svētdiena, 2016. gada 31. jūlijs

Kur vislabāk glabāt naudu

Uz jautājumu, kur vislabāk glabāt naudu, cilvēkiem ir dažādi viedokļi un atbildes. Citiem šķiet, ka naudu labāk ir noguldīt bankā, taču daudzi vairs neuzticas bankām un labprātāk glabā savus uzkrātos līdzekļus personīgā seifā vai kādā drošā slēptuvē. Taču tam ir arī negatīvā puse. Piemēram, ja kāds uzzina par to, ka tev varētu būt diezgan pievilcīga naudas summa tavās mājās, tad pastāv iespēja, ka kāds tevi var aplaupīt.

Lai no tā izvairītos, drošāk tomēr ir noglabāt naudu bankā. Otra negatīvā puse glabājot naudu mājās, ir tāda, ka tās vērtība nemitīgi krītas un ar katru dienu tava uzkrātā naudas summa patiesībā kļūst arvien mazāka.

Tas ir tikai tāpēc, ka jebkura valstī notiek neliela ekonomikas veicināšana ar inflāciju, kas tikai atsevišķos izņēmumos un krīzes situācijās nepastāv. Tāpēc bankā noguldīt arī būtu prātīgāk, jo banka tomēr tev par noguldītajiem līdzekļiem maksās procentus, kurus tu ik mēnesi vari izņemt, vai arī pievienot pie pamatsummas tādējādi saņemot arvien vairāk katru nākamo mēnesi.
Tomēr šādā veidā jebkurš cilvēks, kas nogulda naudu bankā, zaudē savus līdzekļus, jo bankas noguldījumu gada procentu likme ir mazāka par gada inflācijas procentu likmi. Tātad šajā gadījumā arī tiek zaudēta nauda. Pat tad, kad mums tā lēnām uzkrājās.

Tātad, ja nauda tiek glabāta mājās, tā pamazām paliek arvien nevērtīgāka. No otras puses bankas noguldījums, lēnām aug, taču tajā pašā laikā sarūk mazliet ātrāk. Tātad, glabājot naudu bankā, cilvēki vienā laika posmā, zaudēs mazāk naudu, nekā turot to mājās.

 

  © 2009 Deal 24 - Virszemes digitālā televīzija