sestdiena, 2013. gada 19. oktobris

Digitālā televīzija

Digitālās televīzijas kabeļu tīklu var iedalīt divos pilnīgi atšķirīgos izplatīšanas veidos. Pirmais ir līdzvērtīgs digitālajai apraidei un otrs, kas tiek galvenokārt izmantots optiskās šķiedras tīklos, ir IP televīzija.

Digitālā pārraideTā ir līdzvērtīga analogajam sadalījumam caur (RF) kabeli, bet ar digitālo signālu. Tā pati tehnoloģija (modulācija) var tikt izmantota virszemes apraidei, taču parasti ir efektīvākas sistēmas, kas ņem vērā konkrētas kabeļu sistēmu īpašības. Viens tipisks piemērs ir DVB- T sistēma, kas tiek izmantota Eiropā ciparu virszemes video apraidei, bet kabeļi izmanto līdzīgu DVB - C sistēmu.
--> Read more...

IP televīzija

Tas ir populārākais televīzijas pārraides veids, ko izmanto optisko šķiedru kabeļu sistēmās. Tas nozīmē televīzijas kanālu pārraidi ar IP protokolu, kas ir interneta sakaru pamats. Katrs TV kanāls tiek kodēts vai nu ar MPEG - 2 vai MPEG - 4 sistēmu un pēc tam sadalīts pa optisko kabeļu tīklu uz mājokļiem. Priekšrocības ir milzīgas. Kanālu skaits ir diezgan augsts un visi kanāli var tikt kodēti un izplatīti ļoti augstā kvalitātē; ir ļoti viegli izplatīt HD kanālus, pieeja internetam ir ļoti vienkārša IP protokolu un tehnoloģijas dēļ.
--> Read more...

Analogā televīzija

Optiskās šķiedras kabelis un vecais standarta ( koaksiālais vai RF ) kabelis ir divas dažādas kabeļu sistēmu tehnoloģijas, ko var izmantot, lai piegādātu dažādus pakalpojumus gala lietotājiem - mājokļiem. Kopumā, tie atšķiras tikai no tehniskā (elektriskā/ komunikācijas) viedokļa. Tas galvenokārt ir svarīgi tīklu operatoriem, jo gala lietotājiem vai skatītājiem nerūp tehnoloģijas; viņi ir ieinteresēti pakalpojumos un TV kanālos.

Ir dažādi veidi, kā var izplatīt publiskos pakalpojumus, piemēram, televīzijas kanālus, izmantojot kabeļu tīklus. Katram ir savas priekšrocības un trūkumi un nepieciešama cita topoloģija vai tīkla infrastruktūra. Pirmie kabeļtelevīzijas tīkli bija vienkārši pārraides paplašinājumi gaisā. Tie tika uzstādīti, ieviešot parastās antenas kabeli (bet ar mazākiem zaudējumiem) no kabeļu sistēmas uz mājokli. Sakarā ar attālumiem, bija arī daudz pastiprinātāju pie konkrētiem punktiem, lai nodrošinātu nepieciešamo signāla līmeni. Paziņojums bija tikai vienā virzienā, bet vēlāk vairums šo kabeļu tīklu bija jāpagarina, lai ļautu divvirzienu komunikāciju, kas bija nepieciešama, lai piekļūtu internetam, izmantojot sistēmas. Šo pieeju var izmantot ar RF (koaksiālajiem) un šķiedras kabeļiem. Optiskās šķiedras kabeļi dažos gadījumos tiek izmantoti arī vecās analogās kabeļtelevīzijas izplatīšanai. Optiskā tīkla priekšrocība ir tas, ka tas var izmantot pieejamās šķiedras esošajos optiskās šķiedras kabeļos un kabeļu zaudējumi ir ļoti zemi.
--> Read more...

 

  © 2009 Deal 24 - Virszemes digitālā televīzija