pirmdiena, 2016. gada 6. jūnijs

Kas notiek, kad tu neatdod parādu?

Kas ir parāds? Wikipedia avoti raksta, ka parāds ir kaut kas, kas ir jāatmaksā vai kam ir pienācis atmaksas termiņš.

Lai labāk izprastu parāda neatdošanas sekas, ir jāpalūkojas uz parāda nozīmi mūsu dzīvēs plašākā skatījumā.

Kādi iemesli veicināja parāda rašanos? Kāds ir bijis Tavs mērķis, aizņemoties? Atbilžu var būt simtiem. Uz šiem jautājumiem Tev jāatbild pašam.

Pieņemu, ka Tu esi saprātīgs cilvēks (vairs ne bērns) bez attīstības traucējumiem. Kas notiek, ja Tu pats nesazinies ar parāda devēju, kad Tev radušās problēmas ar atmaksu? Parāda devējs, domājams, centīsies sastapties ar Tevi. Ja Tu turpini izvairīties, sākas spēle, kuru bērnībā zinājām kā „salkas”, tagad bērni šo pašu spēli spēlē, saucot to par „ķerenēm”. Kurš uzvar? Tas, kurš notver bēgošo. Kurš turpina dzīties pakaļ? Iepriekšējās spēles zaudētājs. Vai Tu vēlies atrasties ķērāja lomā? Ja Tu kādreiz aizdosi – vai Tu vēlētos tvarstīt parādnieku?

Kad Tu neatdod parādu oficiālu komercdarbību reģistrējušam uzņēmumam, iestājas atbildība. Aug soda naudas uzkrājums, bet tas vēl nav viss. Ar katru dienu tuvojies parādnieka statusam, kurš var tikt fiksēts Latvijas Bankas kredītu reģistrā un dzēsts tikai piecus gadus pēc pilnībā atmaksāta kredīta. Vai Tu vēlies dzirdēt „nē” no nākamā kreditora?

Bet Tevi jau nav iespējams izmācīt, vienīgi izklaidēt ar manu pieredzi un dažreiz – fantāziju :).

 

  © 2009 Deal 24 - Virszemes digitālā televīzija