trešdiena, 2016. gada 28. septembris

Kā pareizi apieties ar naudu?

Kā pareizi apieties ar naudu var būt sākumā liekās vienkārši un lielākajai daļai cilvēkiem, šķiet, ka viņi ir spējīgi pareizi apieties ar naudu. Tomēr tas nebūt nav tik vienkārši, kā šķiet. Jo, lai pareizi apietos ar naudu, ir jāsaprot tas, ko katrs no mums spēj un vēlas iegūt savā dzīves laika posmā.

Pareiza apiešanās ar naudu nav tad, kad tu esi spējīgs izdzīvot no algas līdz algai un laicīgi veikt īres, komunālos, siltuma un citus maksājumus. Pavisam vienkāršs jautājums tiem, kuriem šķiet, ka viņi pareizi rīkojas ar naudu. Vai esi kādreiz padomājis, kāpēc tu joprojām īrē dzīvokli? Tā vietā, lai īrētu, tu taču varētu dzīvot pats savā dzīvoklī. Tātad, ja tu joprojām domā, ka pareizi rīkojies ar naudu, tad tagad ir mazliet jāpadomā vai tā tiešām ir?

Tie, kas spēj kontrolēt savus ienākumus, domāt uz priekšu un ļoti pareizi rīkoties ar savu naudu, dažu gadu laikā var tikt paši pie sava dzīvokļa vai nedaudz ilgāka laika posmā arī mājas. Tas, protams, prasītu lielu disciplīnu un pacietību, taču viss ir iespējams.

Saksim ar to kā tad pareizi vajadzētu rīkoties ar naudu. Visiem ir skaidrs, ka dzīvošana no algas līdz algai nevienu no mums dzīvē nekur tālu nenovedīs. Tomēr ja nav citas izvēles, tad diemžēl nāksies kādu laiku tā padzīvot. Iesākumā būtu prātīgi veidot nelielu naudas uzkrājumu. Protams, tas nebūs viegli, bet tāpēc jau ne visi ir uz to spējīgi. Ja dzīvo kopā ar partneri un vēlies tikt pie savas dzīvesvietas, tad viss ir iespējams. Un kopā tas ir krietni vien vieglāk, jo pat tad, kad kādam no partneriem zūd motivācija, tad otrs vienmēr būs līdzās, lai atbalstītu un palīdzētu izturēt.
--> Read more...

otrdiena, 2016. gada 20. septembris

Vai ir vērts aizņemties, lai varētu izbaudīt vasaru?

Nesen jau rakstīju par aizņemšanos festivāla apmeklējumam.

Ko vērts ir aizņēmums, kas vajadzīgs, lai aizbrauktu vasarīgā ceļojumā? Ko vērts ir iegādāties vasaras sporta inventāru uz kredīta? Pieņemt aizdevumu vienmēr nozīmē izaicināt sevi ar gribasspēka un pacietības piepūli. Bet, pirms to darīt, ir jāapzinās aizņēmuma saimnieciskā nepieciešamība un savas iespējas.

Ja Tavu izdevumu saraksta galvgalī nav pirmās nepieciešamības preces, tad, tērējot naudu izklaidēm, lai izrādītos kāda priekšā, Tu riskē par kredītu iegādāties maizi, un tas izklausās mazliet nenopietni, piekrīti? Vai arī, ja kredīts nav izsvērts pirkums, procenti maksimāli, tad atmaksa var būt tik sāpīga, ka aizēno prieku par iegūto. Būtu jau labi, ja mēs vienmēr aizņemtos, tikai pozitīvu emociju vadīti, un atdotu arī – ar prieku vai vismaz gaumīgi nopūzdamies par lielajiem procentiem.
Atliek meklēt, kas mums patīk aizņēmumā.

Aizņemties un atmaksāt


Vienam patīk aizņemties, salīdzināt, citam – atmaksāt. Cits priecīgs, ka iegādāts pirkums, kas atvieglo ikdienu. Ja Tu vari apvienot visus patīkamos faktorus, Tev paredzams jauks process un rezultāts. Tādā gadījumā ir vērts aizņemties arī vasaras izklaidēm.

Vēlme kaut kā īpaši pavadīt vasaru varētu rasties sliktu laika prognožu ietekmē. Ja tiek solīta auksta un lietaina sezona, bet atvaļinājums iekrīt tieši pēc vienīgā karstuma viļņa, dažs labs sabozīsies un nolems „atmaksāt” tai ar īpaši izdevušos ceļojumu siltāka klimata joslā. Dažreiz spējš lēmums un tai sekojoša aktīva rīcība dod atzīstamus panākumus – atvaļinājums izdodas.

Taču varbūt nevajadzētu uzreiz noniecināt atvaļinājuma iespējas un to, kas ir pieejams bez maksas. „The best things are for free”, vēstī apdruka uz manas paziņas T-krekla. Un ja nu Tu ievilktu elpu un nolemtu pagaidīt. Vēl viss var mainīties. Ja nu kredīta ņemšana liekas kā skrējiens ar pieri sienā (jau kuru reizi), tad tiešām ir vērts padomāt. Iespējams, vasara tomēr pienāks. To var pat pasteidzināt – ar plandošiem brunčiem (meitenēm – valkāt, puišiem – viņām dāvināt), saldējumu, pikniku pludmalē, atklāt sauļošanās sezonu vai iemācīties jaunas aktīvas atpūtas iemaņas. Ja kaits vai vindsērfings ir gana dārgs pasākums, tad atsvaidzināt atmiņā badmintona spēli var bez maksas.

Par aizņemšanos vasarā

Parunāsim vēl visbeidzot par ekipējuma aizņēmumiem. Kāpēc neaizņemties no māsas Briseles mežģīņu saulessargu un nedoties pastaigā pa Vērmanīti? Kāpēc vienu dienu neizlikties, ka gaidi savu mīļoto nākam no operas, kamēr pats pētī afišu stabu un vēro garām ejošās meitenes? Instrumenti vasaras gaidīšanai un pievilināšanai arī ir kredīts, turklāt tos es izsniedzu par brīvu. Uzcel bērniem štābiņu mežā vai māju kokā un rūdies jūras peldēs. Kāpēc neaizņemties no brāļa velosipēdu un neaizbraukt līdz darbam? Tu izbaudīsi, kā vējš svilpo gar ausīm, ka’ zi’ – iepatiksies. Vari darīt jebko, ko Tu vēlies, lai saprastu, kas Tev vasarā vislabāk patīk. Varbūt Tev nav nepieciešams koncerts, bet pietiek ar dabas skaņām. Varbūt mūzika ir saklausāma arī Rīgas ielās, ja nekā savādāk. Varbūt tikšanās, varbūt Tava sapņu meitene nāk pa bruģi tieši tai dienā, kad viss ir līdz kaklam un gribas prom, tikai prom? Ja aizņemties, tad tikai, lai aktivizētu miera stāvokli, nekad ne lai bēgtu – vai piekrīti? Pamēģini, aizņemies nūjošanas piederumus, skrituļslidas, zemūdens peldēšanas rīkus. Tu sapratīsi, ka jebkurš aizņēmums ir jāatdod tādā kārtībā, kādā paņemts, un vēl labākā. Tad jau varēsi domāt arī par sava aprīkojuma iegādi.

http://www.zuz.lv/
--> Read more...

piektdiena, 2016. gada 2. septembris

Kredīts festivālu apmeklējumam?

Vai Jūs bījāt sastopami festivālā Summer Sound? Es tur biju! Es krāju naudu, lai varētu tur nokļūt. Vai es ņemtu kredītu šim nolūkam? Iespējams, jā - vienu reizi. Iespējams, ka šo vienu reizi aizņemoties, es nevarēšu atmaksāt aizdevumu un man nāksies uzsākt darbu kreditētāja uzņēmumā. Iespējams, ka tā būs laba pieredze. Es aizņemtos.

Bet ir cilvēki, kuri ir principā pret kredītiem. Ir cilvēki, kuri domā, ka nespētu kredītu atdot. Ir cilvēki, kuri nesaskata kredīta jēgu paši un nespēj arī piemēroties partnera vēlmei attīstīties. Ar šo cilvēku kādam būtu jāstrādā, tad tiktu saglabātas daudzas partnerattiecības.

Iemesli, kāpēc ņemt (un kāpēc – neņemt) kredītu ir daudz un dažādi. Kāpēc to nenoformēt festivāla apmeklējumam? Pieminētais Summer Sound ir divu dienu ilgs festivāls, kurā piedalās skatuves mākslinieki gan no Latvijas, gan pasaules skatuvēm. 40,- EUR par biļeti un nelieli transporta un nakšņošanas izdevumi papildus kosmopolītiskajai brīvdienu garšai, no vienas puses, nav daudz, no otras – tikai nedaudzi jauni cilvēki var šādu ceļojumu atļauties no savas kabatas un uzreiz. Bet – kāpēc lai pirmais neatkarīgais ceļojums nebūtu tepat – pašmāju produkts, turklāt sasniedzamā attālumā no mājām, ja bažīga mamma vai tētis gaida ziņas divreiz dienā? Tāpēc – ja gribi nosvinēt izlaidumu, Tev ir 18 un labi draugi, apņēmība strādāt, pamatoti naudas līdzekļi un gribasspēks atmaksāt kredītu laikā un pilnā apmērā, attapība un drosme atzīt kļūdas, ja vajadzēs, tad – uz priekšu!
--> Read more...

 

  © 2009 Deal 24 - Virszemes digitālā televīzija