ceturtdiena, 2016. gada 31. marts

Ko darīt, ja uz kakla ir vairāki kredīti?

Izvēloties aizdevēju kredītu apvienošanai ir jāpievērš uzmanība vai piedāvātais pakalpojums patiesām ir pārkreditācija vai tas ir patēriņa kredīts. Bieži, meklējot kredītu apvienošanu tiek piedāvāts patēriņa kredīts. Protams, arī šāds aizdevums ir noderīgs, jo varat izmantot naudu kredītu segšanai, bet saņemšanas noteikumi var būt pavisam savādāki. Patēriņa kredītā varat saņemt summu uz laiku, piemēram, trīs gadi, bet kredītu apvienošanā varat saņemt šādu pašu summu uz laiku līdz pat 15 gadiem.

Izvēle starp aizdevējiem ir ļoti svarīga, jo jūs jau esat saņēmis vairākus kredītus un, ja aizdevējs nepiedāvā tieši kredītu apvienošanas aizdevumu, jūsu pieteikums var tikt noraidīts tieši šo aizdevumu dēļ. Veicot kredītu apvienošanu ir jāatrod uzņēmums kurš piedāvā tieši šo pakalpojumu, šādi jūs varat izvairīties no liekas laika izniekošanas.

Izvērtējot aizdevēja atbilstību jūsu nepieciešamībai, jāpārliecinās ka aizdevējs piedāvā veikt kredītu apvienošanu tik kredītiem cik jums ir. Kāds mazāks uzņēmums var piedāvāt apvienošanu tikai noteiktam, mazākam skaitam kredītu. Lielāki uzņēmumi var piedāvāt apvienot līdz septiņiem aizdevumiem. Ja jums ir seši aizdevumi, jums būtu jāapskata vai šis aizdevējs jums izsniegtu aizdevumu balstoties tikai no informācijas ko varat iegūt internetā. Ja aizdevējs nepiedāvā apvienot sešus aizdevumus tad jums nav jātērē laiks piesakoties uz šo aizdevumu, bet varat meklēt piemērotāko. Ir gadījumi kad aizdevēju norādītie noteikumi ir tikai vadlīnijas un katrs lēmums tiek pieņemts balstoties uz konkrētās lietas faktiem. Šādā gadījumā jūs varat mēģināt šajā uzņēmumā.

Katram no mums ir jāsaprot, ka nonākot situācijā kad redzam iespēju uz maksātnespēju, cīnāmies, lai veiktu šos maksājumus, nespējam veikt ikdienas maksājumus kredītu dēļ, mēs esam atbildīgi meklēt izeju. Mēs esam uzņēmušies saistības un kaut kas ir noticis, kas ietekmē mūsu spēju atmaksāt aizdevumus. No mūsu rīcības šādā situācijā ir atkarīgs kas ar mums notiks nākotnē.
--> Read more...

otrdiena, 2016. gada 29. marts

Īrēt vai noformēt hipotekāro kredītu?

Jūs dzīvojat savā mājā vai īrējat? Ja jūs īrējat, jūs noteikti esat domājuši par iespēju iegūt mitekli savā īpašumā. Bet tas ir sarežģīti un dārgi. Nopirkt māju vai dzīvokli nav pa spēkam katram, bet ir iespējas kā to izdarīt arī tad ja nepelnāt vairākus tūkstošus mēnesī.

Kredīts. Visi esam par to dzirdējuši. Miljoniem cilvēku ir iegādājušies savas mājas pateicoties šim aizdevumam. Vai tas ir izdevīgi? Tas ir kredīts un saprotam, ka par to ir jāmaksā. Šāda veida aizdevums ir uz daudziem gadiem, tāpēc saprotam, ka aizdevuma komisija būs lielāka par dažiem desmitiem eiro. tās ir saistības uz ilgu laiku. Ar to ir jārēķinās.

Bet kas ir dzīvokļa īrēšana? Vai tas arī nav kredīts? Jūs veicat maksājumus katru mēnesi. Atšķirība ir tur, ka pēc maksājumu beigām jums ir jāizvācas, bet kad beidzas hipotēkas maksājumi jums, joprojām, paliek jūsu miteklis. Jūs maksāsiet īres maksu 10, 15 gadus, bet tad viss būs beidzies un atlikušo mūžu jūs dzīvosiet savā, personīgajā īpašumā. Jūs varēsiet to atstāt saviem bērniem.
Lielākais šķērslis hipotēkas saņemšanai ir pirmā iemaksa, kas var būt gana liela un noteikumi ar kādiem banka izsniedz šos aizdevumus. Bieži, tieši bankas noteikumi ir vienīgais šķērslis sava mājokļa iegādei. Bet, ja jums ir iespēja saņemt šādu aizdevumu no tā nevajadzētu baidīties. Īrējot dzīvokli, jūs maksājat kādam citam par iespēju dzīvot šajā vietā. Ar hipotēku jūs maksājat par savu īpašumu un kad samaksājat, tas ir jūsu.

Ja nopietni plānojat savu un savas ģimenes nākotni, noteikti, esat apsvēris iespēju par hipotekāro kredītu. Protams, ja varat iegādāties savu mitekli bez aizdevumu palīdzības, tad to neesat apsvēris. Bet, ja apsverat domu, tad noteikti ir vērts iedziļināties šajā jautājumā, atrast labākos piedāvājumus, izvērtēt dažādu piedāvājumu noteikumus. Šīs ir lielas un ilglaicīgas saistības. Neapdomīgi to nedrīkst darīt. Daudz un dažādi faktori ir jāņem vērā pieņemot lēmumu par to vai ņemt un kur ņemt.
--> Read more...

pirmdiena, 2016. gada 28. marts

Kā samaksāt negaidītus rēķinus

Ja Jūs vēlaties ātri iegūt papildus naudu, lai samaksātu negaidītus rēķinus vai, ja Jūs vēlaties iegūt naudu, lai salabotu bojāto automašīnu vai, ja Jūs vēlaties iegūt naudu, lai izpildītu citu finanšu nepieciešamību, Jūs varat pieteikties ātrajam kredītam internetā un saņemt to savā bankas kontā jau pēc dažām minūtēm. Ja Jūs piesakāties ātrajam kredītam internetā, Jums ir iespēja saņemt kredītu savā kontā jau pēc pieteikuma iesniegšanas aizdevējam, aizdevēja pieteikuma apstiprināšanas un atmaksāt to sevis izvēlētajā un aizdevēja apstiprinātajā atmaksas termiņā.

Kad Jūs piesakāties šāda veida finanšu līdzekļiem, ir svarīgi atcerēties, ka Jums būs iespēja saņemt naudu, piesakoties kredītam internetā. Patiesībā, Jums arī nav jāapmeklē dažādi aizdevēji, lai noteiktu kredīta izmaksas. Ja Jūs piesakāties kredītam internetā, Jums būs jāiesniedz tikai daži personīgie dati un Jūsu kredīts tiks viegli apstiprināts īsā laika periodā. Ja Jūs pieteiksieties šāda veida kredītam internetā, ir svarīgi, ka Jums būs iespēja saņemt vairākas iespējas, no kurām izvēlēties. Papildus tam, arī kredīta atmaksa būs ļoti vienkārša, jo kredīta atmaksas dienā Jums vienkārši būs jāpārskaita kredīta summa uz aizdevēja bankas kontu.

Šis raksts izcels dažus svarīgus padomus, kas Jums būtu jāapsver, lai iegūtu ātro kredītu no uzticamas finanšu kompānijas ar visiem iespējamiem līdzekļiem.

Aizpildot pieteikumu, Jums būs nepieciešams dators vai planšetdators un stabils interneta pieslēgums. Pirms apstiprināt savu pieteikumu vēlreiz pārlasiet ievadītos datus, lai izvairītos no nejaušām kļūdām. Lielākoties Jums no sava konta būs jāpārskaita 0,01 eiro, lai aizdevējs pārliecinātos par Jūsu bankas konta patiesumu, un pieprasītā kredīta summa nonāktu pie Jums.

Kā izvēlēties labāko variantu?

Ātro kredītu piedāvājums ir plašs un daudzi uzņēmumi piedāvā arī SMS kredīta pakalpojumu. Lai izvēlētos izdevīgāko aizdevuma variantu un uzticamāko aizdevēju, salīdziniet procentu likmes, pirmā kredīta nosacījumus un uzņēmumu klientu politiku. Droši uzdodiet jautājumus konsultantiem un neaizmirstiet ielūkoties blogos, lai uzzinātu vairāk par ātrajiem kredītiem. Nepieciešamības gadījumā SMS vai īstermiņa kredīts nāks Jums palīgā!
--> Read more...

piektdiena, 2016. gada 25. marts

Cik ātri var saņemt kredītu internetā

Piesakoties ātrajam kredītam internetā, Jūs varat saņemt kredīta apstiprinājumu jau dažu minūšu laikā un saņemt piešķirto kredīta summu savā kontā jau stundas laikā vai ātrāk pēc kredīta pieteikuma apstiprināšanas. Piesakoties ātrajam kredītam, Jums ir jāsniedz aizdevējam pamata informācija par sevi, piemēram, informācija par sevi, informācija par nodarbinātību, bankas konta informācija un tā tālāk. Kad esat to izdarījuši, Jūsu pieteikums tiks apstiprināts gandrīz uzreiz.

4 soļi, kas jāveic, lai aizņemtos

Kā jau iepriekš minēts, pieteikties aizdevumam internetā ir ļoti vienkārši. Šie ir soļi, kuri Tev jāveic, ja vēlies aizņemties:
  • Izvēlies aizdevēju, kura piedāvājums ir Tev visizdevīgākais;
  • Reģistrējies, norādot svarīgāko informāciju par sevi;
  • Pārskaiti vienu eiro centu uz uzņēmuma kontu;
  • Izvēlies nepieciešamo naudas summu un atmaksas termiņu.
Pēc šo soļu veikšanas dažu minūšu laikā aizdevējs pieņems lēmumu par kredīta piešķiršanu, un, ja tas būs pozitīvs, pēc pavisam neilga laika nauda būs Tavā kontā!

Ja Jums ir jādalās ar personisko informāciju šāda veida pieteikšanās procesā, ir svarīgi atcerēties, ka tā netiks izpausta trešajām pusēm jebkurā brīdī. Šie aizdevēji izmanto modernās tehnoloģijas, lai nodrošinātu, ka informācija ir pilnībā aizsargāta ar visiem iespējamiem līdzekļiem.

Ja Jūs vēlaties iegūt šāda veida kredītu un, ja Jūs vēlaties atmaksāt kredītu plānotā laika perioda ietvaros, ir svarīgi ieplānot kredīta atmaksu un iestrādāt kredīta maksājumus Jūsu budžetā. Piesakoties ātrajam kredītam, Jūs varat segt neparedzētus izdevumus, atmaksāt parādus utt. Ja Jūs vēlaties saņemt šāda veida finansējumu, Jums vajadzētu aizpildīt kredīta pieteikuma veidlapu bez jebkādas kavēšanās.

Aizdevuma atmaksu jūs, attiecīgā termiņa ietvaros, veicat uz uzņēmuma bankas kontu. ja nespējat veikt aizdevuma atmaksu noteiktajā termiņā, ir iespēja veikt aizdevuma pagarināšanu. Pagarināšanas maksa ir jāmaksā avansā un ir atkarīga no aizdevuma apjoma un pagarināšanas termiņa. Ja neesat veicis aizdevuma apmaksu un neesat to pagarinājis jums tiks pieskaitīti soda procenti, kas sastāda aptuveni 1% dienā no aizdevuma summas. Tāpat tiks uzlikta maksa par brīdinājuma vēstules izsūtīšanu. Šāda rīcība arī atstās iespaidu uz jūsu kredītvēsturi un iespējām saņemt aizdevumu nākotnē.
--> Read more...

piektdiena, 2016. gada 18. marts

Aizdevums mašīnas iegādei

Iegadāties automašīnu tagad ir daudz vienkāršāk, kā jebkad agrāk, jo pieejami vairāku veidu aizdevumi mašīnas iegādei, kas ļauj tikt pie jauna auto kaut vai šodien.Pirms automašīnas pirkšanas būtu jāņem vērā, ka aizdevumu piedāvājumu klāsts ir visai plašs, un tajā atrodamie kredītu varianti mēdz būt visai atšķirīgi.

Šobrīd populārākie aizdevumu veidi, mašīnu iegādei ir:


  • Patēriņa kredīts automobiļa iegādei – šī aizdevuma gadījumā, automašīnā jau sākotnēji tiek reģistrēta uz Jūsu vārda un nekalpo, kā nodrošinājums kredīta izsniegšanai. Kredīts tiek izsniegts bez ķīla vai galvojuma. Aizdevumu iespējams atmaksāt dalītajos maksājumos jeb ar mēneša maksu palīdzību. Patēriņa kredīti auto iegādei tiek izsniegti ar līdz pat 6 gadus ilgiem atmaksas termiņiem.
  • Auto kredīts, kā finanšu līzings – šī aizdevuma gadījumā, automašīna kalpo, kā nodrošinājums jeb ķīla un tiek reģistrēta uz aizdevēja vārda savukārt Jūs tiekat noformēts kā auto turētājs un varat to izmantot. Kad aizdevums atmaksas, automašīna pāriet Jūsu īpašumā, bez papildus maksas.
  • Auto kredīts, kā operatīvai līzings – jeb ilgtermiņa auto noma. šī aizdevuma gadījumā, gluži tāpat kā finanšu līzingā, automašīna kalpo, kā nodrošinājums jeb ķīla un tiek reģistrēta uz aizdevēja vārda savukārt Jūs tiekat noformēts kā auto turētājs un varat to izmantot. Tad, kad līzinga termiņš ir beidzies, pastāv iespēja auto atpirkt no tā īpašnieka, šajā gadījumā aizdevēja. līzinga laikā netiek izmaksāta visa automašīnas vērtība, līdz ar to ikmēneša maksājumi ir ievērojami zemāki kā finanšu līzingam, taču, ja vēlaties auto iegūt savā īpašumā, ir jārēķinās ar papildus izdevumiem pēc aizdevuma atmaksas.

Papildus iepriekš minētajiem aizdevumiem pastāv iespēja noformēt parastu patēriņa kredītu, nenorādot, ka tas nepieciešams auto iegādei. Arī šādā veidā ļoti operatīvi iegūsiet nepieciešamos līdzekļus mašīnas pirkšanai un varēsiet tās vērtību segt ar ikmēneša maksājumu palīdzību.

Lai izvēlētos izdevīgāko aizdevumu, veiciet kredītu salīdzināšanu. Salīdzināšanu iespējams veikt te pat internetā atrodamajā salīdzināšanas tabulā, kurā norādītas aizdevumu gada procentu likmes (GPL), komisijas maksas un cita to raksturojoša informācija.
--> Read more...

ceturtdiena, 2016. gada 17. marts

Nepatīkami ieradumi

Viens liels ieradums, kas liedz jums ietaupīt, ir alkoholisko dzērienu pirkšana. Protams, tas nav nekas slikts laiku pa laikam nopirkt kādu vīna pudeli, tomēr ar to aizrauties nevajadzētu. Pirmkārt tas tiešām traucē jūsu budžetam, jo alkoholiskie dzērieni un, jo īpaši labs vīns nav tas lētākais prieks un otrkārt tas kaitē jūsu veselībai. Ja par to aizdomājas, tad var izdarīt secinājumus un ja ne pilnībā pārstāt alkoholisko dzērienu lietošanu, tad vismaz mēģināt to mazliet samazināt. Tiem, kas nevēlās no šī ieraduma atteikties ir ieteicams doties uz alkohola ''outletu'', kur sev iemīļotos dzērienus var iegādāties par zemākām cenām.

Tālāk jau sākās tavs dzīves stils, kas liedz tev ietaupīt vairāk, nekā tu pats gribētu, jo darbā katru dienu pusdienas ēst kafejnīcā sanāk krietni vien dārgāk, kā paņemt līdzi mājās gatavotu ēdienu. Vienīgais mīnuss darba vietām, kurās nav mikroviļņu krāsns, lai uzsildītu šo mājās paņemto pusdienu trauku. Tomēr šādi rīkojoties, var ietaupīt vismaz 50 eiro katru mēnesi un tam gandrīz nav nekādas negatīvās puses. Atskaitot to, ka atsevišķās darba vietās būs jāēd auksts ēdiens. Tomēr tiem, kuriem šķiet neiespējami šādi dzīvot, ir ieteicams pusdienot kafejnīcā 2 reizes nedēļā un pārējās dienas paņemt līdzi mājās gatavotu ēdienu, kas saglabās komfortu un samazinās kopējos ikmēneša izdevumus.

Kopsavilkumā atliek tikai izdarīt secinājumus, jo katram no mums ir kāds no ieradumiem, kas liedz ietaupīt vairāk nekā līdz šim. Ja tu esi viens no tiem cilvēkiem, kurš pieder pie visām šīm kategorijām, tad ik mēnesi tev būtu iespēja ietaupīt vairāk, kā 120 eiro un kā saka, tā nauda ko tu neiztērē, patiesībā tu nopelni. Par piemēru, ja tava alga ir 500 eiro, un atskaitot visus izdevumus par dzīvesvietu iespējams, arī mašīnas uzturēšanai kaut, kas aiziet, tad tev paliek pāri kādi 2 simti eiro? Tad tīri teorētiski tiekot vaļā no saviem ieradumiem, kas traucē tev ietaupīt, katru mēnesi tev pāri paliks par 120 eiro vairāk. Protams, šis cipars it mainīgs no tā, cik daudz un kāda veida ieradumus tu esi gatavs samazināt.
--> Read more...

ceturtdiena, 2016. gada 10. marts

Ceturtā industriālā revolūcija

Līdz pagājušajam gadam, kā kārtējā sanāksmē minēts Pasaules Ekonomikas foruma Davosā dalībnieku sarunās, jēdziens „industriālā revolūcija” apzīmējis terminu, kas apzīmē sabiedrības un ekonomikas izmaiņas vēsturē. Taču tādi pasaulē atzīti zinātnieki kā Džeremijs Rifkins atgādina, ka mēs dzīvojam jaunas industriālās revolūcijas vidū, kas kārtējo reizi pārveido sistēmas, sniedzot bezgalīgas iespējas, ja vien sabiedrība pratīs pielāgoties un gūt labumu no tās.

Arī Davosas Ekonomikas forums šogad kā vienu no galvenajām tēmām izvēlējies diskusiju par jaunu industriālo revolūciju. Mēs kļūstam aizvien gudrāka un uz sadarbību vērstāka sabiedrība, ko veicina tehnoloģiju attīstība. Tavu ikdienas dzīvi jau tagad maina jaunās tehnoloģiskās iespējas, sākot ar lielu datu apjomu analīzi līdz interneta attīstībai kopumā. Ir vērojama krietna attīstība mājsaimniecībā lietojamu preču automatizācijā – „gudrās” mājas un bezpilota lidmašīnas pārņem daļu cilvēka veikto uzdevumu. Progresējot automatizācijai, attīstīsies mākslīgais intelekts, kas Tavā vietā spēs veikt daudz darba, tādējādi mazinot izmaksas. Jā, varbūt daļai iedzīvotāju nāksies mainīt savu darbības sfēru, pārkvalificēties, lai pielāgotos topošajām vai jau notiekošajām pārmaiņām, taču padomājot, ko roboti var izdarīt cilvēku labā, kuriem ir kustību traucējumi, tādu nacionālu katastrofu kā Ebolas vīrusa likvidēšanā vai kodolatkritumu menedžmentā, ieguvums ir nepārprotams. Un sabiedrība pat vēl nenojauš par daudzām citām norisēm, kuras varētu tikt vadītas ar pults palīdzību. Davosas konferencē tiek pareģots, ka tagadējie bērni jau šobrīd atzīst, pielāgo savām vajadzībām un nākotnē uzsāks paši savas jaunās tehnoloģijas misijas.

Taču no otras puses raugoties, šī ir arī ļoti daudz resursu prasoša tendence. Daudz kas būs jāmaina likumdošanas sfērā, lai ļautu pielāgot piedāvājumu, pārmaiņas un nākotnes plānus sabiedrības interesēm. Valstu attīstības plānos, pasaules klimata mērķos un uz patērētāju vērstas politikas ietvaros šīm izmaiņām jau tiek paredzēta sava vieta. Automatizācija ar precīzu navigācijas sistēmu var palīdzēt novērst satiksmes sastrēgumus, uzlabot gaisa kvalitāti, līdz ar to ļauj saskatīt citus infrastruktūras, ceļu un gaisa transporta risinājumus.

Lūkojoties pēc reāla parauga likumdošanas jomā, varam vērot, kā, piemēram, industriālā revolūcija ir sagaidīta ar tai pienākošos uzmanību Meksikas konstitūcijā. Tajā kā viena no pilsoņu tiesībām ir minēta piekļuve platjoslas interneta pieslēgumam. Vai nav brīnišķīgs piemērs tam, kā valsts saskata tehnoloģiju attīstības nozīmi?

Industriālā revolūcija 4.0 – arī tā, runājot datortehnoloģiju valodā, tiek saukta šī straujā pēdējā laika ekonomiskā un tehnoloģiskā augšupeja. Vairāk uzsverot industriālās revolūcijas pozitīvās puses, Ekonomikas forums norāda uz sabiedrības dažādu grupu labklājības izaugsmi, ekonomikas vispārēju attīstību. Taču tādi spīkeri, kā Džo Bidens (Joe Biden) brīdina arī par vidusmēra ienākumu klases apdraudētību kā industriālās revolūcijas rezultātu. Piemērā par pilnībā automatizētu preču pieņemšanas un nodošanas sistēmu kļūst skaidrs, kā vismaz divi cilvēki paliek bez darba.
--> Read more...

trešdiena, 2016. gada 2. marts

Savstarpējo aizdevumu platformas

Savstarpējo aizdevumu platformas, angliski sauktas „peer-to-peerlending”, darbojoties internetā, nodrošina ar naudas aizdevumiem tos, kam tā nepieciešama, gan sniedz investīciju iespējas cilvēkiem ar naudu. Internets ļauj aizdevējiem tieši saistīties ar aizņēmējiem. Ir dažādi par un pret, kuri izskan saistībā ar šo ieguldījumu un aizņēmumu veidu. Paši platformu veidotāji uzsver, ka to aizdevumu pakalpojums ir pieejamāks par banku aizdevumiem, jo prasības aizņēmējam ir zemākas, kā banku klientam. Banku aizņēmēju interesēs runā fakts, ka arī bankas izsniedz kredītus uz ķīlas bāzes, un ne tikai pirkšanai, bet arī, piemēram, īpašuma remontam (SEB bankas Ideju kredīts, Swedbank – Iespēju kredīts). Pozitīvo iezīmju vidū tiek minēts tas, ka platformas darbība ļauj elastīgu kredītu saņemšanu. Piemēram, Mintos lūdz kredītņēmējam nodrošināt tos ar informāciju, kā kredīts var tikt atmaksāts, un tai nav jābūt oficiālajai darba algai, bet var būt arī īres līgums par īpašumā esošu dzīvokli, kas pierāda ienākumu esamību. Savstarpējo aizdevumu platformas Mintos dibinātājs uzsver, ka pie viņiem tiešām nāk tie, kuri bankās nav guvuši nepieciešamo atbalstu kredīta noformēšanai. Taču banku pakalpojumu aizstāvji atzīst, ka šāda veida kredīti pārsvarā nenes lielu peļņu, tādēļ bankas izvēlas vairāk piedāvāt citus finanšu pakalpojumus. Šis apgalvojums norāda uz to, ka bankas vienkārši nav ieinteresētas zemu ienākumu gūšanā, un šo nišu aizņem citi finanšu pakalpojumu sniedzēji.
--> Read more...

Ezotērika

Ezotēriski noskaņots cilvēks no sava viedokļa var izskaidrot visu: kāpēc Bils Geitss pelna miljardus, kāpēc neuzkrājas naudas summas, kas dalās ar noteiktiem skaitļiem, kāpēc jāizvairās no cenām, kurās atrodami cipari 0 un 1, kā tikt pie kvalitatīviem pakalpojumiem un precēm un vēl simtiem citu ieteikumu.

Intuīcija, naudas āderes – tas viss ezotērikā ir svarīgs. Ja šīs zināšanas balstītas uz vērojumiem un gadsimtiem senām tradīcijām, man nav nekādu pretenziju tās izmēģināt, piemēram, kā noturēt konkrētu naudas summu savā krājkontā. Bet vēl lielāku prieku par interesantu pārdomu vielu šo rakstu izlasīšana sniedz kārdinājumu izdomāt vai ieraudzīt pašam savas attiecības ar naudu. Kādēļ nepavērot un nepadomāt? Varbūt tiešām ir kāds zināms ieradums, kam dienu no dienas ir spēks uzturēt, piemēram, finanšu disciplīnu, mākslu iepirkties izdevīgi, iztērēt prātīgi doto algu. Un tomēr – to, kā atrast kvalitāti lietās, kuras var iegūt par naudu, šeit nemāca. Varbūt vērtīgāks padoms būtu praktiskais – kā izdzīvot par kādu pieejamu summu.

Sastopami vēl arī citi noderīgi ieteikumi – atvērtiem, dzīvespriecīgiem un pozitīviem cilvēkiem. Dažam noderīgs šķitīs padoms par maciņa krāsu, formu un sakārtotību, cits uztvers ideju par to, ka naudai patīk dzīvot kārtīgi nobružātā, tātad – sekmīgi lietotā mājvietā. Vai, piemēram, informācija par ziediem un augiem telpā – ezotēriskā pieeja neskopojas ar padomiem to šķirņu izvēlē, kura uztur „naudas smaržu” mājā. Un – kāpēc ne? Ir daudz lietu, kas grezno vidi, un viens no tīras telpas punktiem uz „i” ir telpaugi. Padoms pateikties par esošo vai šodien pienākušo bagātību – ļoti labs veids, kā apkopot domas pēc dienas skrējiena, nomierināties, saprast, ka viss ir kārtībā.
--> Read more...

otrdiena, 2016. gada 1. marts

Auto uzturēšanas izmaksas

Auto uzturēšanas izmaksas par vienu gadu.

Tātad, ja mēs rēķinam izdevumus gadā, tad tie būs aptuveni 200 EUR tikai par apdrošināšanu. Tad vēl pie automašīnas uzturēšanas izdevumiem ir jāpieskaita tehniskā apskate un ceļa nodoklis, kas, protams, atšķiras mašīnām ar dažādām pašmasām, jaudām un motora tilpumiem. Tomēr vidēji tie būs 120 EUR gadā, pieskaitot vēl pašas tehniskās apskates izdevumus 30 EUR. Tātad pašreiz sanāk, ka vidējas kategorijas auto, izmaksā 350 EUR gadā, ar nosacījumu, ja tas ripo gludi. Tomēr tagad pieskaitīsim, vēl izdevumus par motora eļļas un filtra nomaiņu, kā arī zobsiksnas apmaiņu. Šī procedūra ir jāveic visiem auto, pēc konkrēta nobraukto kilometru skaita, kas parasti ir norādīts automašīnas dokumentos un lietotas mašīnas gadījumā, par pēdējo nomaiņu ir atskaite uz uzlīmes, kas atrodas šofera pusē pie durvīm. Par šīs standarta procedūras veikšanu pie oficiālajiem servisiem būs jāsamaksā apmēram 100 EUR, eļļa ar filtru ir jāmaina vidēji 3 reizes gadā, tas atkarīgs no tā, cik km tiek nobraukti un tas maksā vidēji 50 EUR. Zobsiksnu ieteicams mainīt vismaz reizi gadā, taču tas arī ir atkarīgs no tā, cik daudz tiek nobraukts šajā laika posmā.

Tātad kopā sanāk, ka vidējās klases automašīnas uzturēšana izmaksā 550 EUR gadā, ja gadījumā nekas nav saplīsis. Tomēr realitāte ir savādāka, jo automašīnām ir simtiem dažādu detaļu, kuras laika gaitā var saplīst. Ņemot vērā, ka Latvijā autoceļi ir samērā bēdīgā stāvoklī, jo ekspluatācijas nodoklis neaiziet ekspluatācijas izdevumiem, bet gan iepeld kopējā valsts kasē un lāpa caurumus citās nozarēs, tāpēc Latvijas automašīnu īpašniekiem nereti nākas ciest dēļ kādas nesmukas bedres, kas pārspridzina riepu labākajā gadījumā, bojā amortizāciju vai pārlauž atsperi pārslodzes gadījumā.

Šie ir tikai labākie scenāriji no tā, kas notiek realitātē. Tātad divreiz gadā automašīnai būs kāda ritošās daļas problēma un atkarībā no problēmas nopietnības, tie būs vismaz 60 EUR par katru remontu, tātad kopā 120 eiro par ritošās daļas remontu. Lai uzturētu automašīnu, sanāk katru gadu tajā ieguldīt ap 670 EUR. Tātad, ja tu neesi spējīgs katru gadu iekrāt vismaz 700 EUR, tad labāk pārdomā kārtīgi, vai tu vēlies iegādāties automašīnu.
--> Read more...

 

  © 2009 Deal 24 - Virszemes digitālā televīzija