ceturtdiena, 2016. gada 17. marts

Nepatīkami ieradumi

Viens liels ieradums, kas liedz jums ietaupīt, ir alkoholisko dzērienu pirkšana. Protams, tas nav nekas slikts laiku pa laikam nopirkt kādu vīna pudeli, tomēr ar to aizrauties nevajadzētu. Pirmkārt tas tiešām traucē jūsu budžetam, jo alkoholiskie dzērieni un, jo īpaši labs vīns nav tas lētākais prieks un otrkārt tas kaitē jūsu veselībai. Ja par to aizdomājas, tad var izdarīt secinājumus un ja ne pilnībā pārstāt alkoholisko dzērienu lietošanu, tad vismaz mēģināt to mazliet samazināt. Tiem, kas nevēlās no šī ieraduma atteikties ir ieteicams doties uz alkohola ''outletu'', kur sev iemīļotos dzērienus var iegādāties par zemākām cenām.

Tālāk jau sākās tavs dzīves stils, kas liedz tev ietaupīt vairāk, nekā tu pats gribētu, jo darbā katru dienu pusdienas ēst kafejnīcā sanāk krietni vien dārgāk, kā paņemt līdzi mājās gatavotu ēdienu. Vienīgais mīnuss darba vietām, kurās nav mikroviļņu krāsns, lai uzsildītu šo mājās paņemto pusdienu trauku. Tomēr šādi rīkojoties, var ietaupīt vismaz 50 eiro katru mēnesi un tam gandrīz nav nekādas negatīvās puses. Atskaitot to, ka atsevišķās darba vietās būs jāēd auksts ēdiens. Tomēr tiem, kuriem šķiet neiespējami šādi dzīvot, ir ieteicams pusdienot kafejnīcā 2 reizes nedēļā un pārējās dienas paņemt līdzi mājās gatavotu ēdienu, kas saglabās komfortu un samazinās kopējos ikmēneša izdevumus.

Kopsavilkumā atliek tikai izdarīt secinājumus, jo katram no mums ir kāds no ieradumiem, kas liedz ietaupīt vairāk nekā līdz šim. Ja tu esi viens no tiem cilvēkiem, kurš pieder pie visām šīm kategorijām, tad ik mēnesi tev būtu iespēja ietaupīt vairāk, kā 120 eiro un kā saka, tā nauda ko tu neiztērē, patiesībā tu nopelni. Par piemēru, ja tava alga ir 500 eiro, un atskaitot visus izdevumus par dzīvesvietu iespējams, arī mašīnas uzturēšanai kaut, kas aiziet, tad tev paliek pāri kādi 2 simti eiro? Tad tīri teorētiski tiekot vaļā no saviem ieradumiem, kas traucē tev ietaupīt, katru mēnesi tev pāri paliks par 120 eiro vairāk. Protams, šis cipars it mainīgs no tā, cik daudz un kāda veida ieradumus tu esi gatavs samazināt.

 

  © 2009 Deal 24 - Virszemes digitālā televīzija