svētdiena, 2016. gada 31. jūlijs

Kur vislabāk glabāt naudu

Uz jautājumu, kur vislabāk glabāt naudu, cilvēkiem ir dažādi viedokļi un atbildes. Citiem šķiet, ka naudu labāk ir noguldīt bankā, taču daudzi vairs neuzticas bankām un labprātāk glabā savus uzkrātos līdzekļus personīgā seifā vai kādā drošā slēptuvē. Taču tam ir arī negatīvā puse. Piemēram, ja kāds uzzina par to, ka tev varētu būt diezgan pievilcīga naudas summa tavās mājās, tad pastāv iespēja, ka kāds tevi var aplaupīt.

Lai no tā izvairītos, drošāk tomēr ir noglabāt naudu bankā. Otra negatīvā puse glabājot naudu mājās, ir tāda, ka tās vērtība nemitīgi krītas un ar katru dienu tava uzkrātā naudas summa patiesībā kļūst arvien mazāka.

Tas ir tikai tāpēc, ka jebkura valstī notiek neliela ekonomikas veicināšana ar inflāciju, kas tikai atsevišķos izņēmumos un krīzes situācijās nepastāv. Tāpēc bankā noguldīt arī būtu prātīgāk, jo banka tomēr tev par noguldītajiem līdzekļiem maksās procentus, kurus tu ik mēnesi vari izņemt, vai arī pievienot pie pamatsummas tādējādi saņemot arvien vairāk katru nākamo mēnesi.
Tomēr šādā veidā jebkurš cilvēks, kas nogulda naudu bankā, zaudē savus līdzekļus, jo bankas noguldījumu gada procentu likme ir mazāka par gada inflācijas procentu likmi. Tātad šajā gadījumā arī tiek zaudēta nauda. Pat tad, kad mums tā lēnām uzkrājās.

Tātad, ja nauda tiek glabāta mājās, tā pamazām paliek arvien nevērtīgāka. No otras puses bankas noguldījums, lēnām aug, taču tajā pašā laikā sarūk mazliet ātrāk. Tātad, glabājot naudu bankā, cilvēki vienā laika posmā, zaudēs mazāk naudu, nekā turot to mājās.
--> Read more...

sestdiena, 2016. gada 16. jūlijs

Kredītsaistību nepatīkamie ieradumi

Ieradums atlikt ieplānoto arī ir viens no bīstamajiem zemūdens akmeņiem kredītu ņemšanas procesā. Tas neveidojas vienā dienā – nelāgais paradums izstrādājas visas dzīves laikā. Ja salīdzinātu mācības skolā un kredīta atmaksu, abi procesi ir saistīti ar zināmu termiņu ievērošanu. Skolas darbu neizpildes gadījumā mēs saņēmām pagarinājumu, taču tas ietekmēja vērtējumu. Arī distances kredīta atmaksas termiņa kavējums var tikt pagarināts – par maksu. Ja mājasdarbi netika pildīti uzreiz pirmajā iespējamajā brīdī pēc to saņemšanas, riskējām veikt tos naktī, par ko maksājām ar nogurumu nākamajā dienā. Ja, izsverot kredīta maksājuma nozīmību pret citiem izdevumiem, svarīgāks izrādās izklaides pasākums, kredīta termiņa kavējums tiek izteikts soda naudās. Būtiski tātad ir veikt kredīta maksājumu saskaņā ar grafiku, nenovirzoties un tādējādi gūstot drošības sajūtu par vienmēr laikā veiktiem maksājumiem, saglabājot stabilus savu finanšu pamatus.

Ieradums ņemt kredītu par lietām, kas izrādās mazāk svarīgas, nekā bijusi sākotnējā prasība pēc kredīta (iepriekšējā piemērā – izklaide ņem virsroku pār kārtējo kredīta maksājumu), padara atmaksas procesu smagnēju un katru atmaksas termiņu nākas izsvērt vērtības no jauna. Mana pieredze liecina, ka cilvēks, kurš jau reizi ir atlicis kredīta maksājumu kādu svarīgāku izdevumu dēļ, darīs to vēl vismaz piecas reizes.

Runājot ģeogrāfiskos terminos, galvenais ir izpētīt pašam savu teritoriju, kurā var justies ērti, gan ievērojot savu finanšu disciplīnu, gan veidojot attiecības ar aizdevēju. Nāksies arī dažreiz pamest šo teritoriju – attīstības un pieredzes nolūkos (tikai būtu labi zināt šīs rīcības sekas). Ja runā psiholoģijas terminiem – „iziet no savas komforta zonas” arī reizēm ir veselīgi un pat nepieciešami.
--> Read more...

 

  © 2009 Deal 24 - Virszemes digitālā televīzija