu negaidītus rēķinus vai, ja Jūs vēlaties iegūt naudu, lai salabotu bojāto automašīnu vai, ja Jūs vēlaties iegūt naudu, lai izpildītu citu finanšu nepieciešamību, Jūs varat pieteikties ātrajam kredītam internetā un saņemt to savā bankas kontā jau pēc dažām minūtēm. Ja Jūs piesakāties ātrajam kredītam internetā, Jums ir iespēja saņemt kredītu savā kontā jau pēc pieteikuma iesniegšanas aizdevējam, aizdevēja pieteikuma apstiprināšanas un atmaksāt to sevis izvēlētajā un aizdevēja apstiprinātajā atmaksas termiņā.

Kad Jūs piesakāties šāda veida finanšu līdzekļiem, ir svarīgi atcerēties, ka Jums būs iespēja saņemt naudu, piesakoties kredītam internetā. Patiesībā, Jums arī nav jāapmeklē dažādi aizdevēji, lai noteiktu kredīta izmaksas. Ja Jūs piesakāties kredītam internetā, Jums būs jāiesniedz tikai daži personīgie dati un Jūsu kredīts tiks viegli apstiprināts īsā laika periodā. Ja Jūs pieteiksieties šāda veida kredītam internetā, ir svarīgi, ka Jums būs iespēja saņemt vairākas iespējas, no kurām izvēlēties. Papildus tam, arī kredīta atmaksa būs ļoti vienkārša, jo kredīta atmaksas dienā Jums vienkārši būs jāpārskaita kredīta summa uz aizdevēja bankas kontu.

Šis raksts izcels dažus svarīgus padomus, kas Jums būtu jāapsver, lai iegūtu ātro kredītu no uzticamas finanšu kompānijas ar visiem iespējamiem līdzekļiem.

Aizpildot pieteikumu, Jums būs nepieciešams dators vai planšetdators un stabils interneta pieslēgums. Pirms apstiprināt savu pieteikumu vēlreiz pārlasiet ievadītos datus, lai izvairītos no nejaušām kļūdām. Lielākoties Jums no sava konta būs jāpārskaita 0,01 eiro, lai aizdevējs pārliecinātos par Jūsu bankas konta patiesumu, un pieprasītā kredīta summa nonāktu pie Jums.

Kā izvēlēties labāko variantu?

Ātro kredītu piedāvājums ir plašs un daudzi uzņēmumi piedāvā arī SMS kredīta pakalpojumu. Lai izvēlētos izdevīgāko aizdevuma variantu un uzticamāko aizdevēju, salīdziniet procentu likmes, pirmā kredīta nosacījumus un uzņēmumu klientu politiku. Droši uzdodiet jautājumus konsultantiem un neaizmirstiet ielūkoties blogos, lai uzzinātu vairāk par ātrajiem kredītiem. Nepieciešamības gadījumā SMS vai īstermiņa kredīts nāks Jums palīgā!
--> Read more...

piektdiena, 2016. gada 25. marts

Cik ātri var saņemt kredītu internetā

Piesakoties ātrajam kredītam internetā, Jūs varat saņemt kredīta apstiprinājumu jau dažu minūšu laikā un saņemt piešķirto kredīta summu savā kontā jau stundas laikā vai ātrāk pēc kredīta pieteikuma apstiprināšanas. Piesakoties ātrajam kredītam, Jums ir jāsniedz aizdevējam pamata informācija par sevi, piemēram, informācija par sevi, informācija par nodarbinātību, bankas konta informācija un tā tālāk. Kad esat to izdarījuši, Jūsu pieteikums tiks apstiprināts gandrīz uzreiz.

4 soļi, kas jāveic, lai aizņemtos

Kā jau iepriekš minēts, pieteikties aizdevumam internetā ir ļoti vienkārši. Šie ir soļi, kuri Tev jāveic, ja vēlies aizņemties:
 • Izvēlies aizdevēju, kura piedāvājums ir Tev visizdevīgākais;
 • Reģistrējies, norādot svarīgāko informāciju par sevi;
 • Pārskaiti vienu eiro centu uz uzņēmuma kontu;
 • Izvēlies nepieciešamo naudas summu un atmaksas termiņu.
Pēc šo soļu veikšanas dažu minūšu laikā aizdevējs pieņems lēmumu par kredīta piešķiršanu, un, ja tas būs pozitīvs, pēc pavisam neilga laika nauda būs Tavā kontā!

Ja Jums ir jādalās ar personisko informāciju šāda veida pieteikšanās procesā, ir svarīgi atcerēties, ka tā netiks izpausta trešajām pusēm jebkurā brīdī. Šie aizdevēji izmanto modernās tehnoloģijas, lai nodrošinātu, ka informācija ir pilnībā aizsargāta ar visiem iespējamiem līdzekļiem.

Ja Jūs vēlaties iegūt šāda veida kredītu un, ja Jūs vēlaties atmaksāt kredītu plānotā laika perioda ietvaros, ir svarīgi ieplānot kredīta atmaksu un iestrādāt kredīta maksājumus Jūsu budžetā. Piesakoties ātrajam kredītam, Jūs varat segt neparedzētus izdevumus, atmaksāt parādus utt. Ja Jūs vēlaties saņemt šāda veida finansējumu, Jums vajadzētu aizpildīt kredīta pieteikuma veidlapu bez jebkādas kavēšanās.

Aizdevuma atmaksu jūs, attiecīgā termiņa ietvaros, veicat uz uzņēmuma bankas kontu. ja nespējat veikt aizdevuma atmaksu noteiktajā termiņā, ir iespēja veikt aizdevuma pagarināšanu. Pagarināšanas maksa ir jāmaksā avansā un ir atkarīga no aizdevuma apjoma un pagarināšanas termiņa. Ja neesat veicis aizdevuma apmaksu un neesat to pagarinājis jums tiks pieskaitīti soda procenti, kas sastāda aptuveni 1% dienā no aizdevuma summas. Tāpat tiks uzlikta maksa par brīdinājuma vēstules izsūtīšanu. Šāda rīcība arī atstās iespaidu uz jūsu kredītvēsturi un iespējām saņemt aizdevumu nākotnē.
--> Read more...

piektdiena, 2016. gada 18. marts

Aizdevums mašīnas iegādei

Iegadāties automašīnu tagad ir daudz vienkāršāk, kā jebkad agrāk, jo pieejami vairāku veidu aizdevumi mašīnas iegādei, kas ļauj tikt pie jauna auto kaut vai šodien.Pirms automašīnas pirkšanas būtu jāņem vērā, ka aizdevumu piedāvājumu klāsts ir visai plašs, un tajā atrodamie kredītu varianti mēdz būt visai atšķirīgi.

Šobrīd populārākie aizdevumu veidi, mašīnu iegādei ir:


 • Patēriņa kredīts automobiļa iegādei – šī aizdevuma gadījumā, automašīnā jau sākotnēji tiek reģistrēta uz Jūsu vārda un nekalpo, kā nodrošinājums kredīta izsniegšanai. Kredīts tiek izsniegts bez ķīla vai galvojuma. Aizdevumu iespējams atmaksāt dalītajos maksājumos jeb ar mēneša maksu palīdzību. Patēriņa kredīti auto iegādei tiek izsniegti ar līdz pat 6 gadus ilgiem atmaksas termiņiem.
 • Auto kredīts, kā finanšu līzings – šī aizdevuma gadījumā, automašīna kalpo, kā nodrošinājums jeb ķīla un tiek reģistrēta uz aizdevēja vārda savukārt Jūs tiekat noformēts kā auto turētājs un varat to izmantot. Kad aizdevums atmaksas, automašīna pāriet Jūsu īpašumā, bez papildus maksas.
 • Auto kredīts, kā operatīvai līzings – jeb ilgtermiņa auto noma. šī aizdevuma gadījumā, gluži tāpat kā finanšu līzingā, automašīna kalpo, kā nodrošinājums jeb ķīla un tiek reģistrēta uz aizdevēja vārda savukārt Jūs tiekat noformēts kā auto turētājs un varat to izmantot. Tad, kad līzinga termiņš ir beidzies, pastāv iespēja auto atpirkt no tā īpašnieka, šajā gadījumā aizdevēja. līzinga laikā netiek izmaksāta visa automašīnas vērtība, līdz ar to ikmēneša maksājumi ir ievērojami zemāki kā finanšu līzingam, taču, ja vēlaties auto iegūt savā īpašumā, ir jārēķinās ar papildus izdevumiem pēc aizdevuma atmaksas.

Papildus iepriekš minētajiem aizdevumiem pastāv iespēja noformēt parastu patēriņa kredītu, nenorādot, ka tas nepieciešams auto iegādei. Arī šādā veidā ļoti operatīvi iegūsiet nepieciešamos līdzekļus mašīnas pirkšanai un varēsiet tās vērtību segt ar ikmēneša maksājumu palīdzību.

Lai izvēlētos izdevīgāko aizdevumu, veiciet kredītu salīdzināšanu. Salīdzināšanu iespējams veikt te pat internetā atrodamajā salīdzināšanas tabulā, kurā norādītas aizdevumu gada procentu likmes (GPL), komisijas maksas un cita to raksturojoša informācija.
--> Read more...

ceturtdiena, 2016. gada 17. marts

Nepatīkami ieradumi

Viens liels ieradums, kas liedz jums ietaupīt, ir alkoholisko dzērienu pirkšana. Protams, tas nav nekas slikts laiku pa laikam nopirkt kādu vīna pudeli, tomēr ar to aizrauties nevajadzētu. Pirmkārt tas tiešām traucē jūsu budžetam, jo alkoholiskie dzērieni un, jo īpaši labs vīns nav tas lētākais prieks un otrkārt tas kaitē jūsu veselībai. Ja par to aizdomājas, tad var izdarīt secinājumus un ja ne pilnībā pārstāt alkoholisko dzērienu lietošanu, tad vismaz mēģināt to mazliet samazināt. Tiem, kas nevēlās no šī ieraduma atteikties ir ieteicams doties uz alkohola ''outletu'', kur sev iemīļotos dzērienus var iegādāties par zemākām cenām.

Tālāk jau sākās tavs dzīves stils, kas liedz tev ietaupīt vairāk, nekā tu pats gribētu, jo darbā katru dienu pusdienas ēst kafejnīcā sanāk krietni vien dārgāk, kā paņemt līdzi mājās gatavotu ēdienu. Vienīgais mīnuss darba vietām, kurās nav mikroviļņu krāsns, lai uzsildītu šo mājās paņemto pusdienu trauku. Tomēr šādi rīkojoties, var ietaupīt vismaz 50 eiro katru mēnesi un tam gandrīz nav nekādas negatīvās puses. Atskaitot to, ka atsevišķās darba vietās būs jāēd auksts ēdiens. Tomēr tiem, kuriem šķiet neiespējami šādi dzīvot, ir ieteicams pusdienot kafejnīcā 2 reizes nedēļā un pārējās dienas paņemt līdzi mājās gatavotu ēdienu, kas saglabās komfortu un samazinās kopējos ikmēneša izdevumus.

Kopsavilkumā atliek tikai izdarīt secinājumus, jo katram no mums ir kāds no ieradumiem, kas liedz ietaupīt vairāk nekā līdz šim. Ja tu esi viens no tiem cilvēkiem, kurš pieder pie visām šīm kategorijām, tad ik mēnesi tev būtu iespēja ietaupīt vairāk, kā 120 eiro un kā saka, tā nauda ko tu neiztērē, patiesībā tu nopelni. Par piemēru, ja tava alga ir 500 eiro, un atskaitot visus izdevumus par dzīvesvietu iespējams, arī mašīnas uzturēšanai kaut, kas aiziet, tad tev paliek pāri kādi 2 simti eiro? Tad tīri teorētiski tiekot vaļā no saviem ieradumiem, kas traucē tev ietaupīt, katru mēnesi tev pāri paliks par 120 eiro vairāk. Protams, šis cipars it mainīgs no tā, cik daudz un kāda veida ieradumus tu esi gatavs samazināt.
--> Read more...

ceturtdiena, 2016. gada 10. marts

Ceturtā industriālā revolūcija

Līdz pagājušajam gadam, kā kārtējā sanāksmē minēts Pasaules Ekonomikas foruma Davosā dalībnieku sarunās, jēdziens „industriālā revolūcija” apzīmējis terminu, kas apzīmē sabiedrības un ekonomikas izmaiņas vēsturē. Taču tādi pasaulē atzīti zinātnieki kā Džeremijs Rifkins atgādina, ka mēs dzīvojam jaunas industriālās revolūcijas vidū, kas kārtējo reizi pārveido sistēmas, sniedzot bezgalīgas iespējas, ja vien sabiedrība pratīs pielāgoties un gūt labumu no tās.

Arī Davosas Ekonomikas forums šogad kā vienu no galvenajām tēmām izvēlējies diskusiju par jaunu industriālo revolūciju. Mēs kļūstam aizvien gudrāka un uz sadarbību vērstāka sabiedrība, ko veicina tehnoloģiju attīstība. Tavu ikdienas dzīvi jau tagad maina jaunās tehnoloģiskās iespējas, sākot ar lielu datu apjomu analīzi līdz interneta attīstībai kopumā. Ir vērojama krietna attīstība mājsaimniecībā lietojamu preču automatizācijā – „gudrās” mājas un bezpilota lidmašīnas pārņem daļu cilvēka veikto uzdevumu. Progresējot automatizācijai, attīstīsies mākslīgais intelekts, kas Tavā vietā spēs veikt daudz darba, tādējādi mazinot izmaksas. Jā, varbūt daļai iedzīvotāju nāksies mainīt savu darbības sfēru, pārkvalificēties, lai pielāgotos topošajām vai jau notiekošajām pārmaiņām, taču padomājot, ko roboti var izdarīt cilvēku labā, kuriem ir kustību traucējumi, tādu nacionālu katastrofu kā Ebolas vīrusa likvidēšanā vai kodolatkritumu menedžmentā, ieguvums ir nepārprotams. Un sabiedrība pat vēl nenojauš par daudzām citām norisēm, kuras varētu tikt vadītas ar pults palīdzību. Davosas konferencē tiek pareģots, ka tagadējie bērni jau šobrīd atzīst, pielāgo savām vajadzībām un nākotnē uzsāks paši savas jaunās tehnoloģijas misijas.

Taču no otras puses raugoties, šī ir arī ļoti daudz resursu prasoša tendence. Daudz kas būs jāmaina likumdošanas sfērā, lai ļautu pielāgot piedāvājumu, pārmaiņas un nākotnes plānus sabiedrības interesēm. Valstu attīstības plānos, pasaules klimata mērķos un uz patērētāju vērstas politikas ietvaros šīm izmaiņām jau tiek paredzēta sava vieta. Automatizācija ar precīzu navigācijas sistēmu var palīdzēt novērst satiksmes sastrēgumus, uzlabot gaisa kvalitāti, līdz ar to ļauj saskatīt citus infrastruktūras, ceļu un gaisa transporta risinājumus.

Lūkojoties pēc reāla parauga likumdošanas jomā, varam vērot, kā, piemēram, industriālā revolūcija ir sagaidīta ar tai pienākošos uzmanību Meksikas konstitūcijā. Tajā kā viena no pilsoņu tiesībām ir minēta piekļuve platjoslas interneta pieslēgumam. Vai nav brīnišķīgs piemērs tam, kā valsts saskata tehnoloģiju attīstības nozīmi?

Industriālā revolūcija 4.0 – arī tā, runājot datortehnoloģiju valodā, tiek saukta šī straujā pēdējā laika ekonomiskā un tehnoloģiskā augšupeja. Vairāk uzsverot industriālās revolūcijas pozitīvās puses, Ekonomikas forums norāda uz sabiedrības dažādu grupu labklājības izaugsmi, ekonomikas vispārēju attīstību. Taču tādi spīkeri, kā Džo Bidens (Joe Biden) brīdina arī par vidusmēra ienākumu klases apdraudētību kā industriālās revolūcijas rezultātu. Piemērā par pilnībā automatizētu preču pieņemšanas un nodošanas sistēmu kļūst skaidrs, kā vismaz divi cilvēki paliek bez darba.
--> Read more...

trešdiena, 2016. gada 2. marts

Savstarpējo aizdevumu platformas

Savstarpējo aizdevumu platformas, angliski sauktas „peer-to-peerlending”, darbojoties internetā, nodrošina ar naudas aizdevumiem tos, kam tā nepieciešama, gan sniedz investīciju iespējas cilvēkiem ar naudu. Internets ļauj aizdevējiem tieši saistīties ar aizņēmējiem. Ir dažādi par un pret, kuri izskan saistībā ar šo ieguldījumu un aizņēmumu veidu. Paši platformu veidotāji uzsver, ka to aizdevumu pakalpojums ir pieejamāks par banku aizdevumiem, jo prasības aizņēmējam ir zemākas, kā banku klientam. Banku aizņēmēju interesēs runā fakts, ka arī bankas izsniedz kredītus uz ķīlas bāzes, un ne tikai pirkšanai, bet arī, piemēram, īpašuma remontam (SEB bankas Ideju kredīts, Swedbank – Iespēju kredīts). Pozitīvo iezīmju vidū tiek minēts tas, ka platformas darbība ļauj elastīgu kredītu saņemšanu. Piemēram, Mintos lūdz kredītņēmējam nodrošināt tos ar informāciju, kā kredīts var tikt atmaksāts, un tai nav jābūt oficiālajai darba algai, bet var būt arī īres līgums par īpašumā esošu dzīvokli, kas pierāda ienākumu esamību. Savstarpējo aizdevumu platformas Mintos dibinātājs uzsver, ka pie viņiem tiešām nāk tie, kuri bankās nav guvuši nepieciešamo atbalstu kredīta noformēšanai. Taču banku pakalpojumu aizstāvji atzīst, ka šāda veida kredīti pārsvarā nenes lielu peļņu, tādēļ bankas izvēlas vairāk piedāvāt citus finanšu pakalpojumus. Šis apgalvojums norāda uz to, ka bankas vienkārši nav ieinteresētas zemu ienākumu gūšanā, un šo nišu aizņem citi finanšu pakalpojumu sniedzēji.
--> Read more...

Ezotērika

Ezotēriski noskaņots cilvēks no sava viedokļa var izskaidrot visu: kāpēc Bils Geitss pelna miljardus, kāpēc neuzkrājas naudas summas, kas dalās ar noteiktiem skaitļiem, kāpēc jāizvairās no cenām, kurās atrodami cipari 0 un 1, kā tikt pie kvalitatīviem pakalpojumiem un precēm un vēl simtiem citu ieteikumu.

Intuīcija, naudas āderes – tas viss ezotērikā ir svarīgs. Ja šīs zināšanas balstītas uz vērojumiem un gadsimtiem senām tradīcijām, man nav nekādu pretenziju tās izmēģināt, piemēram, kā noturēt konkrētu naudas summu savā krājkontā. Bet vēl lielāku prieku par interesantu pārdomu vielu šo rakstu izlasīšana sniedz kārdinājumu izdomāt vai ieraudzīt pašam savas attiecības ar naudu. Kādēļ nepavērot un nepadomāt? Varbūt tiešām ir kāds zināms ieradums, kam dienu no dienas ir spēks uzturēt, piemēram, finanšu disciplīnu, mākslu iepirkties izdevīgi, iztērēt prātīgi doto algu. Un tomēr – to, kā atrast kvalitāti lietās, kuras var iegūt par naudu, šeit nemāca. Varbūt vērtīgāks padoms būtu praktiskais – kā izdzīvot par kādu pieejamu summu.

Sastopami vēl arī citi noderīgi ieteikumi – atvērtiem, dzīvespriecīgiem un pozitīviem cilvēkiem. Dažam noderīgs šķitīs padoms par maciņa krāsu, formu un sakārtotību, cits uztvers ideju par to, ka naudai patīk dzīvot kārtīgi nobružātā, tātad – sekmīgi lietotā mājvietā. Vai, piemēram, informācija par ziediem un augiem telpā – ezotēriskā pieeja neskopojas ar padomiem to šķirņu izvēlē, kura uztur „naudas smaržu” mājā. Un – kāpēc ne? Ir daudz lietu, kas grezno vidi, un viens no tīras telpas punktiem uz „i” ir telpaugi. Padoms pateikties par esošo vai šodien pienākušo bagātību – ļoti labs veids, kā apkopot domas pēc dienas skrējiena, nomierināties, saprast, ka viss ir kārtībā.
--> Read more...

otrdiena, 2016. gada 1. marts

Auto uzturēšanas izmaksas

Auto uzturēšanas izmaksas par vienu gadu.

Tātad, ja mēs rēķinam izdevumus gadā, tad tie būs aptuveni 200 EUR tikai par apdrošināšanu. Tad vēl pie automašīnas uzturēšanas izdevumiem ir jāpieskaita tehniskā apskate un ceļa nodoklis, kas, protams, atšķiras mašīnām ar dažādām pašmasām, jaudām un motora tilpumiem. Tomēr vidēji tie būs 120 EUR gadā, pieskaitot vēl pašas tehniskās apskates izdevumus 30 EUR. Tātad pašreiz sanāk, ka vidējas kategorijas auto, izmaksā 350 EUR gadā, ar nosacījumu, ja tas ripo gludi. Tomēr tagad pieskaitīsim, vēl izdevumus par motora eļļas un filtra nomaiņu, kā arī zobsiksnas apmaiņu. Šī procedūra ir jāveic visiem auto, pēc konkrēta nobraukto kilometru skaita, kas parasti ir norādīts automašīnas dokumentos un lietotas mašīnas gadījumā, par pēdējo nomaiņu ir atskaite uz uzlīmes, kas atrodas šofera pusē pie durvīm. Par šīs standarta procedūras veikšanu pie oficiālajiem servisiem būs jāsamaksā apmēram 100 EUR, eļļa ar filtru ir jāmaina vidēji 3 reizes gadā, tas atkarīgs no tā, cik km tiek nobraukti un tas maksā vidēji 50 EUR. Zobsiksnu ieteicams mainīt vismaz reizi gadā, taču tas arī ir atkarīgs no tā, cik daudz tiek nobraukts šajā laika posmā.

Tātad kopā sanāk, ka vidējās klases automašīnas uzturēšana izmaksā 550 EUR gadā, ja gadījumā nekas nav saplīsis. Tomēr realitāte ir savādāka, jo automašīnām ir simtiem dažādu detaļu, kuras laika gaitā var saplīst. Ņemot vērā, ka Latvijā autoceļi ir samērā bēdīgā stāvoklī, jo ekspluatācijas nodoklis neaiziet ekspluatācijas izdevumiem, bet gan iepeld kopējā valsts kasē un lāpa caurumus citās nozarēs, tāpēc Latvijas automašīnu īpašniekiem nereti nākas ciest dēļ kādas nesmukas bedres, kas pārspridzina riepu labākajā gadījumā, bojā amortizāciju vai pārlauž atsperi pārslodzes gadījumā.

Šie ir tikai labākie scenāriji no tā, kas notiek realitātē. Tātad divreiz gadā automašīnai būs kāda ritošās daļas problēma un atkarībā no problēmas nopietnības, tie būs vismaz 60 EUR par katru remontu, tātad kopā 120 eiro par ritošās daļas remontu. Lai uzturētu automašīnu, sanāk katru gadu tajā ieguldīt ap 670 EUR. Tātad, ja tu neesi spējīgs katru gadu iekrāt vismaz 700 EUR, tad labāk pārdomā kārtīgi, vai tu vēlies iegādāties automašīnu.
--> Read more...

 

  © 2009 Deal 24 - Virszemes digitālā televīzija