pirmdiena, 2016. gada 15. augusts

Investoru piesaiste

Investors ir persona, kas ir gatava savus personīgos finanšu līdzekļus ieguldīt, kādā idejā, uzņēmumā ar mērķi ilgtermiņā gūt peļņu. Atšķirībā no uzņēmuma vērtības un investoru ieguldītās naudas, parasti šis investors nopērk daļu no uzņēmuma, līdz ar to tā arī tiek gūta peļņa. Tai pašā laika pats uzņēmums turpina darboties tāpat kā līdz šim ar tiem pašiem darbiniekiem un priekšnieku. Investors var piedalīties svarīgos lēmumos par uzņēmuma turpmāko attīstību.

Lai veiksmīgi piesaistītu investorus, tev ir mazliet jāizpēta, kāds tad ir investoru klāsts. Piemēram, ja tavs uzņēmums ražo dabīgo alu, tad būtu tikai prātīgi meklēt investorus, kuri ir alus cienītāji, tas noteikti viņus ieinteresēs un visdrīzāk arī gūs tev vajadzīgos resursus, lai veiksmīgi ražot šo alu. Tomēr, ja tu esi gatera vadītājs un vēlies paplašināties, noteikti neaicini uz sapulci investorus, kuri ir dabai draudzīgi, meklē alternatīvo enerģiju vai kā citādi cenšas pasargāt dabu. Par cik, tavs uzņēmums jau izcērt kokus un pārstrādā tos, tad diez vai kāds no dabai draudzīgiem investoriem vēlēsies ieguldīt savus personīgos līdzekļus tava uzņēmuma paplašināšanai.

Cerams, ka ar šiem diviem piemēriem, tika labi parādīts, kā pareizāk piesaistīt investorus savam uzņēmumam. Tomēr, kur tad meklēt cilvēkus, kas ir gatavi ieguldīt naudu? Mūsdienās ar modernā interneta palīdzību ir iespējams atrast investorus internetā. Ir dažādas mājaslapas, kurās var apskatīt un izvēlēties, kuri investori tev simpatizē. Tomēr, lai ievāktu smalkāku informāciju par katru individuāli, būs nepieciešams mazliet "pasērfot" internetā, lai noskaidrotu šī te investora plusus un mīnusus. Lielākā daļa no privātajiem investoriem ir ļoti izdevīgi, jo tie tev neprasīs ķīlu vai kaut kāda veida garantiju, par savu uzņēmumu. Tie vienkārši investēs ar mērķi gūt maksimāli lielu peļņu ar savu investīcijas palīdzību.

 

  © 2009 Deal 24 - Virszemes digitālā televīzija