trešdiena, 2016. gada 27. aprīlis

Ko Tu personīgi vari darīt, lai iegūtu labklājību?

Tēma, kas sasaucas arī ar vienu no šāgada PEF tēmām, ir izglītības iegūšana. Tas nozīmē, mācīties no visa un visur, pat ja tā nav akadēmiskā izglītība. Kādēļ šī tēma skar arī Pasaules ekonomikas līderu prātus? Atbilde ir ceturtās industriālās revolūcijas tuvošanās, kuras rezultātā darbaspēks bez izglītības (un ne tikai neizglītots, bet arī bez darba tirgū pieprasītas izglītības) var palikt bez nodarbošanās sakarā ar pieaugošo darbu robotizāciju, piemēram, ierēdniecības tā saucamo balto apkaklīšu vidū. Vadošie ekonomisti rosina uzdot sev jautājumu: vai manu darbu varētu veikt robots? Ja atbilde ir – jā, tad nāktos padomāt par rītdienu, ieguldot savā attīstībā un izglītības daudzveidošanā. Tāpat industriālās revolūcijas tuvošanās dod iespējas jaunām darbavietām. IT augošā nozīme visdažādākajos uzņēmējdarbības veidos jau patlaban ir izmainījusi to, kā Tu izmanto produktus un pakalpojumus ikdienas dzīvē, turpinot to darīt aizvien straujāk. Varbūt palūkošanās šajā virzienā kādam var dot jaunu nākotnes perspektīvu.
--> Read more...

pirmdiena, 2016. gada 25. aprīlis

Kā nopelnīt vairāk, ieklausoties Davosas Ekonomikas foruma idejās

Pasaules ekonomikas forums Davosā ir starptautiska bezpeļņas organizācija, dibināta Šveices paspārnē, kas apņēmusies, darbodamās sabiedrības un indivīda labā, uzlabot situāciju pasaulē. Pirms četrām dienām Mikols Luči, komunikāciju daļas administratīvais vadītājs, publicēja rakstu, kurā runā par jaunu Pasaules Ekonomikas foruma pētījumu, kas pierāda, kā sociāla rakstura inovācijas arvien vairāk iesaistās biznesa vidē. Ar sociālajām inovācijām lielas multinacionālas un vadošas reģionālās kompānijas, sākot ar veselības aprūpi, farmāciju, beidzot ar finanšu pakalpojumiem, IT, lauksaimniecību, tirdzniecību un nekustamo īpašumu, ķīmisko rūpniecību, enerģijas ražošanu un telekomunikācijām, spēj ietekmēt biznesa vidi un Tavu naudu. Pirmkārt, pasaules kompānijas, kas pievērš uzmanību sociālajam faktoram, var uzlabot ekonomisko apriti, iesaistot tajā arī sociāli attālinātas personas. Kā piemērs tiek minēts MasterCard, kas patlaban piesaista miljoniem ēģiptiešu finanšu sistēmām. Firmas, kas stiprina savas piegādes ķēdes, palielina arī savu piegādātāju ienākumus, tai skaitā mazo fermeru ienākumus. Kompānijas, kuras iegulda izglītības pieejamības sekmēšanā un nodarbinātības palielināšanā, nodrošina miljoniem studentu dzīvi, palīdzot attīstīties jauniem talantiem un nodrošināt to daudzveidību.

Šie piemēri varētu šķist tālu no Latvijas (un visas pasaules) realitātes, kur pārsvarā cilvēki cenšas nodrošināt ar iztiku savu ģimeni. Tomēr, lai arī neliela, tomēr tā sabiedrības daļa, kas nodarbojas ar biznesu, tātad, nodrošina mājsaimniecības ar preču un pakalpojumu klāstu, tāpat, kā patērētāji, meklē labākas iespējas saviem ieņēmumiem. Jo augstāks ieņēmumu līmenis pakalpojumu un preču ražošanas sfērā, jo nodarbinātība ir augstāka, sabiedrība spēj vairāk atļauties pirkt, un ekonomika tiek paātrināta. Un kādēļ gan neieklausīties pasaules vadošo ekonomistu un politiķu viedoklī, ja to sarunās apkopotas galvenās un vadošās tendences pasaulē? Naudas vairošanas sapratnes radošā puse ir daudzveidīgās informācijas, ko sniedz mūsdienu sakaru līdzekļi, izmantošanas prasme. Ja esi neliela biznesa īpašnieks – vari padomāt par labajiem darbiem, kas veicami Tavā biznesā, tādējādi iegūstot pieejamākas, cilvēciskākas kompānijas tēlu, vienlaikus gūstot plašāku biznesa auditoriju. Jauniešu vecāki, kam jāpalīdz saviem bērniem izvēlēties nākotnes profesiju, var gūt iedvesmu no foruma rakstiem, viedokļiem un sarunām, saprotot, kādas tendences šobrīd valda ekonomikā. Ja arī Davosas Ekonomikas forums, šķiet, brīžiem pievērš lielāku uzmanību attīstības valstu problēmām, nevar noliegt, ka veselības un izglītības problēmas pastāv arī mūsu valstī, tāpat, kā ziņu virsrakstos bieži minēta nabadzība un tās apkarošana, runājot par minimālajām darba algām un ģimeņu ienākumiem Latvijā.
--> Read more...

piektdiena, 2016. gada 22. aprīlis

Banknote.lv ātrais kredīts

Banknote.lv ir viens no uzņēmumiem kuri izsniedz ātros kredītus Latvijas teritorijā. Šis uzņēmums piedāvā plašu pakalpojumu klāstu, ne tikai naudas aizdevumus. Uzņēmums piedāvā arī naudas pārvedumu un lombarda pakalpojumus. Naudas aizdevumu ziņā, uzņēmums piedāvā iespēju saņemt gan mazākas summas uz laiku līdz vienam mēnesim gan jau lielākas summas uz laiki līdz 36 mēnešiem. Šis uzņēmums piedāvā saņemt aizdevumu bez ķīlas un bez galvotāja.Lai saņemtu aizdevumu šajā uzņēmumā, jums ir jāatbilst dažiem, aizdevēja izvirzītiem, noteikumiem:

 • Latvijas Republikas rezidents.
 • Vecumā no 20 līdz 60 gadiem.
 • Jums ir personu apliecinošs dokuments.
 • Jūs neesat iekļauts parādnieku sarakstā.

Protams, jums ir jābūt stabiliem, ikmēneša ienākumiem no kuriem plānojat veikt aizdevuma atmaksu. Pie aizdevuma izsniegšanas tiks vērtēta jūsu maksātspēja. Izvērtējot jūsu maksātspēju kā arī citus faktorus tiks pieņemts lēmums par aizdevuma izsniegšanu vai jūsu pieteikuma atteikšanu.

Uzņēmums piedāvā aizņemties summas līdz pat 1600 eiro ar atmaksas termiņu līdz 36 mēnešiem. Ja jūs aizņematies naudas summu līdz 400 eiro ar atmaksu līdz vienam mēnesim, jums nebūs jāmaksā aizdevuma komisijas maksa. Šis piedāvājums attiecas tikai uz pirmo, īstermiņa aizdevumu. Atšķirībā no citiem aizdevējiem, šis aizdevējs jums izsniegs aizdevuma summu skaidrā naudā. Lai saņemtu aizdevumu jūs varat doties uz kādu no uzņēmuma filiālēm vai aizpildīt pieteikumu uzņēmuma mājas lapā. Tomēr pēc aizdevuma apstiprinājuma saņemšanas jums būs jādodas uz kādu no filiālēm jāparaksta aizdevuma līgums un jāsaņem jūsu nauda. Aizdevuma atmaksa notiek līdzīgi, jūs varat to atgriezt skaidrā naudā, kādā no uzņēmuma filiālēm vai ar bankas pārskaitījumu.
--> Read more...

trešdiena, 2016. gada 20. aprīlis

Kā sakrāt naudu brīvdienām?

Ir jābūt pietiekoši spēcīgai argumentācijai kaut ko pasākt, pirms rodas lēmums krāt, teiksim, brīvdienu ceļojumam. Bez argumentiem šajā spēlē iesaistītas arī vēlmes, kuras var būt neierobežotas – no atpūtas Latvijas laukos līdz ceļojumam uz, piemēram, Tobago. Kā argumentēt šīs vēlmes savam partnerim? Kā tās saskaņot ar iespējām? Kā saņemties un savilkt jostu, krājot pašu spēkiem, un tad - kā rodas lēmums aizņemties naudu ceļojumam?

Argumentācija brīvdienu iekrājjumiem

Ik dienas veicot rutinētas darbības, atrodoties ceļā no mājam uz darbu un atpakaļ, var pat neaizdomāties līdz vajadzībai iekrāsot savu dzīves ritmu. Šādiem cilvēkiem vajadzīgs draudzīgs grūdiens, lai izmestu tos no ierastās orbītas. Jārēķinās, ka tas var būt gana sāpīgi un tikt uztverts kā personīgs apvainojums. Tādā gadījumā spēcīga argumentācija ir vajadzīga jo īpaši. Vai tā būs apelēšana pie kopdzīves satura kvalitātes, kautrs lūgums kaut ko mainīt ikdienā – jāizmanto viss, ja ir sajūta, ka tas varētu palīdzēt veidot labāku dzīvi.

Brīvdienu vēlmes

Kad argumentācija izsmelta, cerams, ka nu kontā ir vienošanās par brīvdienu nepieciešamību. Tālāk jāņem talkā reālie līdzekļi, kas pieejami pasākuma īstenošanai. Tā nav tikai nauda, bet arī ģimenes vai pāra spēja atrasties konkrētos apstākļos. Ir cilvēki, kuri par nokļūšanu galamērķī gatavi izdot lielu naudu un uz vietas dzīvot, ēdot rupju maizi un konservus. Ir ļaudis, kuri, pazīstot savu komforta līmeni, izlems šo pašu naudu ieguldīt īsākā, tuvākā, taču dažādām dzīves baudām piepildītā maršrutā. Ja pazīsti sevi, spēsi vienoties par kopsaucēju un neiekulsies sev nepieņemamā kompromisā.

Jostas savilkšana pirms brīvdienām

Patiesībā taupības režīms ir izpildāms vieglāk, kā pati lēmuma pieņemšana. Ja ir noteikts mērķis, tad viegli tam sekot, līdzīgi kā uzstādot kruīza kontroli savam auto – vari atlaisties sēdeklī, turot stūri savās rokās un ievērojot ceļu satiksmes noteikumus. Kāds izvēlēsies atteikties no neveselīga ēdiena – saldumiem, kafijas, alkohola, miltu izstrādājumiem, taukvielām bagātas pārtikas. Tādējādi ietaupījums būs vērā ņemams. Samazinot cigarešu skaitu, paejoties ar kājām sabiedriskā transporta izmantošanas vietā, rezultāts būs vēl patīkamāks. Ja iecerēts atpūsties pludmalē, ar vienu šāvienu tiks nošauti divi zaķi.
Kredīts ceļojumam
Vēlme ir nepanesama. Sieva draud pārskatīt laulību līgumu, ja tuvākajā laikā netiks panākta vienošanās atpūsties Dienvidu salās. Ko nu? Atliek meklēt zemākos kredītu procentus un lūkot, cik ilga laikā aizņēmums var tikt atmaksāts. Kas zina, varbūt pārkāpjot komforta zonas slieksnim, šis solis ved pie nākamā kredīta, ko nu jau būs vieglāk pieņemt. Jo nereti laiks, kas nepieciešams, lai sakrātu dzīves telpas absolūti vajadzīgajiem uzlabojumiem – siltinātam dzīvoklim vai jaunam jumtam, kuri jau sen prasa veikt energoefektivitātes pasākumus – paredz pārāk ilgu periodu, lai tam varētu sagatavoties, vienkārši krājot.
--> Read more...

otrdiena, 2016. gada 19. aprīlis

Kā likt naudai strādāt Tavā labā?

Mūžīgi kaujoties ar naudas problēmām, meklējot veidus, kā nopelnīt vairāk, Tu šķied enerģiju, jo pārāk izmisīgi tiecies pēc kaut kā. Šāda attieksme noved pie tā, ka nauda it kā visu laiku attālinās, rāda Tev garu degunu, nemitīgi rūpējoties palikt nesasniedzama, lai cik sirsnīgi Tu censtos tai tuvoties. Tas tāpēc, ka cītīgi loki muguru, izrādi savas pūles un sviedrus, nemitīgi kalpojot tai. Bet kā būtu, ja Tu pagrieztu procesu uz otru pusi un liktu naudai kalpot Tev? Kā būtu, ja Tu nevis cīnītos, bet censtos pievilināt, iekārdināt naudu tuvoties pašai? Tikai nedaudz radošās iztēles, un... Tu esi iegriezis naudas pelnīšanu ceļā pretī labklājībai ar mierīgu, pašcieņas pilnu rīcību. Mazliet mistiskas ievirzes skatījums uz naudu kā personu, turklāt tādu cilvēku, kuru Tu vēlētos iegūt sev tuvāk.

Naudai patīk būt mērķim. Tā nevēlas būt viegli sasniedzama – ne velti tautā ir teiciens: „Kas viegli nācis, tas viegli aiziet”. Nauda vēlas palikt, nauda vēlas, lai par to parūpētos, un, lai to iegūtu, ir jāstrādā. Sanāk it kā pretruna, bet neviens nevar sagaidīt rozi bez cītīgas dārza kopšanas. Tāpat nauda vēlas, lai Tu būtu pārliecināts iekarotājs. Domājot, ka nekas nesanāks, nevienu mērķi nav iespējams iegūt. Naudai patīk, ka to uztver nopietni. Naudai patīk, ka Tu dari savu darbu, un tā var Tev lieti var noderēt kā alga, maksāšanas līdzeklis un atbalsts dzīvē. Nauda nevēlas, lai Tu domātu, ka tā atrisinās visas Tavas problēmas, padarīs Tevi laimīgu. Nauda vēlas palīdzēt, un – kā Tu vari atraidīt kādu, kurš pats piedāvā savu palīdzību, turklāt brīdī, kad tas patiešām nepieciešams? Protams, atšķirībā no cilvēka, nauda ir tikai līdzeklis, kuru iegūstot vari īstenot savus sapņus. Nauda nodrošina paņēmienu kopumu, kas palīdz nonākt pie vēlamā rezultāta, un nauda grib to darīt.

Kā tad nokļūt pie šiem līdzekļiem? Jebkuru nodomu īstenojot, jābūt vīzijai, kā tas sasniedzams. Labi, ja ir plāns vienam no laimīgas dzīves priekšnosacījumiem – vēlmei kaut ko sasniegt. No šī viedokļa nauda kā mērķis nav nekas nepareizs. Jebkurš mērķis stimulē nākotnes notikumus. Mērķis ir kā tramplīns, no kura var lēkt un brīdi pat lidot, turklāt daudz tālāk, kā no tāllēkšanas dēlīša. Lai tā būtu nauda – tas nav nekas slikts. Lai nesanāk naudai lepni paiet garām, kad dzīve to piedāvā pati. Atceroties Abrahamu Maslovu un padomju bērnu pirmo dzīves gudrību (sociālo zinību, sabiedrisko attiecību, psiholoģijas) stundas, te īstais laiks pieminēt viņa vajadzību piramīdu. Pakāpieni tajā seko cits citam. Tā nesola atrast paša realizācijas augsto līmeni, pirms nav sasniegts materiālais un fiziskais nodrošinājums. Sākotnējais darbošanās mērķis ir dzīvības saglabāšana – pirmatnēja cilvēka vēlme kļūt fiziskā izteiksmē stabilam: ir labi, ja jauns cilvēks nopelna tik daudz, lai dzīve varētu funkcionēt. Nav dzirdēts par gudrajiem, kuri jau no bērna kājas būtu sēdējuši kalna galā, meditējot – šajā virsotnē nonāk tikai, izejot cauri pārējām (redzamajām) nepieciešamībām. Tāpat arī dzīves ceļojums nenorit tikai tādēļ, lai Tu meklētu labākus peļņas avotus. Ar laiku prasība nopelnīt pārvēršas vajadzībā izteikt sevi, atrast savu patieso aicinājumu, dzīvot interesantu un radošu dzīvi. Tad pats no sevis pienāk brīdis, kad nauda strādā Tavā labā, un Tevi priecē gan darbs, gan augļi, ko par to saņem. Dzīvo radoši un topi bagāts!
--> Read more...

ceturtdiena, 2016. gada 14. aprīlis

Jauna iespēja siltināt arī savu daudzdzīvokļu māju


 • Valdība pieņēma likumu, kas paredz, ka 2014. līdz 2020. gadam tiks izsniegti 315 miljoni eiro, kas paredzēti tieši daudzdzīvokļu māju siltināšanas pasākumu veikšanai;
 • Tas nozīmē, ka jau esošajiem projektiem varēs pievienoties vēl simtiem māju, kas turpmāko gadu gaitā varēs ietaupīt apsaimniekošanas naudu, jo siltuma noplūdes no mājas sienām ,caurulēm, logiem un durvīm, kas neatrodas pašos dzīvokļos būs samazinājušās, kā arī pašu dzīvokļu siltuma izolācija parasti tiek uzlabota.

Pašvaldību finansējums daudzdzīvokļu māju siltināšanai – izmanto pašvaldību piedāvātās iespējas.

Svarīgi minēt, ka pašvaldības var sniegt savā teritorijā esošām daudzdzīvokļu ēkām līdzfinansējumu energoefektivitātes aicināšanai, kā arī citu remontdarbu veikšanai, ja tie uzlabo kopējo ēkas stāvokli un ietaupa siltumu vai enerģiju;

Jāpiebilst, ka Latvijā visplašāk zināmās pašvaldību atbalsta programmas ir pieejamas Valmierā un Rēzeknē, bet ik pa laikam arī citas pašvaldības piešķir šāda veida palīdzības savā teritorijā esošo daudzdzīvokļu māju iemītniekiem.

Vai daudzdzīvokļu māju renovācijas projekti ir izdevīgi mājas iemītniekiem?


 • Viss atkarīgs no katra īpašuma patreizējās situācijas. Taču visbiežāk ir iespējams samazināt ziemas apkures rēķinu pat uz pusi, kas nozīmē tikai to, ka pat ar visa aizdevuma atmaksu ziemā rēķins par dzīvokli samazināsies;
 • Tomēr jāuzsver, ka vasaras mēnešos aizdevums būs jāmaksā un rēķina kopējā summa būs augstāka, un šādu projektu patiesā izdevība ir ļoti grūti aprēķināma, jo precīzi nekad nav iespējams noteikt, cik siltuma būs iespējams paturēt pašā mājā, un par cik būs iespējams samazināt apkures rēķinus.

Esi zinošs un parūpējies par savas daudzdzīvokļu mājas siltināšanu jau laikus.
--> Read more...

otrdiena, 2016. gada 12. aprīlis

Kredīti vairāk par vienu mēnesi

Vai Jums ir nepieciešams kredīts ar iespējamu ilgtermiņa atmaksas periodu? Vai Jums ir apnicis iesniegt kaudzēm dokumentu kredītu apstrādei? Izvēlēties ātros kredītus. Šie lieliskie kredītu piedāvājumi ļaus Jums izvēlēties ilgāku atmaksas termiņu ar vairākiem ikmēneša maksājumiem vai vienu maksājumu nākamajā mēnesī. Šiem kredītiem nav nepieciešama nekāda veida dokumentācija, tāpēc Jums nav vajadzības sūtīt nekādus dokumentus aizdevējam, iesniedzot pieteikumu.

Sakarā ar finanšu problēmām, ko rada tradicionālie kredīti, cilvēki bieži vēlas iegūt kredītu, kas prasa mazāk dokumentu. Tas ir iemesls milzīgās ātro kredītu popularitātes pieaugumam, jo to iegūšana ir ļoti vienkārša. Viss notiek ātri un dažu minūšu vai pat sekunžu laikā dažos gadījumos. Īstermiņa kredīti ir viegli pieejami internetā un sniegs Jums vairākas priekšrocības. Jums vienkārši nepieciešams apmeklēt oficiālo aizdevēja mājas lapu un ievadīt nepieciešamo informāciju. Nav nepieciešams nosūtīt dokumentus pa pastu un iegūt finansiālu atbalstu būs daudz vieglāk.

Pēc pieteikuma nosūtīšanas, aizdevēji nekavējoties sāks analizēt Jūsu pieteikuma veidlapu. Aizdevēji sazināsies ar Jums, izmantojot e-pastu, lai paziņotu Jums savu lēmumu. Tā kā tie ir ātrie kredīti, apstrādes ātrums ir ļoti liels. Tas nozīmē, ka Jums nevajadzētu uztraukties, bet vajadzētu būt pārliecinātiem, ka Jūsu nauda ir patiešām ceļā. Liela daļa aizdevēju pat nesazināsies, bet jau pēc dažām minūtēm veiks pārskaitījumu uz norādīto bankas kontu.
--> Read more...

Grieķijas parāds

Grieķijas parāds ir ļoti liels. Kā tikt galā ar parādu un atdot kredītus? Labs jautājums. Šodien un tagad neaudz par Grieķijas parādu.

Grieķijai ir jāveic dažādi pasākumi, lai atrisinātu parādu problēmu. Vies no primārajiem Grieķijas uzdevumiem, lai atrisinātu parāda vēl lielāku palielināšanos, ir atdzīvināt ekonomiku. To var panākt, veicot reformas un saglabājot iespēju saņemt finansējumu. Taču reformām ir jābūt nopietnām, jo ar kaut kādu knapināšanos un vāju politiķu darbību, no Grieķijas situācijas ārā netiks. Grieķijas svarīgākais uzdevums būtu attīstīt medicīnu, izglītību un rūpniecību. Ja valstī nekas netiek ražots, tad tā ir lemta parādiem, iznīcībai un bankrotam. Katrai valstij ir jāsaražo pietiekoši daudz resursu, lai varētu izdzīvot.

Otra iespēja ir parādu restrukturizācija, kas nozīmē to norakstīšanu. Šis scenārijs, formāli skatoties, nav saistāms ar iespēju saglabāt dalību eiro zonā, tomēr patlaban dalībvalsts statuss nav mainījies, lai gan daļēja parādu restrukturizācija jau ir veikta. Maksātnespējas fakts vēl nenozīmē automātisku eiro zonas pamešanu, turklāt izstāšanās scenārijs aktualizē arī jautājumu par Grieķijas atrašanos ES. Precīzu nosacījumu, kā rīkoties šādos apstākļos, nav, tādēļ iznākums izrietēs no politiskajām likmēm un uzstādījumiem. Tomēr ir skaidrs, ka tiks darīts viss, lai Grieķija saglabātu dalību ES.

Pie jebkura iznākuma, tostarp, ja tiks panākta vienošanās par aizdevuma daļas izmaksu, Grieķijas parādu krīze un ar to saistītā nenoteiktība vilksies ļoti ilgi. Diemžēl Grieķijas situācija ir ļoti nelāga un, lai to uzlabotu ir nepieciešami spēcīgi līderi, kas zina, ko dara, nevis pašreizējie pa straumi peldētāji, kuri vienkārši ir Grieķu valdībā, tikai tāpēc, ka tur, kādam ir jābūt.

Ir nepieciešamas reformas, tās ir vajadzīgas pēc iespējas ātrāk. Pretējā gadījumā Grieķija iegrims vēl dziļākos parādos un būs spiesta izstāties no Eiropas Savienības. Tas savukārt valsti pakļauj citiem riskiem un lielvalstu ietekmei un iespējamo militāro agresiju, kas tiek izrādīta ne vienai vien patstāvīgai valstij ar mērķi iegūt vairāk resursus. Cerams, ka Grieķijai izdosies atkopties, jo ES valstis taču ir investējušas tik daudz savu nodokļu maksātāju līdzekļus Grieķijā.
--> Read more...

ceturtdiena, 2016. gada 7. aprīlis

Aizņēmums kā labs palīgs finansiālu nebūšanu gadījumā

Nereti kredīts internetā vai bankas aizdevums ir vienīgā iespēja gūt finanses redzesloka paplašināšanai, jaunu zināšanu un ideju gūšanai, kas pēc kāda laika ļauj pretendēt uz lielākiem ienākumiem, piemēram, izvēloties labāk apmaksātu darba vietu vai attīstot savu biznesa ideju;
Jāuzsver, ka lai saņemtais aizdevums nestu labumu un tā atmaksa nesagādātu problēmas, jāaizņemas gudri un atbildīgi.

Pirms aizņemies, rūpīgi izvērtē šos riskus un godīgi atbildi uz šiem jautājumiem


 • Kādu labumu konkrētais aizdevums sniegs un kādam mērķim paredzēta nauda;
 • Kas notiks tad, ja neaizņemšos, vai ir citas alternatīvas, kur aizņemties nepieciešamos līdzekļus;
 • Aizdevuma atmaksas iespējas - būtu jāparedz vismaz vairākas alternatīvas kā atmaksāt paņemto kredītu;
 • Vai aizdevuma atmaksa neradīs pārlieku lielu slogu Tavam ikmēneša budžetam. 

Ļoti svarīgi, lai Tev būtu brīvie līdzekļi vai papildus ienākumi, ar ko aizdevumu veiksmīgi un paredzētajā laikā atmaksāt.

Izvēloties aizdevēju, vienmēr rūpīgi salīdzini dažādu kredītu izsniedzēju piedāvājumus un izmanto to, kas visvairāk atbilst Tavām vajadzībām un konkrētajā situācijā ir visizdevīgākais. Protams, aizdevējus iespējams mainīt arī tad, kad aizdevums jau noformēts, pārkreditēšanas process prasa papildus izdevumus un ir izdevīgs vienīgi tad, ja iegūtais labums no šī procesa ir patiesi ievērojams.

Aizdevēju piedāvājumu salīdzināšanu vari ērti un vienkārši veikt, izmantojot salīdzināšanas tabulu, kurā apkopoti populārāko aizdevēju piedāvājumi, norādot to procentu likmes, maksimālas aizdevumu summas un citu svarīgu informāciju.
--> Read more...

KĀPĒC CILVĒKI AIZŅEMAS NEVIS KRĀJ NAUDU?

Vienmēr naudas krāšanas iecere liekas aizraujoša, tāpēc, ka nauda pieder tikai tev, un nevienam neesi parādā, un pienāks diena, kad nopirkšu to un to. Dzīves netaisnība – pienāk diena, ka pacietībai agri vai vēlu pienāk gals, un gribas kaut ko jaunu tu ej un pērc „kā sakās dzīvo tikai vienreiz”, ne reti tas neattaisno nosprausto mērķi, par ko tu ilgu laiku biji sapņojis.

Arī tavs darbs, ko dari tev patīk, tas aizrauj, un alga arī atbilstoša, kuru tu rēķinies saņemt katru mēnesi, bet ne visi izdevumi katru reizi ir vienādi, un gadās gadījumi neparedzami, kad līdz algai var nepietikt, tad nākas aizņemties no vecākiem, draugiem vai paziņām, vai saviem uzkrājumiem, ja tādi ir, un, ja rodas bezizejas situācija, tad atliek izvēlēties, kādu no kredītiestāžu iespēju piedāvājumiem.

Lai, kā mēs skatoties TV un klausoties, radio dusmotos, ka reklāma ir lieka, ka tā traucē filmu vai raidījumu vērošanu, vai radio ēterā baudīt mūziku bez apstājas, bieži reklāma mums aicina pērc tūlīt, jo, tagad visu ir izdevīgāk pirkt, un līdz ar to jūs uzlabojat savu ikdienu padarot ērtāku un vieglāku. Visbiežāk, cilvēkus piesaista elektropreces, mobilās iekārtas – telefoni, planšetes un datori, sadzīves tehnika, remontam nepieciešamās preces. Šīs preces cilvēki pērk no gada uz gadu.

Cilvēki, kam ir stabili ienākumi bieži sper šo soli, par pirkumu tūlīt un tagad, ja nauda to atļauj. Bet, ja pietrūkst, tad der izmantot veikala piedāvāto pirkumu uz nomaksu. Vilina arī fakts, ka pirmās iemaksas nav, ka var sākt maksāt no nākamā mēneša, vai pat no ceturtā, un viegli piekrītam ņemt uz nomaksu par pirkumu par, kuru uzreiz nav jāizdod nauda, un no veikala izejam ar jaunām mantām ar laimes eiforiju. Pirkumi priecēs sirdi visai ģimenei, kas jau domās zīmēs kā mājās rīkosies ar jauniegūtām precēm un labs garastāvoklis garantēts visai dienai, visai saimei.Kā jebkurš aizdevums tas ir naudas līdzekļu piešķiršana, un veikalā piedāvātajām līzinga kompānijām ir tiesības pārbaudīt jūsu kredītvēsturi, vai tā ir pozitīva, un jūs godīgi apņematies izmaksāt kredītu ar pilnu atbildību.

Aizņemties var arī kļūt par slimību, ka tev neinteresē dzīves parastās lietas – daba, kultūras pasākumi, sports utt., ka nav dienas, kad neesi, ko nopircis, un to uzreiz apjaust pašam ir ļoti grūti.

Vecāki no paaudzes uz paaudzi bieži vien iekļūst neērtā situācijās, kad ģimenē ir bērni - pusaudži, kuri mācās skolā un grib līdzināties turībā ar citiem vienaudžiem, kuru vecāki var atļauties modernus telefonus, planšetes savām atvasēm, bet citi vecāki ne. Meitenēm tās ir dārgas kleitas, aksesuāri pie tām, ar ko viņas savā starpā sacenšas. Zēni atkal grib kalnu velosipēdus, skrituļdēļus un „BMX” riteņus, un citus populārus atribūtus, arī apģērbs nav mazsvarīgs, lai nebūtu garlaicīgs un nonēsāts. Un uz šo prasību apmierināšanu vairums vecākiem naudas var nepietikt, tad nākas izmantot aizdevumus - līzinga, patēriņa vai ātrā kredīta pakalpojuma iespējas, bet ar prātu.

Mūsdienu cilvēks dzīvo šodienai, un, labprāt, neuztrauksies par to, kas būs pēc tam, ja to var atlikt, tas ir kā skatīties izrādi, tu par to samaksāji, tad tev šī iespēja baudīt pienākas tagad un tūlīt. Tāpat maksājumus veiksi pēc tam, ne šodien. Tā ir ilūzija, gan jau pēc tam dzīvošu taupīgāk un zaudējumus, trūkumus necietīšu. Ir ļoti stipri jāizvērtē, savus izdevumu griestus, pirms veic naudas darījumu.
--> Read more...

Ātrais kredīts no 20 gadiem

No 20 gadu vecuma jūsu iespējas saņemt aizdevumu, lielā mērā, ir atkarīgas tikai no jūsu spējas to atmaksāt. Liela daļa aizdevēju šo vecumu uzskata par to brīdi, kad var paļauties, ka esat guvuši gana lielu dzīves pieredzi, briedumu un atbildības sajūtu, lai spētu rīkoties atbildīgi un godprātīgi. Šajā laika aizdevuma saņemšana ir izvēles un iespēju jautājums.

Jums, joprojām, var tikt piemērota īpaša prasības izvērtēšana, bet tā nav kā tad, ja vēlaties saņemt aizdevumu 18 vai 19 gadu vecumā. Šajā vecumā jūsu iespējas strādāt un būt patstāvīgam tiek vērtētas kā krietni lielākas.Visi īstermiņa aizdevēji, kas apvienojušies LAFPA (Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācija) ir vienojušies neizsniegt aizdevumus personām, kas jaunākas par 20 gadu vecumu.
Šāda politika var tikt apšaubīta, jo Latvijā pilngadība iestājas no 18 gadu vecuma, bet tāda tā ir un aizdevumi jaunākām personām ir grūti atrodami. Bet, ja esat sasniedzis šo vecumu, tad aizdevumu saņemt varat kamēr atbilstat pārējiem aizdevēja izvirzītajiem noteikumiem:

 • Jūs neesat kavējis citu aizdevumu atmaksu.
 • Neesat iekļauts parādnieku sarakstā.
 • Jums ir bankas konts kādā no Latvijas bankām.
 • Jums ir e-pasts un mobilais telefons.
 • Jums ir pastāvīgi ienākumi.

Šīs ir dažas prasības, ko var izvirzīt aizdevējs. Atkarībā no uzņēmuma var būt arī citas prasības. Svarīgākais noteikums, kuru aizdevējs nevar pārbaudīt, ir jūsu gatavība veikt aizdevuma atmaksu laikā un pilnīgi. Ja neesat pārliecināts par savām spējām, bet aizdevumu saņemt varat, labāk būtu vēlreiz apdomāties par tā nepieciešamību.
--> Read more...

piektdiena, 2016. gada 1. aprīlis

Ātrais kredīts no 18 gadiem

Ja jūs esat 18 gadus vecs un vēlaties saņemt ātro kredītu, jums nāksies pameklēt aizdevēju, kurš būs gatavs jums to izsniegt. Tādu nav daudz. Jums var nākties samierināties ar neērtībām, lai saņemtu aizdevumu kādas nenākas piedzīvot, ja esat sasniedzis savu 21 dzimšanas dienu. Bet ja ir pieprasījums ,tad ir arī piedāvājums un arī jūs varat saņemt ātro kredītu. Lielākā daļa Latvijas ātro kredītu iestāžu piedāvā saņemt aizdevumu personām vecumā no 20 vai 21 gada vecuma.

Šāda, vecuma ierobežošana, ir sava veida diskriminācija, jo, Latvijas Republikā, sasniedzot astoņpadsmit gadu vecumu jūs esat sasniedzis pilngadību. Šādā gadījumā aizdevējam nebūtu tiesību ierobežot jūsu tiesības saņemt aizdevumu tieši tāpat kā tiem cilvēkiem, kam ir pilni 21 gadi. Bet, ja aizdevējs ir izvirzījis šādu ierobežojumu, mēs neko īpašu darīt nevaram. Pat atceļot šo ierobežojumu, aizdevējam ir tiesības atteikt aizdevumu pēc saviem ieskatiem.

Bieži, 18 gadu vecumā, cilvēki ir patstāvīgi un pelnoši, viņu maksātspēja var būt tik pat droša ka citiem, ņemot vērā parādnieku skaitu Latvijā, pat labāka. Bet tiek uzskatīts, ka šādā vecumā vēl nav stabilitātes un aizdevējs nav pārliecināts par to ka aizdevums tiks atmaksāts un tas tiks darīts attiecīgajā laikā. Ir palikuši tikai daži aizdevēji, kuri izsniedz aizdevumus no 18 gadu vecuma.

SMS KREDĪTI - NAUDA VIENAS ĪSZIŅAS ATTĀLUMĀ

Kredītņēmēju ērtībām tiek piedāvāti arī SMS kredīti no 18 gadiem. SMS kredīts ir izdevība noformēt sev vēlamo aizdevumu tikai ar vienas īsziņas starpniecību. Lai būtu pieejams SMS kredīts, vispirms jāreģistrējas aizdevēja mājaslapā, norādot visu vajadzīgo informāciju. SMS kredīts īpaši noderīgs brīžos, kad nav pieejams dators ar interneta pieslēgumu. Vienkārši nosūti īsziņu uz aizdevēja norādīto telefona numuru un jau pavisam drīz saņem naudu savā bankas kontā. SMS kredīts - nauda tikai vienas īsziņas attālumā!
--> Read more...

 

  © 2009 Deal 24 - Virszemes digitālā televīzija