ceturtdiena, 2016. gada 7. aprīlis

KĀPĒC CILVĒKI AIZŅEMAS NEVIS KRĀJ NAUDU?

Vienmēr naudas krāšanas iecere liekas aizraujoša, tāpēc, ka nauda pieder tikai tev, un nevienam neesi parādā, un pienāks diena, kad nopirkšu to un to. Dzīves netaisnība – pienāk diena, ka pacietībai agri vai vēlu pienāk gals, un gribas kaut ko jaunu tu ej un pērc „kā sakās dzīvo tikai vienreiz”, ne reti tas neattaisno nosprausto mērķi, par ko tu ilgu laiku biji sapņojis.

Arī tavs darbs, ko dari tev patīk, tas aizrauj, un alga arī atbilstoša, kuru tu rēķinies saņemt katru mēnesi, bet ne visi izdevumi katru reizi ir vienādi, un gadās gadījumi neparedzami, kad līdz algai var nepietikt, tad nākas aizņemties no vecākiem, draugiem vai paziņām, vai saviem uzkrājumiem, ja tādi ir, un, ja rodas bezizejas situācija, tad atliek izvēlēties, kādu no kredītiestāžu iespēju piedāvājumiem.

Lai, kā mēs skatoties TV un klausoties, radio dusmotos, ka reklāma ir lieka, ka tā traucē filmu vai raidījumu vērošanu, vai radio ēterā baudīt mūziku bez apstājas, bieži reklāma mums aicina pērc tūlīt, jo, tagad visu ir izdevīgāk pirkt, un līdz ar to jūs uzlabojat savu ikdienu padarot ērtāku un vieglāku. Visbiežāk, cilvēkus piesaista elektropreces, mobilās iekārtas – telefoni, planšetes un datori, sadzīves tehnika, remontam nepieciešamās preces. Šīs preces cilvēki pērk no gada uz gadu.

Cilvēki, kam ir stabili ienākumi bieži sper šo soli, par pirkumu tūlīt un tagad, ja nauda to atļauj. Bet, ja pietrūkst, tad der izmantot veikala piedāvāto pirkumu uz nomaksu. Vilina arī fakts, ka pirmās iemaksas nav, ka var sākt maksāt no nākamā mēneša, vai pat no ceturtā, un viegli piekrītam ņemt uz nomaksu par pirkumu par, kuru uzreiz nav jāizdod nauda, un no veikala izejam ar jaunām mantām ar laimes eiforiju. Pirkumi priecēs sirdi visai ģimenei, kas jau domās zīmēs kā mājās rīkosies ar jauniegūtām precēm un labs garastāvoklis garantēts visai dienai, visai saimei.Kā jebkurš aizdevums tas ir naudas līdzekļu piešķiršana, un veikalā piedāvātajām līzinga kompānijām ir tiesības pārbaudīt jūsu kredītvēsturi, vai tā ir pozitīva, un jūs godīgi apņematies izmaksāt kredītu ar pilnu atbildību.

Aizņemties var arī kļūt par slimību, ka tev neinteresē dzīves parastās lietas – daba, kultūras pasākumi, sports utt., ka nav dienas, kad neesi, ko nopircis, un to uzreiz apjaust pašam ir ļoti grūti.

Vecāki no paaudzes uz paaudzi bieži vien iekļūst neērtā situācijās, kad ģimenē ir bērni - pusaudži, kuri mācās skolā un grib līdzināties turībā ar citiem vienaudžiem, kuru vecāki var atļauties modernus telefonus, planšetes savām atvasēm, bet citi vecāki ne. Meitenēm tās ir dārgas kleitas, aksesuāri pie tām, ar ko viņas savā starpā sacenšas. Zēni atkal grib kalnu velosipēdus, skrituļdēļus un „BMX” riteņus, un citus populārus atribūtus, arī apģērbs nav mazsvarīgs, lai nebūtu garlaicīgs un nonēsāts. Un uz šo prasību apmierināšanu vairums vecākiem naudas var nepietikt, tad nākas izmantot aizdevumus - līzinga, patēriņa vai ātrā kredīta pakalpojuma iespējas, bet ar prātu.

Mūsdienu cilvēks dzīvo šodienai, un, labprāt, neuztrauksies par to, kas būs pēc tam, ja to var atlikt, tas ir kā skatīties izrādi, tu par to samaksāji, tad tev šī iespēja baudīt pienākas tagad un tūlīt. Tāpat maksājumus veiksi pēc tam, ne šodien. Tā ir ilūzija, gan jau pēc tam dzīvošu taupīgāk un zaudējumus, trūkumus necietīšu. Ir ļoti stipri jāizvērtē, savus izdevumu griestus, pirms veic naudas darījumu.

 

  © 2009 Deal 24 - Virszemes digitālā televīzija