otrdiena, 2016. gada 20. septembris

Vai ir vērts aizņemties, lai varētu izbaudīt vasaru?

Nesen jau rakstīju par aizņemšanos festivāla apmeklējumam.

Ko vērts ir aizņēmums, kas vajadzīgs, lai aizbrauktu vasarīgā ceļojumā? Ko vērts ir iegādāties vasaras sporta inventāru uz kredīta? Pieņemt aizdevumu vienmēr nozīmē izaicināt sevi ar gribasspēka un pacietības piepūli. Bet, pirms to darīt, ir jāapzinās aizņēmuma saimnieciskā nepieciešamība un savas iespējas.

Ja Tavu izdevumu saraksta galvgalī nav pirmās nepieciešamības preces, tad, tērējot naudu izklaidēm, lai izrādītos kāda priekšā, Tu riskē par kredītu iegādāties maizi, un tas izklausās mazliet nenopietni, piekrīti? Vai arī, ja kredīts nav izsvērts pirkums, procenti maksimāli, tad atmaksa var būt tik sāpīga, ka aizēno prieku par iegūto. Būtu jau labi, ja mēs vienmēr aizņemtos, tikai pozitīvu emociju vadīti, un atdotu arī – ar prieku vai vismaz gaumīgi nopūzdamies par lielajiem procentiem.
Atliek meklēt, kas mums patīk aizņēmumā.

Aizņemties un atmaksāt


Vienam patīk aizņemties, salīdzināt, citam – atmaksāt. Cits priecīgs, ka iegādāts pirkums, kas atvieglo ikdienu. Ja Tu vari apvienot visus patīkamos faktorus, Tev paredzams jauks process un rezultāts. Tādā gadījumā ir vērts aizņemties arī vasaras izklaidēm.

Vēlme kaut kā īpaši pavadīt vasaru varētu rasties sliktu laika prognožu ietekmē. Ja tiek solīta auksta un lietaina sezona, bet atvaļinājums iekrīt tieši pēc vienīgā karstuma viļņa, dažs labs sabozīsies un nolems „atmaksāt” tai ar īpaši izdevušos ceļojumu siltāka klimata joslā. Dažreiz spējš lēmums un tai sekojoša aktīva rīcība dod atzīstamus panākumus – atvaļinājums izdodas.

Taču varbūt nevajadzētu uzreiz noniecināt atvaļinājuma iespējas un to, kas ir pieejams bez maksas. „The best things are for free”, vēstī apdruka uz manas paziņas T-krekla. Un ja nu Tu ievilktu elpu un nolemtu pagaidīt. Vēl viss var mainīties. Ja nu kredīta ņemšana liekas kā skrējiens ar pieri sienā (jau kuru reizi), tad tiešām ir vērts padomāt. Iespējams, vasara tomēr pienāks. To var pat pasteidzināt – ar plandošiem brunčiem (meitenēm – valkāt, puišiem – viņām dāvināt), saldējumu, pikniku pludmalē, atklāt sauļošanās sezonu vai iemācīties jaunas aktīvas atpūtas iemaņas. Ja kaits vai vindsērfings ir gana dārgs pasākums, tad atsvaidzināt atmiņā badmintona spēli var bez maksas.

Par aizņemšanos vasarā

Parunāsim vēl visbeidzot par ekipējuma aizņēmumiem. Kāpēc neaizņemties no māsas Briseles mežģīņu saulessargu un nedoties pastaigā pa Vērmanīti? Kāpēc vienu dienu neizlikties, ka gaidi savu mīļoto nākam no operas, kamēr pats pētī afišu stabu un vēro garām ejošās meitenes? Instrumenti vasaras gaidīšanai un pievilināšanai arī ir kredīts, turklāt tos es izsniedzu par brīvu. Uzcel bērniem štābiņu mežā vai māju kokā un rūdies jūras peldēs. Kāpēc neaizņemties no brāļa velosipēdu un neaizbraukt līdz darbam? Tu izbaudīsi, kā vējš svilpo gar ausīm, ka’ zi’ – iepatiksies. Vari darīt jebko, ko Tu vēlies, lai saprastu, kas Tev vasarā vislabāk patīk. Varbūt Tev nav nepieciešams koncerts, bet pietiek ar dabas skaņām. Varbūt mūzika ir saklausāma arī Rīgas ielās, ja nekā savādāk. Varbūt tikšanās, varbūt Tava sapņu meitene nāk pa bruģi tieši tai dienā, kad viss ir līdz kaklam un gribas prom, tikai prom? Ja aizņemties, tad tikai, lai aktivizētu miera stāvokli, nekad ne lai bēgtu – vai piekrīti? Pamēģini, aizņemies nūjošanas piederumus, skrituļslidas, zemūdens peldēšanas rīkus. Tu sapratīsi, ka jebkurš aizņēmums ir jāatdod tādā kārtībā, kādā paņemts, un vēl labākā. Tad jau varēsi domāt arī par sava aprīkojuma iegādi.

http://www.zuz.lv/

 

  © 2009 Deal 24 - Virszemes digitālā televīzija