otrdiena, 2016. gada 1. marts

Auto uzturēšanas izmaksas

Auto uzturēšanas izmaksas par vienu gadu.

Tātad, ja mēs rēķinam izdevumus gadā, tad tie būs aptuveni 200 EUR tikai par apdrošināšanu. Tad vēl pie automašīnas uzturēšanas izdevumiem ir jāpieskaita tehniskā apskate un ceļa nodoklis, kas, protams, atšķiras mašīnām ar dažādām pašmasām, jaudām un motora tilpumiem. Tomēr vidēji tie būs 120 EUR gadā, pieskaitot vēl pašas tehniskās apskates izdevumus 30 EUR. Tātad pašreiz sanāk, ka vidējas kategorijas auto, izmaksā 350 EUR gadā, ar nosacījumu, ja tas ripo gludi. Tomēr tagad pieskaitīsim, vēl izdevumus par motora eļļas un filtra nomaiņu, kā arī zobsiksnas apmaiņu. Šī procedūra ir jāveic visiem auto, pēc konkrēta nobraukto kilometru skaita, kas parasti ir norādīts automašīnas dokumentos un lietotas mašīnas gadījumā, par pēdējo nomaiņu ir atskaite uz uzlīmes, kas atrodas šofera pusē pie durvīm. Par šīs standarta procedūras veikšanu pie oficiālajiem servisiem būs jāsamaksā apmēram 100 EUR, eļļa ar filtru ir jāmaina vidēji 3 reizes gadā, tas atkarīgs no tā, cik km tiek nobraukti un tas maksā vidēji 50 EUR. Zobsiksnu ieteicams mainīt vismaz reizi gadā, taču tas arī ir atkarīgs no tā, cik daudz tiek nobraukts šajā laika posmā.

Tātad kopā sanāk, ka vidējās klases automašīnas uzturēšana izmaksā 550 EUR gadā, ja gadījumā nekas nav saplīsis. Tomēr realitāte ir savādāka, jo automašīnām ir simtiem dažādu detaļu, kuras laika gaitā var saplīst. Ņemot vērā, ka Latvijā autoceļi ir samērā bēdīgā stāvoklī, jo ekspluatācijas nodoklis neaiziet ekspluatācijas izdevumiem, bet gan iepeld kopējā valsts kasē un lāpa caurumus citās nozarēs, tāpēc Latvijas automašīnu īpašniekiem nereti nākas ciest dēļ kādas nesmukas bedres, kas pārspridzina riepu labākajā gadījumā, bojā amortizāciju vai pārlauž atsperi pārslodzes gadījumā.

Šie ir tikai labākie scenāriji no tā, kas notiek realitātē. Tātad divreiz gadā automašīnai būs kāda ritošās daļas problēma un atkarībā no problēmas nopietnības, tie būs vismaz 60 EUR par katru remontu, tātad kopā 120 eiro par ritošās daļas remontu. Lai uzturētu automašīnu, sanāk katru gadu tajā ieguldīt ap 670 EUR. Tātad, ja tu neesi spējīgs katru gadu iekrāt vismaz 700 EUR, tad labāk pārdomā kārtīgi, vai tu vēlies iegādāties automašīnu.

 

  © 2009 Deal 24 - Virszemes digitālā televīzija