sestdiena, 2016. gada 16. jūlijs

Kredītsaistību nepatīkamie ieradumi

Ieradums atlikt ieplānoto arī ir viens no bīstamajiem zemūdens akmeņiem kredītu ņemšanas procesā. Tas neveidojas vienā dienā – nelāgais paradums izstrādājas visas dzīves laikā. Ja salīdzinātu mācības skolā un kredīta atmaksu, abi procesi ir saistīti ar zināmu termiņu ievērošanu. Skolas darbu neizpildes gadījumā mēs saņēmām pagarinājumu, taču tas ietekmēja vērtējumu. Arī distances kredīta atmaksas termiņa kavējums var tikt pagarināts – par maksu. Ja mājasdarbi netika pildīti uzreiz pirmajā iespējamajā brīdī pēc to saņemšanas, riskējām veikt tos naktī, par ko maksājām ar nogurumu nākamajā dienā. Ja, izsverot kredīta maksājuma nozīmību pret citiem izdevumiem, svarīgāks izrādās izklaides pasākums, kredīta termiņa kavējums tiek izteikts soda naudās. Būtiski tātad ir veikt kredīta maksājumu saskaņā ar grafiku, nenovirzoties un tādējādi gūstot drošības sajūtu par vienmēr laikā veiktiem maksājumiem, saglabājot stabilus savu finanšu pamatus.

Ieradums ņemt kredītu par lietām, kas izrādās mazāk svarīgas, nekā bijusi sākotnējā prasība pēc kredīta (iepriekšējā piemērā – izklaide ņem virsroku pār kārtējo kredīta maksājumu), padara atmaksas procesu smagnēju un katru atmaksas termiņu nākas izsvērt vērtības no jauna. Mana pieredze liecina, ka cilvēks, kurš jau reizi ir atlicis kredīta maksājumu kādu svarīgāku izdevumu dēļ, darīs to vēl vismaz piecas reizes.

Runājot ģeogrāfiskos terminos, galvenais ir izpētīt pašam savu teritoriju, kurā var justies ērti, gan ievērojot savu finanšu disciplīnu, gan veidojot attiecības ar aizdevēju. Nāksies arī dažreiz pamest šo teritoriju – attīstības un pieredzes nolūkos (tikai būtu labi zināt šīs rīcības sekas). Ja runā psiholoģijas terminiem – „iziet no savas komforta zonas” arī reizēm ir veselīgi un pat nepieciešami.

 

  © 2009 Deal 24 - Virszemes digitālā televīzija