piektdiena, 2016. gada 25. novembris

Kā dzīvot bez kredītkartes?

Swedbank akcija šobrīd aicina izmantot norēķinu kartes, kas tiek sekmēts ar loterijas palīdzību. Būtībā divu veidu maksāšanas līdzekļi – skaidra nauda un norēķinu karte – rada atvieglojumu ikdienas izdevumu veikšanā, jo ne vienmēr makā var būt skaidra nauda, vai arī – ne visur tiek pieņemtas elektroniskās norēķinu kartes.

Tomēr – ir gadījumi, kad kredītkaršu izmantošana vienkārši tiek liegta, piemēram, kā maksātnespējas pasludināšanas sekas (fiziskā persona bez administratora piekrišanas nedrīkst uzņemties jaunas parādsaistības), vai cilvēks vēlas uzsākt „jaunu” dzīvi, pilnīgi izslēdzot no tās aizņemšanos. Mūs interesē tieši otrais gadījums, pirmkārt, tāpēc, ka šāds lēmums ir ļoti apsveicams un vienkāršs līdzeklis, ja „gribas visu mainīt”, un tādēļ, ka tas noteiktās devās disciplinē un dara stiprāku mūsu gribu un sajūtu, ka valdām pār savu dzīvi. Bet pirms tam parunāsim par to, kas tad īsti ir kredīts.
Kredīts, no vienas puses, ir instruments, kas padara dzīvi vieglāku, un zināma saistību nasta no otras puses. Piemēram, man pilnīgi pietiek ar to, ka es apzinos savas iespējas un to, ka vajadzības gadījumā es varētu iegūt kredītu. Taču savas spējas man nav obligāti jārealizē dzīvē, jo man nevienam nekas ar to nav jāpierāda. Es varētu nodzīvot arī pēc man atvēlētā pensijas vecuma, diendienā strādājot (gan ar sevi, gan cilvēkiem darba sfērā) un nopelnot iztikai un patīkamākām nodarbēm. Taču mans viedoklis ir veidojies, redzot šādus piemērus praksē.

Vēl no citu pieredzes esmu mācījusies veidot iekrājumus. Pieņemu, ka daudziem, kuri arī neizmanto kredītus un aizņēmumus no citiem, ir nepieciešams kaut psiholoģisks atbalsts, kas rodas, esot pārliecinātam par savām finanšu spējām. Tāda pārliecība ir vajadzīga, ja atgadās neplānotas lietas.
--> Read more...

ceturtdiena, 2016. gada 3. novembris

Investīciju idejas

Ar katru jaunu dienu pasaulē rodas daudz un jaunas idejas, taču lielākajai daļai no šīm idejām nav nepieciešamā naudas summu, lai ideju realizētu un pārvērstu to par reālu biznesu. Šādās situācijās parasti cilvēki lūdz ģimenes locekļus vai paziņas, lai tie investē viņu idejā, taču ne vienmēr tā notiek, tāpēc bieži vien ideju autori, vai jau esoši biznesā esošie cilvēki lūdz pēc palīdzības citviet, lai tikai piesaistītu investīcijas jaunai idejai.

Mūsdienās ir tik daudz jaunu un pārsteidzošu ideju, ka ļoti grūti tās visas atlasīt un salikt visas vienkopus. Taču nekādu raižu! Internetā ir atrodas daudz interneta lapas, kurās var apskatīt dažādu jaunu un inovatīvu ideju realizācijas prototipu vai biznesa plānu, tomēr tā realizācijai nepieciešama konkrēta naudas summu, vai kāds cits pakalpojums, kas sniegtu visu nepieciešamo, lai ideja tiktu realizēta. Šādos gadījumos ir daudz un dažādi interneta portālu, kas piedāvā spožākos projektus attiecīgā kategorijā, bet kāpēc tas ir vajadzīgs? Pasaulē ir desmitiem tūkstošu cilvēku, kas meklē jaunas un inovatīvas idejas, kurā varētu investēt savu laiku, darbu un naudu, tieši šī nolūka ietvaros visapkārt pasaulei bieži vien notiek dažādi pasākumi, it īpaši tehnoloģiju jomā, kur ideju autori parāda idejas prototipu vēloties atrast sev investīciju cilvēku, kas varētu realizēt projektu globāli. Tieši tas pats attiecas uz dažādām biznesa lietām.

Taču jāatzīst, ka arvien biežāk cilvēki izveido dažādus plānus, projektus un skices, ar cerību, ka tās sasniegs viņu iedomāto realizāciju, taču tā notiek reti un šādos gadījumos, cilvēki, kuri izstrādājuši nepilnīgus prototipus, nepilnīgas biznesa idejas u.c., šādos gadījumos ir ļoti maza iespēja, ka viņi iegūs kādu personu, kas investēs šo cilvēku idejās. Varbūt ideja ir pārsteidzoša un šokējoša, paskatoties uz plānojuma var redzēt gaišu nākotni un naudas peļņu, taču dēļ nepilnīga prototipa vai projekta, investīciju persona visticamāk no šādām investīciju idejām atteiksies, jo nav nekādas garantijas, ka bizness, aizies tieši tajā virzienā, kā to paredz ideju autors.
--> Read more...

 

  © 2009 Deal 24 - Virszemes digitālā televīzija