otrdiena, 2016. gada 10. maijs

Aizņemties no savējiem

Gandrīz katram no mums tuvi cilvēki, par kuriem zināms – viņi būs kā drošības tīkls, kas neļaus mums krist lielu grūtību gadījumā. Varbūt šāds cilvēks ir laulātais draugs, varbūt vecāki, brāļi un māsas, bet varbūt „trīs musketieri” no studiju gadiem. Šie cilvēki svinēs jūsu uzvaras un kopīgi sēros par zaudējumiem, bet kā ir ar brīžiem kad pietrūkst naudas? Protams, apstākļi, cilvēki un ģimenes situācijas ir dažādas, tomēr lēmumu aizņemties vai aizdot, abām privātpersonām būtu rūpīgi jāpārdomā.

Ja ģimenē valda tuvas, uzticības pilnas attiecības, pirmā izvēle grūtību vai lielu ieceru gadījumā ir mamma un tētis. Kuri vecāki gan savu iespēju robežas negribētu palīdzēt jaunā pāra ligzdiņas vīšanai, bērna studijām vai jaunajam, daudzsološajam biznesa projektam? Tāpat neviens nespēs mierīgi noskatīties ka viņa mazbērni badojas vai dzīvo bez elektrības nesamaksāta rēķina dēļ. Viss, protams, ir atkarīgs no parādnieka godaprāta un vecāku sirds mīkstības, bet parasti šādi aizdevumi attiecības nesabojā. Vecāki par bērniem stāv un krīt, mums vien atliek šo resursu neizmantot ļaunprātīgi.

Ar draugiem situācija ir citāda. Lai cik pārliecināti mēs viens par otru būtu, nauda attiecībās ienes citu dimensiju. Ja aizņemamies vairakkārt un mēdzam par parādu aizmirst, tad riskējam draudzību pazaudēt. Savstarpējā saskarsme vairs nebūs brīva un vienlīdzīga, iekšā rūgs aizvainojums…
Aizņemšanās no privātpersonām bija ļoti izplatīta pirms ātro kredītu ēras Latvijā. Toreiz bankas neizsniedza nelielus patēriņa kredītus, tāpēc nebija citas iespējas, kā saņemt aizņēmumu no kāda tuvinieka, paziņas, vai pat internetā atrasta cilvēka. Nevēlamais blakusefekts bija konfidencialitātes trūkums – radinieki vai draugi noteikti vēlēsies zināt, kāpēc nauda nepieciešama, pie tam pirms naudas aizdošanas noteikti izmantos izdevību kritizēt jūsu dzīvesveidu, nosodīt paradumus un dot nevēlamus padomus. Ātro kredītu uzņēmums, protams, neko tādu nedara, aizņēmumu iespējams noformēt.

Ātro kredītu naudas atmaksa

Naudas atmaksa ir tikpat vienkārša, kā iegūšana. Ja kreditors ir apmierināts ar Jūsu pieteikumu, jau pēc pāris minūtēm nauda būs Jūsu kontā un uzreiz varēsiet sākt to tērēt pēc saviem uzskatiem. Līdz ar šo aizdevumu Jums nosūtīs arī rēķinu, kurā norādīta precīza summa un datums, līdz kuram jāveic atmaksa, bet, protams, ka to var darīt arī pirms termiņa beigām. Lūk, naudas atmaksa arī ir ļoti parocīga, varat izvēlēties, vai doties uz tuvāko bankas filiāli vai izmantot aizdevēja piedāvāto bankas kontu, uz kuru veikt pārskaitījumu. Tas viss ir pilnīgi pretēji tam, kā tas ir bankās, jo šeit nav jāsēž garās rindās, nav jāgaida bankas darbinieka atbilde par to, vai kredītu vispār saņemsiet, turklāt pieteikumā nav jānorāda konkrēts tā mērķis.

 

  © 2009 Deal 24 - Virszemes digitālā televīzija