trešdiena, 2016. gada 20. aprīlis

Kā sakrāt naudu brīvdienām?

Ir jābūt pietiekoši spēcīgai argumentācijai kaut ko pasākt, pirms rodas lēmums krāt, teiksim, brīvdienu ceļojumam. Bez argumentiem šajā spēlē iesaistītas arī vēlmes, kuras var būt neierobežotas – no atpūtas Latvijas laukos līdz ceļojumam uz, piemēram, Tobago. Kā argumentēt šīs vēlmes savam partnerim? Kā tās saskaņot ar iespējām? Kā saņemties un savilkt jostu, krājot pašu spēkiem, un tad - kā rodas lēmums aizņemties naudu ceļojumam?

Argumentācija brīvdienu iekrājjumiem

Ik dienas veicot rutinētas darbības, atrodoties ceļā no mājam uz darbu un atpakaļ, var pat neaizdomāties līdz vajadzībai iekrāsot savu dzīves ritmu. Šādiem cilvēkiem vajadzīgs draudzīgs grūdiens, lai izmestu tos no ierastās orbītas. Jārēķinās, ka tas var būt gana sāpīgi un tikt uztverts kā personīgs apvainojums. Tādā gadījumā spēcīga argumentācija ir vajadzīga jo īpaši. Vai tā būs apelēšana pie kopdzīves satura kvalitātes, kautrs lūgums kaut ko mainīt ikdienā – jāizmanto viss, ja ir sajūta, ka tas varētu palīdzēt veidot labāku dzīvi.

Brīvdienu vēlmes

Kad argumentācija izsmelta, cerams, ka nu kontā ir vienošanās par brīvdienu nepieciešamību. Tālāk jāņem talkā reālie līdzekļi, kas pieejami pasākuma īstenošanai. Tā nav tikai nauda, bet arī ģimenes vai pāra spēja atrasties konkrētos apstākļos. Ir cilvēki, kuri par nokļūšanu galamērķī gatavi izdot lielu naudu un uz vietas dzīvot, ēdot rupju maizi un konservus. Ir ļaudis, kuri, pazīstot savu komforta līmeni, izlems šo pašu naudu ieguldīt īsākā, tuvākā, taču dažādām dzīves baudām piepildītā maršrutā. Ja pazīsti sevi, spēsi vienoties par kopsaucēju un neiekulsies sev nepieņemamā kompromisā.

Jostas savilkšana pirms brīvdienām

Patiesībā taupības režīms ir izpildāms vieglāk, kā pati lēmuma pieņemšana. Ja ir noteikts mērķis, tad viegli tam sekot, līdzīgi kā uzstādot kruīza kontroli savam auto – vari atlaisties sēdeklī, turot stūri savās rokās un ievērojot ceļu satiksmes noteikumus. Kāds izvēlēsies atteikties no neveselīga ēdiena – saldumiem, kafijas, alkohola, miltu izstrādājumiem, taukvielām bagātas pārtikas. Tādējādi ietaupījums būs vērā ņemams. Samazinot cigarešu skaitu, paejoties ar kājām sabiedriskā transporta izmantošanas vietā, rezultāts būs vēl patīkamāks. Ja iecerēts atpūsties pludmalē, ar vienu šāvienu tiks nošauti divi zaķi.
Kredīts ceļojumam
Vēlme ir nepanesama. Sieva draud pārskatīt laulību līgumu, ja tuvākajā laikā netiks panākta vienošanās atpūsties Dienvidu salās. Ko nu? Atliek meklēt zemākos kredītu procentus un lūkot, cik ilga laikā aizņēmums var tikt atmaksāts. Kas zina, varbūt pārkāpjot komforta zonas slieksnim, šis solis ved pie nākamā kredīta, ko nu jau būs vieglāk pieņemt. Jo nereti laiks, kas nepieciešams, lai sakrātu dzīves telpas absolūti vajadzīgajiem uzlabojumiem – siltinātam dzīvoklim vai jaunam jumtam, kuri jau sen prasa veikt energoefektivitātes pasākumus – paredz pārāk ilgu periodu, lai tam varētu sagatavoties, vienkārši krājot.

 

  © 2009 Deal 24 - Virszemes digitālā televīzija