piektdiena, 2016. gada 25. novembris

Kā dzīvot bez kredītkartes?

Swedbank akcija šobrīd aicina izmantot norēķinu kartes, kas tiek sekmēts ar loterijas palīdzību. Būtībā divu veidu maksāšanas līdzekļi – skaidra nauda un norēķinu karte – rada atvieglojumu ikdienas izdevumu veikšanā, jo ne vienmēr makā var būt skaidra nauda, vai arī – ne visur tiek pieņemtas elektroniskās norēķinu kartes.

Tomēr – ir gadījumi, kad kredītkaršu izmantošana vienkārši tiek liegta, piemēram, kā maksātnespējas pasludināšanas sekas (fiziskā persona bez administratora piekrišanas nedrīkst uzņemties jaunas parādsaistības), vai cilvēks vēlas uzsākt „jaunu” dzīvi, pilnīgi izslēdzot no tās aizņemšanos. Mūs interesē tieši otrais gadījums, pirmkārt, tāpēc, ka šāds lēmums ir ļoti apsveicams un vienkāršs līdzeklis, ja „gribas visu mainīt”, un tādēļ, ka tas noteiktās devās disciplinē un dara stiprāku mūsu gribu un sajūtu, ka valdām pār savu dzīvi. Bet pirms tam parunāsim par to, kas tad īsti ir kredīts.
Kredīts, no vienas puses, ir instruments, kas padara dzīvi vieglāku, un zināma saistību nasta no otras puses. Piemēram, man pilnīgi pietiek ar to, ka es apzinos savas iespējas un to, ka vajadzības gadījumā es varētu iegūt kredītu. Taču savas spējas man nav obligāti jārealizē dzīvē, jo man nevienam nekas ar to nav jāpierāda. Es varētu nodzīvot arī pēc man atvēlētā pensijas vecuma, diendienā strādājot (gan ar sevi, gan cilvēkiem darba sfērā) un nopelnot iztikai un patīkamākām nodarbēm. Taču mans viedoklis ir veidojies, redzot šādus piemērus praksē.

Vēl no citu pieredzes esmu mācījusies veidot iekrājumus. Pieņemu, ka daudziem, kuri arī neizmanto kredītus un aizņēmumus no citiem, ir nepieciešams kaut psiholoģisks atbalsts, kas rodas, esot pārliecinātam par savām finanšu spējām. Tāda pārliecība ir vajadzīga, ja atgadās neplānotas lietas.

 

  © 2009 Deal 24 - Virszemes digitālā televīzija