pirmdiena, 2009. gada 26. oktobris

Kas ir Virszemes televīzija

Šobrīd Latvijas iedzīvotājiem ar istabas vai jumta TV antenu ir pieejami pieci bezmaksas kanāli – LTV1, LTV7, LNT, TV3 un TV5. Šie kanāli analogajā formātā tiek izplatīti ar radioviļņiem no Zaķusalas TV torņa un reģionos izvietotajiem torņiem pa gaisu – tā ir Virszemes TV apraide analogajā formātā. Patlaban šādu televīziju skatās aptuveni trešdaļa Latvijas iedzīvotāju.

Virszemes televizija


Virszemes televīzija apraide tāpat kā līdzšinējā analogā TV tiks izplatīta no Zaķusalas televīzijas torņa ar radioviļņiem, bet gan ciparu formātā.

Virszemes televīzijas apraidei tiks izmantotas jaunākās tehnoloģijas, lai ar laiku iedzīvotājiem nenāktos maksāt par tās modernizāciju. Apraidi nodrošinās šobrīd visprogresīvākā datu kompresijas tehnoloģija MPEG-4, lai nodrošinātu klientiem maksimāli daudz TV kanālu, kas nākotnē ļaus arī ieekonomēt.

Saskaņā ar Eiropas Komisijas paziņojumu visām Eiropas valstīm pāreja uz Virszemes televīzijas apraidi ciparu formātā ir jāpabeidz līdz 2012.gadam. Turklāt, Latvija ir viena no pēdējām Eiropas valstīm, kurā Virszemes televīzija tiek pārraidīta analogajā formātā.

Virszemes televīzijas priekšrocības.

Galvenā Virszemes televīzijas priekšrocība ir tāda, ka tas ļauj izplatīt daudz vairāk TV programmas nekā pašreizējos 5 bezmaksas kanālus. Līdz ar to izmantojot virszemes televīziju iedzīvotājiem visā Latvijā kļūs pieejami arī maksas TV kanāli, kurus līdz šim varēja skatīties satelīttelevīzijas un kabeļtelevīzijas abonenti. Virszemes televīzijas apraidei tiks izmantotas jaunākās tehnoloģijas, lai ar laiku iedzīvotājiem nenāktos maksāt par tās modernizāciju. Apraidei tiks izmantota šobrīd visprogresīvākā datu kompresijas tehnoloģija MPEG-4, lai nodrošinātu klientiem maksimāli daudz TV kanālu, kas nākotnē ļaus ieekonomēt.

Ciparu formāts nodrošina virkni ērtu un mūsdienīgu iespēju, kā elektroniskā TV programma, valodas un subtitru izvēle (līdzīgi kā skatoties DVD), iespējas pasūtīt filmu un augstas izšķirtspējas TV (pēdējie 2 atkarīgi no klienta iegādātā uztvērēja modeļa).

0 komentāri:

Ierakstīt komentāru

 

  © 2009 Deal 24 - Virszemes digitālā televīzija